Gra Stellar Age polega na gromadzeniu zasobów, budowaniu bazy, armii i atakowaniu innych. W tym poradniku dla początkujących pokażę Wam co robić w pierwszych dniach rozgrywki. Trzymając się poniższych wskazówek nie staniecie się farm.

W tej grze jest 5 rodzajów zasobów:


 • Ciemna materia – trudny do zdobycia materiał wykorzystywany do ulepszania budynków.
 • Metal – najczęściej używany do budowania armii i ulepszania budynków.
 • Polimer – najczęściej stosowany w badaniach.
 • Antymateria – „jednostki energii” w tej grze. Używane podczas inwazji na inne bazy.
 • Kredyty – „waluta premium” w tej grze. Służy do kupowania i przyspieszania różnych rzeczy.

Budynki

Budynki na początku mogą być nieco mylące, ale dosłownie jest tylko kilka grup budynków. Po pierwsze, budynki do produkcji i zarządzania surowcami:

 • Kopalnia metalu – produkuje metal.
 • Magazyn metalu – Przechowuje metal.
 • Farma polimerów – produkuje polimery.
 • Baza polimerowa – Przechowuje polimer.
 • Generator antymaterii – produkuje antymaterię.
 • Magazyn antymaterii – Przechowuje antymaterię.

Budynki produkujące jednostki:


 • Port Kosmiczny – produkuje statki kosmiczne.
 • Cyber Plant – produkuje wieżyczki do obrony planet.
 • Kompleks Warp – naprawia uszkodzone statki podczas bitew.

Podstawowe budynki:

 • Bunkier – w celu obrony bazy przechowuje podstawową ilość surowców na wypadek inwazji.
 • Radar – określa, jak daleko można „zobaczyć i podróżować” na mapie świata.
 • Ansible Ring – odblokowuje funkcje „gildii” i wysyła pomoc do sojuszników.
 • Blok nauki – odblokowuje technologie.

Kontrola misji – główny budynek, odblokowuje więcej codziennych misji i nagród. Ogranicza także, jak mocno może się rozwinąć Twoja baza.

ROZGRYWKA W PIGUŁCE

Tak, ta gra jest naprawdę bardzo prosta, musisz po prostu:


 • Zbierać zasoby.
 • Zbudować swoją bazę, swoją armię, przeprowadzać badania.
 • Atakować i grabić innych graczy.

Użyj wszystkich dostępnych wzmocnień

Pierwsze 3-5 dni po dołączeniu do gry nazywam okresem „miesiąca miodowego”. Zaczniesz od 3-dniowej bezpłatnej „tarczy dla początkujących”, która uniemożliwia wszystkim innym graczom atakowanie twojej bazy… Ale zniknie ona w momencie, gdy zaatakujesz innego gracza, więc powstrzymaj tę agresję, dopóki nie wzmocnisz swoich sił.

Ważne jest również to, że otrzymasz na starcie wiele 3-dniowych „wzmocnień” – zwiększenie produkcji metalu, polimeru, antymaterii, dodatkowej linii konstrukcyjnej, linii badawczej i linii produkcyjnej. Wystarczy wykorzystać je wszystkie, a to przyspieszy tempo gry.

Zachowaj kredyty na status VIP

We wczesnej fazie gry otrzymasz także całkiem sporo darmowych kredytów jako codzienne prezenty i za wykonanie zadań. Staraj się nie używać zbyt wielu kredytów do natychmiastowego ukończenia produkcji lub budowy – zachowaj je, aby kupić punkty VIP lub 7-dniowe przedłużenie VIP.

Zaufaj mi, ta gra to kolejny pay-to-win po zakończeniu „miesiąca miodowego”. Prawie niemożliwe jest konkurowanie z innymi graczami, którzy zapłacili mnóstwo pieniędzy za kredyty. Przedłuż więc swój okres VIP na tak długo, jak to możliwe, korzystając z bezpłatnych kredytów – Pomoże to szybciej powiększyć bazę, odblokować także lepsze codzienne nagrody VIP.

Które budynku ulepszać na starcie?

Budynek podstawowy jest właściwie dość zrównoważony i nie dostaniesz jednego budynku, który jest znacznie bardziej zaawansowany niż drugi. Na przykład, jeśli budynek kontroli misji nie ma wystarczająco wysokiego poziomu, wszystkie pozostałe budynki nie mogą zostać ulepszone.

Ale we wczesnej fazie gry radzę najpierw skupić się na zasobach generowanych przez budynki. Skoncentruj się na szybkim generowaniu mnóstwa zasobów i zapomnij o budowaniu jakichkolwiek wieżyczek obronnych przez pierwsze kilka dni – Ponieważ „tarcza nowicjusza” jest włączona i nikt nie może cię zaatakować. Szybsze generowanie zasobów pomoże ci tylko szybko rozwijać się.

Jaką technologię odkrywać na początku?

Na początek odblokuj jak najwięcej technologii „poziomu 1”. Jeśli osiągnąłeś poziom VIP 3 w grze, wszelkie badania, które mają 8 minut pozostałego czasu, mogą zostać natychmiast ukończone za darmo – więc po prostu „nadużyj” tego przywileju i odblokuj jak najwięcej, tak szybko jak to możliwe.

„Dylatacja czasu” to także technologia, która może pomóc w szybszym ulepszaniu. Skraca to czas badań i pomoże ci bardziej „nadużywać” statusu VIP. Po odblokowaniu jak największej liczby technologii ze statusem VIP nadszedł czas na zrównoważoną rozgrywkę.

Badania technologiczne to także kolejna, istotna część gry. Niektóre badania zwiększą atak / HP twoich statków, niektóre zwiększą produkcję zasobów, a niektóre skrócą czas budowy – będziesz musiał zrównoważyć swoje wybory, aby uzyskać maksymalne korzyści.

Atakowanie piratów

Będzie moment, w którym zabraknie metalu lub polimerów, aby dalej rozwijać bazę. Wtedy udasz się na mapę świata i zaczniesz nękać bazy piratów. Krótka wskazówka – używaj statków, które przeciwstawiają się siłom piratów, aby zminimalizować własne straty.

Metal, produkuj i zdobywaj metal

Jednym z zasobów, który zawsze będzie Ci brakować, jest metal. Po bitwie należy budować statki, wieże obronne, ulepszać budynki, a nawet naprawiać statki. Zwiększ jak najmocniej produkcję metalu we wczesnej fazie gry. Pomoże ci to w budowaniu obrony i zwiększenie siły ataku na dłuższą metę.

Odblokuj codzienne zadania

Ten nie jest tak proste do osiągnięcia, ale postaraj się jak najszybciej osiągnąć poziom 9 dla budynku kontroli misji. Chodzi o to, że odblokowuje on codzienne zadania, a nagrodą za ich wykonanie są kredyty. Na poziomie 9 możesz zarobić do 200 kredytów dziennie.

Oznacza to, że w ciągu 8-10 dni możesz zaoszczędzić wystarczającą ilość kredytów, aby kupić 7-dniowy status VIP w sklepie lub zdobyć wystarczającą liczbę punktów VIP na ulepszenie. Niestety, jest to prawie jedyny sposób, aby gracze darmowi mieli nawet szansę zmierzyć się z graczami, którzy kredyty kupują na potęgę za prawdziwą gotówkę.

Dołącz do korporacji

Tak, to kolejna wskazówka. Nie wstydź się i dołącz do „gildii”. Odblokuje ona nowe metody rozgrywki i znacznie więcej nagród.

Obrona jest podstawą

Moment, w którym „tarcza dla początkujących” się wyłącza, to moment, gdy rozpęta się piekło. Mam nadzieję, że do tego czasu udało Ci się stworzyć porządny bunkier i nadal go ulepszasz. Zaoszczędzi to twoje zasoby przed grabieżą, a dodatkowo możesz przechowywać swoje statki w środku przed zniszczeniem podczas twojej nieobecności.

Dzięki szybko uzupełniającemu się zapasowi metalu zawsze możesz grać w obronie i budować swoje wieżyczki. W końcu niektórzy zorientują się, że najazd na Twoją bazę to naprawdę zły pomysł i wiąże się z wieloma stratami i niewielkim zyskiem.


Gry podobne