SimCity BuildIt to gra ekonomiczna z elementami strategicznymi na urządzenia mobilne. Stworzyło ją jedna ze spółek córek studia Electronic Arts.

Opis gry SimCity BuildIt

W grze zostajemy właścicielami małego na początku miasta i naszym głównym zadaniem jest tak zarządzać metropolią, aby jej rozwój przebiegał dynamicznie. Będziemy budować fabryki, domy, planować rozłożenie dróg czy kłaść całe linie energetyczne. Nie obędzie się bez zbierania podatków, ale aby mieszkańcy płacili je ohoczo musimy zadbać o ich potrzeby. Jeśli nasze decyzje nie okażą się trafne to spotkają nasz przykre konsekwencje. Także my rządzimy miastem, ale to naprawdę mieszkańcy sprawują tutaj realną władzę i musimy się z nimi liczyć.


Zabawę zaczynamy z pustym obszarem ziemi, jednak z biegiem czasu zmienimy to miejsce w budzącą zachwyt aglomerację. Rozwój miasta to proces bardzo żmudny, gdyż stworzenie każdego nowego domu wymaga od nas zebrania odpowiedniej ilości materiału. Materiały wyprodukujemy w fabrykach oraz strukturach komercyjnych. Całość należy dobrze zbilansować z naszymi możliwościami finansowymi, gdyż jeśli w kasie będzie pusto to po prostu zbankrutujemy. Dlatego też ważne jest, aby ciągle przyglądać się jak mają się nasze dochody i jak wyglądają na tle wszystkich wydatków i planowanych inwestycji. Nawet drobny z pozoru błąd może nieść za sobą ogromne konsekwencję dla całego miasta.

Grafika w SimCity BuildIt na Androida, to pełna wizualizacja 3D, gdzie gracz może swobodnie manipulować kamerą i oglądać aglomerację w każdym jej punkcie. W grze, mimo że jest darmowa, zastosowano system mikropłatności, dzięki której można skutecznie skrócić czas produkcji czy budowy. Możemy nabywać za walutę premium niezbędne ulepszenia, które przyśpieszą rozwój całego miasta.

Zagraj już dziś i zbuduj swoją własną przystań na plaży, a koło niej fantastyczny park wodny i przepiękne kurorty przyciągające nowych turystów. Twoje miasto może wyglądać jak Tokio, możesz w nim umieścić ogromne monumenty jak Wieża Eiffela czy Statue Wolności. Możesz badać najnowszej technologie, skorzystać ze stadionów gdzie będziesz uprawiał fantastyczne sport, zbudować kasyna czy własne studio filmowe rodem z Hollywood. Nigdy tutaj nie będziesz się nudził i to jest pewne.Gry podobne