Kiedy tylko gra Social City (Moje Miasto na NK) pojawiła się na Facebooku po raz pierwszy w 2010 roku to świat społecznościowych gier oszalał i gra okazała się strzałem w dziesiątkę. Niemalże po sześciu tygodniach od premiery owa gra budowlana zebrała ponad 12 milionów użytkowników. Aby z produkcji wyciągnąć jak najwięcej, wydawca Playdom (Kitchen Scramble) postarał się jak najszybciej o wersję mobilną, którą możemy cieszyć się na iOS i Android. Jednak w wersji na smartfony gra okazała się mega okrojoną wersją, jakby wydawca myślał, że na mniejszych urządzeniach trzeba załadować mniej kontentu.

Mnie przyciągnął sam oficjalny opis apki:


Social City zaprasza was do zarządzania i upiększania swojego miasta w wirtualnym świecie, gdzie dostępne są wspaniałe cukiernie, teatry, budki z hamburgerami i wiele więcej!

Opis jak najbardziej odpowiada facebookowej wersji Social City, ale z wersją mobilną ma mało co wspólnego. Nie możemy tak kupować budynków ani uruchomić własnego miasta czy odwiedzać znajomych, w wersji przenośnej z sociala pozostała sama nazwa – a to już jest wielki przypał.

Social City 001

Jednak wróćmy do wersji na Facebooka, gdzie Social City wzywa nad autentycznie do kreowania własnego miasta. Gra na Naszej Klasie nosi nazwę Moje Miasto i jest tam całkowicie po polsku, co pewnie ucieszy wielu maniaków symulacji. Aby zarabiać w grze pieniądze na nowe budynku musimy stawiać fabryki, ale i one bez odpowiednich kontraktów nie będą pracowały. Każdy kontrakt zajmuje pewną ilość czasu, ale po jego zakończeniu zbierzemy z fabryk monety i punkty doświadczenia. Gracze mogą tutaj również budować domy i jest ich w grze kilka rodzajów od małych domków po wielkie wille i wieżowce. Każde miejsce nadające się do zamieszkania zwiększa populacje w naszym mieście.


Grafika w grze jest iście kreskówkowa z niewielkim dostępem do animacji małych ludzików poruszających się po uliczkach miasta. Naszym głównym zadaniem, tuż po rozbudowie, jest utrzymanie mieszkańców na pewnym poziomie szczęścia, jeśli jego poziom drastycznie spadnie to i przyrost naturalny będzie wolniejszy, a co za tym idzie i nasz rozwój.

Social City to również społeczność, interakcje między sąsiadami, kreowanie list przyjaciół i wzajemna pomoc w dążeniu do celu. Możemy naszym znajomym przesyłać również prezenty, a w zamian na pewno i oni odwdzięczą się nam czymś miłym. Im więcej posiadamy znajomych tym łatwiej nam poszerzać granice miasta i jest o wiele prościej zarobić darmowe City Bucksy, monety itp. Miasto możemy powiększać dzięki monetom, dolarom i odpowiedniej ilości sąsiadów.

W grze Moje Miasto (Social City) stworzymy własne, wirtualne miasto, które możemy projektować z pełną dowolnością. Musimy dbać o przyrost populacji, utrzymywać na odpowiednim poziomie szczęście mieszkańców i co najważniejsze – dobrze się bawić.


Screeny z rozgrywki:


Gry podobne