Wielbiciele jedzenia, typowych fast foodów wiedzą doskonale, że najlepsze żarcie pochodzi z obwoźnych barów. Takie mobilne kuchnie serwują nam różnego rodzaju smakołyki od grillowanych przekąsek do zwykłych burgerów. Kitchen Scramble do gra na Facebooku o zarządzaniu właśnie taką obwoźną kuchnią na czterech kółkach. Wydaje się, że mamy do czynienie z zupełnie nową wizją jeśli chodzi o prowadzenie wirtualnych restauracji, ale nie, podstawowy gameplay nie różni się od tego co mamy w ChefVille czy wielu innych popularnych aplikacji, gdzie gotujemy, serwujemy dania etc.

Naszym kierowcą i zarówno kucharzem w Kitchen Scramble jest Pepper Mills, młoda kobieta marząca tylko o tym, aby serwować jedzenie dla mas. Jej poprzedni biznes nie wypalił, gdyż jej najlepsza przyjaciółka Candace postawiła restauracji tuż obok niej oferując tym samym tańsze i szczerze mówiąc bardziej syfskie żarcie – ale dla ludzi liczyła się cena, tłuszcz itp., a nie zdrowie odżywianie promowane przez Pepper. Młoda kucharka już była na skraju bankructwa dopóki nie spotkała Szefa Kuchni Crispa, który doradził jej, aby przeniosła restauracje do ciężarówki. Pepper się zgodziła i od teraz podaje zdrowe jedzenie wprost ze swoich czterech kółek.


kitchen scramble - zostań kucharką na facebooku

Sprawdź poradniki do gry:

Dzięki tej małej zmianie biznes ożył, a my wraz z Naszą kucharką zaczynamy podróże po przeróżnych miastach na całym świecie serwując dania takie jak Waffleton, Pittsburger czy Molassessippi. W każdym mieście jest kilka poziomów, a każdy z nich wiąże się z głodnymi (jak zwierz) kobietami i mężczyznami, a My musimy to jakość ogarnąć. Kitchen Scramble można porównać do uproszczonej wersji Diner Dash, nie ma tutaj stolików, które należy czyścić, a cała nasza praca opiera się na serwowaniu nowych posiłków.

Inne gry o gotowaniu:

To wcale nie sprawia, że gra staje się prostą, choć pierwsze minuty gry wskazują zupełnie na coś innego. Nasi pierwsi klienci chcą prostych posiłków jak gotowane ziemniaki czy jajecznicę. W miarę czasu odblokujemy więcej składników, przepisów itp. A mieszkając różne składniki nasze dania stają się coraz bardziej złożone. Przykładowo, gdy chcemy zrobić omlet musimy zmieszać jajka, cebulę i pomidorami, a później wrzucić to wszystko na rozgrzaną patelnię. Podobnie sprawa wygląda z hamburgerami, smażymy mięsko, aby później wsadzić je do świeżej bułki i dodać warzywa. Tak więc trzeba zachowywać niejednokrotnie pewną kolejność w czynnościach, a w miarę rozwoju gry jedno zadanie przeradza się w szereg mniejszych zadań przez co całość stworzenia posiłku staje się niewiarygodnie złożona.


Serwuj przeróżne dania w swojej restauracji

Nasi klienci potrafią być bardzo niecierpliwi i im dłużej czekają na jedzenie tym są bardziej podirytowani. Za to jeśli podamy im posiłek szybko to zapłacą nam dobrze i zostawią spory napiwek. Jednakże, gdy nadchodzą nowi klienci mamy kilka sekund zanim zdecydują się co chcą jeść. A my poświęcić ten czas możemy na zgadywanie co warto przygotować wcześniej, wszystko da się wyczytać z ich wyglądu. Przykładowo taki kierowca ciężarówki lubi smażone żarcie, reporterzy wcinają sałatki, studenci frytki itd. Z drugiej strony jeśli nie odgadniemy co będą zamawiali to stracimy czas i składniki.

Kolejne miasta dla Twojej kuchni to nowe wyzwania


Podsumowując Kitchen Scramble jest to gra o zarządzaniu, na czas naszą obwoźną kuchnią i nie ma tutaj w mechanice gry niczego, czego byśmy nie poznali do tej pory. Ciagle musimy klikać myszką, oczywiście jak najszybciej w potrzebne składanki itd. Ale przy takim tempie rozgrywki nie pogramy długo bo skończy nam się energii, później pozostaje czekać, albo płacić za jej odnowienie. Więc granie w omawianą aplikację do pewnej chwili jest fajne, ale później przypomina ciągnące się gluty, które przyprawiają o niestrawność.


Gry podobne