Na App Store wielką sławą okryła się gra Sonic Jump, a teraz na Androidzie próbuje wybić się apka Sonic Dash. Jedna i druga gra jest godna polecenia, choć z tą pierwszą osobiście wiąże mnie o wiele więcej niż z wersją Dash. Pamiętam jak mój młodszy brat dzień w dzień zachwalał Sonica, grał we wszystkie chyba możliwe gry jakie wyszły na peceta czy PlayStation. Co kryje się za popularnością serii tych gier, a co oferuje nam Sonic Dash? Tego dowiemy się z recenzji, a dołączone poradniki są dopełnieniem całości.

Krótka recenzja gry

Sonic Dash nie jest złą grą, gameplay jest szybki i jeśli lubicie gry endless runner to możecie już dziś spokojnie pobierać apkę. Powiem Wam, że gdyby nie inna grafika to powiedziałbym, że to taki przebudowany Subway Surfers. Gramy tytułowym Sonic’iem, który biegnie przed siebie nie zatrzymując się i nie oglądając, my sterujemy nim w prawo bądź w lewo tak aby swobodnie mógł omijać przeszkody, oczywiście możemy także skakać czy robić różnego rodzaju wślizgi, ale osoby, które zjadły zęby na tego typu grach zapewne o tym doskonale już wiedzą.


Sonic Dash 002

Ciekawe jest to, że biegnąc napotkamy wielu przeciwników, których pokonamy albo na nich skacząc albo przy użyciu specjalnych mocy. A ogólnie przyjdzie nam się wślizgiwać pod barierkami, skakać przez murki itp. Każdą pomyłkę przepłacimy życiem, ale za jeden, czerwony pierścień możemy wskrzesić bohatera i kontynuować bieg dalej. Czerwone pierścienie kupimy za prawdziwe pieniądze, ale jest również wiele sposobów, aby zdobyć je za darmo, ale o tym napiszemy w oddzielnym poradniku.

W Sonic Dash nie ma poziomów czy misji dla pojedynczego gracz do ukończenia. A naszym jedynym celem jest wspięcie się na szczyty rankingowe i pokonanie znajomych, którzy również podzielają podobne cele. Jednak możemy opłacić sobie miejsce w rankingu o ile mamy dostatecznie dużo kasy na przedmioty premium i pierścienie, o których wspomniałem powyżej. Ja grając byłem na czwartym miejscu na liście przyjaciół i zastanawiam się czy ja jestem taki słaby, czy osoby nade mną zapłaciły za walutę premium?


Sonic Dash 003

Podczas biegu również zbieramy pierścienie, ale nie czerwony ino złote, które posłużą nam podobnie jak monety w Subway Surfers do kupowania wspomagaczy przed kolejnymi biegami czy zwykłych bostów jak „szybki start”, czy też „magnez na pierścienie” albo „super dash boost”. Nie ma w Sonic Dash żadnych ulepszeń dla wyżej wymienionych itemów albo to ja ich nie znalazłem, wiecie coś na ich temat?

Kolejne biegi w grze sprawiają mnóstwo frajdy, a gdyby freemium nie było tak mocno odczuwalne to już w ogóle gra miałaby szansę rywalizować z konkurencją. Nie znajdziecie w Sonic Dash niczego, czego nie moglibyście odnaleźć w podobnych produkcjach. Pay-to-win pełną gębą i do przodu.


Tips & Tricks, czyli porady dla graczy

Szukacie dobrego poradnika do Sonic Dash? Zaczynacie w dobrym miejscu, dziś pokaże Wam kilka wskazówek, które pozwolą wam zarabiać więcej pierścieni, zdobywać więcej punktów czy skuteczniej sobie radzić ze wszystkimi przeciwnikami.

Zbieraj jak najwięcej pierścieni

Sonic Dash 004

Pierścienie potrzebne są nam do zakupu ulepszeń jak i pozwolą nam przeżyć atak przeciwnika i z tych dwóch powodów są to jedne z najważniejszych surowców/walut w grze. Niestety opcja druga zachowuje nam życie, ale zabiera przy okazji wszystkie zebrane pierścienie.

Czy Twoje pierścienie są bezpieczne?

Sonic Dash 005

Jak pisałem wyżej, zginiecie i tracicie pierścienie jeśli zechcecie kontynuować bieg. Jednak możemy zachować swój postęp w grze klikając na specjalną tabliczkę z pierścieniem, którą widzimy na obrazie powyżej.

Ożywić Sonica można za darmo

Sonic Dash 006

Pierścienie, o ile je mamy, pozwolą nam wskrzesić bohatera i biec dalej. Jednak nie ratują one naszej skóry jeśli wpadniemy do wody czy uderzymy w wielką przeszkodę. Tutaj z pomocą przychodzi nam inna metoda, darmowa na ratowanie Sonica. Jeśli zginiemy w danym biegu po raz pierwszy to możemy wybrać opcję Watch a video to revive for free. Obejrzymy reklamę i biec można dalej, ale w tym samym biegu dwa razy ta sama sztuczka nie zadziała i za drugim razem, aby ożywić niebieskiego sonica musimy wydać cenne monety. Tutaj oczywiste jest to, że lepiej rozpocząć zabawę od początku, gdyż wymiana za monety naszego życia po prostu się nie opłaca.

Zabij wrogów, aby uzupełnić swoje zapasy

Sonic Dash 007

Zauważyliście ten specjalny wskaźnik? Napelnia się on jak szybko się poruszamy w lewo i prawo, a także gdy atakujemy naszych przeciwników. Każdy kombos napełnia pasek i gdy już jest na full to możemy przez określony czas biec szybciej i strzelać skuteczniej.

Niech boss nie będzie ci straszny

Sonic Dash 008

Nie są oni tak groźni jak wyglądają i jeśli graliście w inne gry z serii Sonic to zapomnijcie o starych metodach walki z takimi bossami. Tutaj najlepiej się skupić i wyłapać ruchy przeciwnika, a następnie dotykać palcem wskazane w grze miejsca.

Kup więcej ulepszeń i dodatków

Sonic Dash 009

Trzymanie na koncie pierścieni w grze może być ryzykowne, a także będziecie kuszeni zakupem nowych wspomagacze i tutaj raczej przeznaczyłbym tą walutę na ulepszenia, ale tylko takie dające nam stały efekt w grze. Jednorazowe ulepszenia stanowczo odradzam.

Czerwone gwiazdy

Sonic Dash 010

Za przechodzenie kolejnych misji w Sonic Dash otrzymujemy czerwone gwiazdy i to jest na tyle ciekawa waluta gry, dzięki które kupimy niemalże wszystko co jest możliwe i dostępne w aplikacji. Nie wydawajcie ich na głupoty, a co za tym idzie nie kupujcie za gwiazdy przedmiotów, których da się użyć jedynie raz. Ale po co je trzymać? Bo pewnie zechcecie w dalszej grze dokupić sobie o wiele więcej postaci.

Wykonuj zadania codzienne i zbieraj z nich nagrody

Sonic Dash 011

W Sonic Dash mamy wiele misji każdego dnia do wykonania jak i pojawiają się codzienne wyzwania, które de facto wydają się jedynie z pozoru skomplikowane. Jednak uwierzcie mi, opłaca się je wykonywać gdyż w nagrodę otrzymamy pierścienie, kilka ulepszeń jak i nowe moce plus wiele innych, ciekawych nagród


Gry podobne