Za kilka miesięcy ruszą Zimowe Igrzyska Olimpijskie 2014 i tym razem odbędą się w Rosji, dokładnie w Sochi. Tym samym studio 101XP, które kiedyś oddało fanom płci żeńskiej jedną z najpopularniejszych gier o modzie, czyli Awatarię, przygotowało dla Nas kolejną pozycję o nazwie Sochi’s Olympic Games, ale wbrew pozorom nie będzie to gra o sporcie, ale typowy city builder, w sumie coś na wzór innych gier, gdzie budowany jest przez graczy ekskluzywny kurort, z tą różnicą, że dziś prezentowana aplikacja ma o wiele bardziej złożone systemy.

Gracz wciela się tutaj w burmistrza miasta, który od podstaw zbudować musi cały resort i przygotować go następnie trzeba do zbliżających się Igrzysk. Przy okazji otrzymujemy możliwość treningu atletów, którzy w Naszym imieniu wystartują w rożnych dziedzinach.


W gruncie rzeczy Sochi 2014: Olympic Games Resort (taki jest jej pełny tytuł) to standardowa gra o budowaniu miasta. Mamy budynki, które generują Nam surowce, a te zdobyte wydajemy na nowe budynki przez co znowu zdobywamy doświadczenie, a co za tym idzie nowe poziomy. Na wyższych poziomach odblokujemy nowe możliwości budowlane itd. Oczywiście najpierw musimy zadbać o budynki, które przyciągną turystów, albo w ogóle pozwolą im się dostać do naszego miasta.

sochi_game 001

W trakcie gry, w sumie już po pewnym czasie, jak już uda się rozwinąć nieco ekonomię i zwiększyć ilość turystów, będziemy mogli poszerzać Nasze miasto przez co standardowe limity się zwiększą, a my przejdziemy na wyższy etap zabawy.


Jak się pewnie spodziewacie to cała gra jest darmowa, ale jak to bywało w wielu grach, które poznaliśmy do tej pory, aby zbudować niektóre budynki czy poszerzyć bardziej tereny musimy posiadać znajomych z Facebooka, którzy również podzielają Naszą pasją do gry Sochi 2014: Olympic Games Resort, a jeśli ich nie mamy, ale jest to niewielka liczba to zawsze możemy próbować ratować się walutą premium (Olymps), ale czy to się opłaca? Nie sądzę. Mnie osobiście strasznie denerwuje to, że wszystko co osiągniemy stara się Nam wcisnąć gra na tablicę, ale zawsze lepiej wyłączyć publiczną dostępność takich wiadomości jeszcze zanim zezwolimy grze na dostęp do profilu (przy pierwszym uruchomieniu gry).

Jednak Ci, którym to obojętne bezwiednie promują grę i ściągają zapewne zarówno swoich znajomych jak i znajomych ich znajomych przez co nasuwa się pytania: Czy ta gra jest rzeczywiście darmowa? Chyba jedyne co jest tutaj naprawdę za darmo to reklama jaką gracze robią firmie 101xp.

sochi_game 003


Tak czy inaczej gra sama w sobie jest dość ciekawie zrobiona, oczywiście mówię tutaj o szacie graficznej, a i przyglądając się na nasze miasto widzimy jak tętni ono życiem, wszędzie turyści, jadące ciężarówki czy statki morskie przy porcie przypływające i odbijające…

Podobnie jak w wielu innych grach o budowaniu miast czy nawet wesołych miasteczek wymaga od gracza zbierania kolekcji i materiałów, które będą niezbędne do dalszej rozbudowy. Pod tym względem Olympic Games Resort nie różni się od konkurencyjnych produkcji, choć materiały i surowce mogą być zdobywane na różne sposoby, ale o tym więcej znajdziecie w przygotowywanym poradniku na temat gry. A będziemy mieli co zbierać, gdyż w grze znajdziemy ponad 30 różnych budynków, które w swoim działaniu zasadniczo nie różnią się od siebie, ale jeśli wniknąć głębiej w ten temat to każdy ma swoją rolę w rozwoju miasta.

sochi_game 002

Możemy w grze Sochi 2014: Olympic Games Resort odwiedzać miasta swoich znajomych zwiększając przy okazji swój poziom życzliwości, co w przyszłości przyda się do trenowania własnych lekkoatletów. Z drugiej strony czy wielbiciele typowych city-builderów zechcą zajmować się zupełnie czymś innym niż budowaniem i rozwojem miasta?


Gry podobne