Subway Surfers to gra mobilna zaliczana do gatunku endless runner, stworzona przez studio Kiloo przy współpracy z niemiecką firmą SYBO. Gra charakteryzuje się kolorową grafiką i ciekawymi projektami otaczających nas przedmiotów. Dostępna jest zarówno na urządzenia mobilne oparte o systemy iOS i Android. Gracze wcielają się w niej w rolę młodego graficiarza, który został przyłapany na gorącym uczynku podczas tworzenia kolejnego murala (nielegalnego) w miejskim metrze. To doprowadziło do sytuacji, w której teraz musi uciekać przed nadgorliwym inspektorem.

Podczas tego niekończącego się pędu przed siebie, ów chuligan, czyli My, zbiera złote monety, ale to nie jest takie proste jak się z pozoru wydaje bo w międzyczasie musi unikać kolizji z pociągami, samochodami i innymi obiektami, które stają mu na drodze.


subway surfers 1

Głównym celem gry jest po prostu ucieczka, ucieczka jak najdalej i unikanie jednocześnie różnego rodzaju przeszkód, które zmuszają graczy do skakania, ślizgania i schylania etc. Możemy się co pewien czas wspomagać różnymi bonusami i power-up'ami.

Całą rozgrywkę widzimy jako świat 3D, a specjalne misje nagradzają graczy ciekawymi bonusami, ale co nieco również otrzymamy za precyzyjne zakończenie zadania.


Każde nowe miasto w grze oferują nam nowe postacie, które są bezpośrednio powiązane z daną lokalizacją. Troszkę zawiodłem się, gdy ujrzałem jak Subway Surfers wykorzystuje niemodne już stereotypy jak choćby to, że w Paryżu na ulicach wszędzie stoją mimowie, ale oczywiście widzimy również trzy kolorową francuską flagę jak i miniaturową wieżę Eiffla.

Subway Surfers

Jak wiele innych gier na tablety czy smartfony i Subway Surfers jest całkowicie darmowy. Możemy swobodnie grać nie używając do tego żadnych pieniędzy. Jedynie jeśli zechcemy spersonalizować nieco naszego awatara, albo całą rozgrywkę to zostaniemy poproszeni o uiszczenie pewnej opłaty. Tak czy inaczej na pewno zauważyliście, że dwie różne wirtualne waluty występują w tej niecodziennej rozgrywce. Są nimi złote monety i niebieskie klucze (blue keys).Gry podobne