Icy Tower jest grą przeglądarkową dostępną przez portal społecznościowy Nasza Klasa. To typowa gra zręcznościowa, w której najważniejsze jest dobre opanowanie sterowania klawiaturą. Musimy wskoczyć jak najwyżej wybranej wieży, ale trzeba się spieszyć gdyż mapa wieży się przesuwa, a my możemy wpaść w przepaść. Gracz dowolnie stylizuje swojego bohatera, który odtąd będzie Nas reprezentował w wieży.

Opis gry Icy Tower

Z menu wybieramy płeć, wygląd, rodzaj ubrania. Jednak każda taka zmiana kosztuje, a my mamy, zwłaszcza na początku gry, tylko niewielką ilość dostępnych środków na takie transakcje. Gdy już nasza postać jest gotowa, wybieramy wieżę, którą chcemy zdobyć. A więc klikamy na nią i wchodzimy do środka. Żeby zdobyć wieżę, musimy kolejno wskakiwać na stopnie prowadzące do góry. Stopnie są poumieszczane na różnych wysokościach i różnych miejscach. Postać porusza się wtedy, gdy naciskamy klawisze ze strzałkami w lewo i prawo.


Im dłużej naciskamy strzałkę, tym szybciej porusza się nasza postać, a my mamy dzięki temu szansę na to, by skoczyć wyżej. Skoki gwarantuje nam naciskanie klawisza spacji. Jeśli podczas biegu niefortunnie trafimy na ścianę, musimy jak najszybciej zmienić kierunek biegu, w przeciwnym razie stracimy prędkość, jaką udało się nam uzyskać. Za każdym razem, gdy spadniemy z piętra, musimy zaczynać swoją podróż na szczyt od nowa. Jeśli uda się nam przeskoczyć od razu dwa piętra, uruchamiamy tryb kombo i zdobywamy bonusowe punkty.

Niestety na żadnej platformie nie możemy czuć się zbyt bezpiecznie, bo w każdej chwili może się ona zawalić, a jeśli nie uskoczymy na czas, spadniemy w dół, a wtedy podróż zacznie się od początku. Gdy czujemy się już wystarczająco pewnie w zdobywaniu wieży, możemy wyzwać drugą osobę na pojedynek. Za zwycięstwa są przyznawane nagrody, a wszystkie będą przechowywane w naszym pokoju trofeów.


Gry podobne