Pamiętacie taką grę jak Icy Tower? Chyba każdy ją zna, więc o co ja w ogóle pytam. Jeśli teraz szukacie podobnej do niej gry to idealnie trafiliście. Dziś na Google Play pojawiła się nowa apka o dziwnym tytule Springer, choć bardziej niż nazwa zadziwia wszystkich sam bohater, który jest sprężyną, ale ma oczy, nos i usta, więc wygląda jak ludzka sprężynka, nie mylić z ludzką stonogą.

Szczerze mówiąc spodziewałem się prawdziwego kiczu, ale po kilku minutach gry okazało się, że jest bardzo wciągająca, mało tego zamierzam do niej wracać częściej i częściej.


Spójrzmy na głównego bohatera, który nie da się ukryć jest zwykłą sprężyną, ale jaką dynamiczną i widać, że bardzo lubi wykorzystywać swoje wrodzone właściwości i umiejętności, głównie kocha skakać i na tym opierać się będzie przede wszystkim cała rozgrywka.

springer widok ekranu gry

Jako że skaczemy ciągle do góry to w pewnym momencie dosięgamy samych chmur i w takim klimacie utrzymana jest cała grafika, skaczemy po kolejnych platformach omijając przeszkody i spoglądamy na świat z bardzooo wysoka.


W Springer, jak już się domyślacie, chodzi głównie o bicie rekordów, rekordów wysokości, więc musimy robić wszystko, aby nasza sprężyna wyskakała jak najwyższe odległości. Skacząc wyżej i wyżej osiągamy kolejne strefy naszej atmosfery i najlepsi będą mogli wzbić się pod mezosferę, a i nawet wyżej – pytanie czy można dotrzeć do przestrzeni kosmicznej? Z drugiej strony jeśli przejdziemy jedną z takich stref, w grze są to punkty kontrolne, to zdobędziemy punkty doświadczenia, które również zaliczane są w usługach Google Play Games. Aha, i nie spodziewajcie się podziałów na kolejne poziomy, jest jedna plansza, która zmienia się za każdym razem jak skoczymy wyżej niż wcześniej, więc nowości spodziewajcie się dzięki wysokości, a nie zmianie poziomów.

Sterowanie w Springer jest dość intuicyjne, więc nie powinniście mieć z tym problemów. Poprzez tapnięcie na ekran gry możemy napiąć sprężynę naszego bohatera, dzięki czemu może on podskoczyć jeszcze wyżej i wyżej. Mało tego, przesuwając palcem po ekranie gry możemy również zmieniać kierunek skoku, w prawo bądź lewo, przydaje się to do omijania kolejnych przeszkód jak i celowania na odpowiednie platformy, od których odbija się Pan Sprężynka. Na samym początku wszyscy zaliczają dość szybko piłę albo inne przeszkody, więc nie przejmujcie się jak pierwsze 20 razy okaże się kompletną porażką, później będzie już tylko lepiej.

Springer skacze nawet w kosmosie


O czym należy pamiętać? Choćby o tym, aby zawsze trafiać skutecznie na platformy na mapie gry, jeśli się pomylimy zaliczymy dość wysoki upadek, ale jeśli to by było naszym największym zmartwieniem to jeszcze nie ma tragedii, ale podczas skoków musimy również unikać latających pił mechanicznych, które chcą przyciąć naszą metalową główkę swymi ostrymi zębami.

Sama grafika w Springer jest dość ciekawa, ale i odpowiednia dla tego rodzaju gry, więc nie spodziewajcie się cudów jak i nie oczekujcie całkowitej tragedii, jest dobrze i w sumie nie musi tutaj nikt nic poprawiać.

Gra Springer dostępna jest do pobrania za darmo w serwisie Google Play, wiec właściciele urządzeń z Androidem mogą się już dziś przekonać, czy gra jest warta uwagi czy też nie.


Gry podobne