Kolejny poradnik do Stonies, w którym odpowiadam na najczęściej zadawane pytania przez graczy.

Gdzie otrzymam orzechy?

Leszczyny z obficie rosnącymi na nich orzechami laskowymi znajdziesz naturalnie w lesie. Wyglądają one podobnie do krzewów jagód, z tym że mają brązowe owoce zamiast czerwonych.
Nowe surowce często znajdują się na terenach uzyskanych przez powiększenie obszaru po osiągnięciu kolejnej epoki.


Niektóre rośliny takie jak zboże czy też kukurydza możesz również hodować na polach uprawnych po znalezieniu dzikich sadzonek.

Jak mogę wyprodukować figurkę bożka?

Figurkę bożka możesz wyprodukować w Stolarni jeśli posiadasz 12 x żywność oraz 10 x drewna. By wyrzeźbić figurkę, Stonie potrzebuje również pięściak w swoim prywatnym inwentarzu, nie w magazynie!

By wyposażyć Stonie w narzędzie, otwórz jego menu i przeciągnij potrzebny przedmiot na jeden z wolnych slotów narzędzi. Jeśli wszystkie sloty są aktualnie zajęte, usuń najpierw jedno z wyposażonych narzędzi.


Jak można otrzymać więcej surowców?

Wszystkie surowce regenerują się po pewnym czasie, niektóre szybciej, inne z kolei wolniej. Jeśli potrzebujesz dany rodzaj surowca i w oknie produkcji lub magazynie na jego ikonce klikniesz na symbol “i” (Informacja), wówczas zostanie ci wyświetlona informacja, kiedy się zregeneruje.

Jagody odrastają po około 37 minutach. Jeśli nie wyświetla się informacja o czasie regeneracji surowców, oznacza to, że gdzieś w terenie znajdują się jeszcze jego zasoby.

Wskazówka: Jeśli zauważysz, że kończą ci się surowce, a potrzebujesz akurat ich większą ilość, zleć Stoniemu wydobycie potrójnej lub pięć razy większej ilości. Wprawdzie dłużej to potrwa, ale za to otrzymasz więcej surowców.


Jak otrzymać ścięgna?

Większość ikonek produktów ma w prawym górnym rogu symbol „i” (Informacja). Jeśli na niego klikniesz, zostanie ci wyświetlone informacja gdzie oraz w jaki sposób otrzymasz dany produkt.

W przypadku ścięgien otrzymujesz informację, że jest to surowiec pochodzący od zwierząt, co oznacza, że musisz się udać na polowanie. Najlepiej rozglądaj się za reniferami. Naturalnie nie jest to jedyny gatunek zwierząt, od którego otrzymasz ścięgna.

Aby otrzymać surowce z upolowanych zwierząt, musisz je oprawić przy pomocy odpowiednich narzędzi.

Jak zdobyć kukurydzę?

Kukurydza rośnie na drugim terenie po prawej stronie od miejsca kultu jako dzika roślina.

Jeśli zebrałeś i zużyłeś całą kukurydzę do jedzenia, musisz poczekać , aż się zregeneruje.

Tak na marginesie, wszystkie surowce regenerują się po pewnym czasie, niektóre szybciej, inne wolniej.

Jeśli potrzebujesz dany rodzaj surowca i w oknie produkcji lub magazynie na jego ikonce klikniesz na symbol “i” (Informacja), wówczas zostanie ci wyświetlona informacja, kiedy się zregeneruje, ale tylko wówczas gdy aktualnie nie masz żadnych źródeł tego surowca do zebrania. W pozostałych przypadkach wyświetlony jest tylko opis danego produktu.

Kiedy Stonie osiągają wiek dorosły?

Stonie przechodzi przez różne fazy rozwoju. Pierwszy okres jego życia to dzieciństwo, następnie dojrzewanie, wiek dorosły, no i naturalnie u schyłku życia – starość. Kolejne okresy trwają następującą ilość dni:

dzieciństwo: 1 – 4 dzień wiek nastoletni: 4 – 10 dzień wiek dorosły: 10 – 25 dzień starość: 23 – 30 dzień

Po długim i szczęśliwym życiu Stonies odchodzą z tego świata.

Jeśli chcesz się dowiedzieć, w jakiej fazie życia znajduje się Stonie oraz ile czasu potrzebuje do osiągnięcia kolejnego etapu rozwoju, kliknij na chatkę, w której zamieszkuje, a wówczas zostaną ci wyświetlone szczegółowe informacje na temat rodziny.

Po osiągnięciu dorosłości Stonies pragną wyprowadzić się od rodziców do własnej chatki. Dwóch wolnych Stonies możesz połączyć przy pomocy czaru miłości w parę, która wprowadzi się do wspólnej chatki i po pewnym czasie otrzyma potomstwo, o ile zezwala na to limit plemienia.

Kiedy Stonies szukają partnera i zakochują się?

Kiedy Stonie osiągnie wiek dorosły, pragnie wyprowadzić się od rodziców i zamieszkać we własnej chatce. W tym wieku zaczyna się również rozglądać za stałym partnerem i czeka aż trafi go strzała Amora.

Stonies zakochują się w wieku dorosłym i dopiero wówczas są gotowi założyć rodzinę. Wcześniej nie można dla nich użyć czaru miłości. Naturalnie nie pali im się również do tego, by poślubić członka swojej rodziny.

Dwóch wolnych Stonies możesz połączyć przy pomocy czaru miłości w parę, która wprowadzi się do wspólnej chatki i po pewnym czasie otrzyma potomstwo, o ile zezwala na to limit plemienia.

To ty decydujesz o tym w jakim kierunku rozwiną się Stonies i kto zostanie wybrankiem ich serca na całe życie.

Jeśli chcesz się dowiedzieć, w jakiej fazie życia znajduje się Stonie oraz ile czasu potrzebuje do osiągnięcia kolejnego etapu rozwoju, kliknij na chatkę, w której zamieszkuje, a wówczas zostaną ci wyświetlone szczegółowe informacje na temat rodziny.

W jaki sposób można powiększyć limit plemienia?

Rzuć okiem do przeglądu plemienia umieszczonego pod symbolem sztandaru w górnym menu. Znajdziesz tam listę wszystkich swoich Stonies wraz z wyczerpującymi informacjami o ich zdolnościach, posiadanych narzędziach oraz aktualnym miejscu pobytu.

Wraz z osiąganiem kolejnych epok powiększa się również limit możliwych członków plemienia. Co dwie epoki dołącza do plemienia Stonie z nowego szczepu. Ponadto zakochane parki Stonies otrzymują regularnie potomstwo, o ile pozwala na to aktualny limit członków plemienia.

Jeśli liczba członków twojego plemienia spadnie poniżej 3, dołączą do niego nowi Stonies rodem z dziczy, tak aby nigdy nie było ich mniej niż trójka, co zapewni plemieniu przetrwanie.

W jaki sposób pozbyć się popsutego jedzenia?

Nikt nie lubi popsutego jedzenia, dlatego też po pewnym czasie po prostu nie nadaje się ono do spożycia. Jeśli chcesz pozbyć się popsutego jedzenia, otwórz magazyn i przeciągnij jedzenie na symbol kosza na śmieci umieszczony u dołu magazynu, który wygląda jak kubeł ze skóry z unoszącą się nad nim zieloną chmurą smrodliwych oparów;)

Naturalnie do kosza możesz również wyrzucić wszystkie inne produkty. W tym przypadku pojawia się dodatkowe okno z pytaniem bezpieczeństwa, czy na pewno oraz ile sztuk danego produktu chcesz wyrzucić.

Tylko w przypadku wyrzucania popsutego jedzenia nie musisz potwierdzać swojej decyzji.

W jaki sposób uzbierać 100 jagód?

Zebranie 100 jagód w ten sposób, by te zebrane się nie popsuł, wcale nie jest takie trudne. W tym celu potrzebujesz kilku Stonies bez zajęcia i kilka krzaków jagód oraz naturalnie wystarczająco dużo miejsca w magazynie.

Możesz również zlecić swoim Stonies, by pracowali dłużej przy danym źródle surowców, wówczas pozyskają z niego większy zbiór.

Każdy krzak daje 12 jagód. Jeśli wybierzesz potrójną ilość, otrzymasz 36 jagód. Przy zrobieniu 3 krzaczków naraz w trymiga uzbierasz 100 jagód. Naturalnie możesz również skorzystać z opcji odbierz 5x lub 8x, co kosztuje odpowiednio więcej czasu lub kryształów.

Wielokrotne zbieranie surowców z danego źródła jest praktycznym rozwiązaniem przy wszystkich questach, w których musisz zdobyć większą ilość surowców w krótkim czasie.

Jak hodować ryby?

Musisz zbudować staw rybny oraz wyprodukować karmę dla ryb i Twój hodowca ryb w wyposażeniu musi mieć więcierz.

Jak zdobyć rudę miedzi?

Miedź odblokujesz w epoce 16-tej. Najpierw jednej musisz odblokować odpowiedni teren, jak tylko skończysz pojawią się bryły rudy.

Jak zdobyć nóż z obsydianu?

Nóż z obsydianu jest narzędziem premium, które można otrzymać w prezencie przy zakupie waluty premium do gry.

Aktualnie nie ma możliwości zdobycia noża.

Jak długo trzeba czekać aż wyrosną nowe drzewa te liściaste , iglaste , wierzby itp?

Jak wytniesz wszystkie z danego gatunku (tyczy to się też innych surowców odnawialnych) to po wejściu w inwentarz przy każdym jest ikonka “i” jak ją klikniesz jest informacja kiedy wyrośnie, ale tylko wtedy gdy na planszy nie ma ani jednego surowca z danej kategorii.

Jakie bonusy otrzymuje się posiadając źródło wody?

Wypadają następujące dary:

zielone:
1x napój surowcowy – zwiększa ilość surowców o 10 sztuk
1x eliksir surowców – zwiększa ilość surowców o 25%

żółte:
1x napój produktu – zwiększa produkcję o 5 sztuk
1x eliksir produktu – zwiększa produkcję o 10%

czerwone:
1x napój wydobycia – skraca czas wydobycia surowca o 5 godzin
1x eliksir wydobywczy – skraca czas wydobycia surowca o 15% pozostałego czasu

niebieskie:
1x napój produkcji – skraca czas produkcji produktu o 5 godzin
1x eliksir produkcji – skraca czas produkcji produktu o 15% pozostałego czasu

Jak prać ubrania?

Za pomocą mydła możesz wyprać brudne ubranie.

Aby prać ubrania ( i je tym samym naprawić) potrzebujesz studni. Tutaj możesz przeciągnąć uszkodzoną odzież z magazynu na wolny slot produkcyjny. Przeciągnij Stoniego z mydłem na studnię, aby mógł zająć się praniem ubrań.

Skąd wziąć dużo kwarcu?

Jeśli odwiedzasz przyjaciół to możesz wymienić punkty przyjaźni na mietelnik, który daje między innymi kwarc. Jak dużo go posadzisz to dość szybko uzbierasz kwarc. Możesz je też przechowywać w jaskini ja w jednym slocie mam 16 mietelników. Czasem wyskakuje mi z relikwiarzy.

Jak ulepszyć chatki ze słomy na chatki ze skóry?

Najpierw musisz wykonać badanie: “Chaty ze skóry” w Miejscu kultu.

Jak wydoić owieczki?

Generalnie wystarczy zapisać się do PiS – oni wiedzą jak doić ludzi (owieczki). A tak na serio, potrzebujesz i wiadra i karmy. Musisz miec 2 sloty odblokowane na narzedzia. zeby nie płacic za odblokowanie 2 slotu kryształów to dajesz skórzana torbe która odblokowuje 2 slot.


Gry podobne