Czy jesteś gotowy do gry w SimCity BuildIt? Pierwotnie tytuł należący do Maxis, ale teraz własność Electronic Arts, ta gra jest popularną mobilną wersją SimCity firmy EA na urządzenia z systemem Android i iOS. Tak jak w wersji na PC, będziesz burmistrzem własnego miasta, budując je od podstaw i przyciągając mieszkańców. Z biegiem czasu możesz odblokować więcej oszałamiających budynków 3D, a nawet historyczne budowle, takie jak Big Ben i Łuk Triumfalny. Oczywiście będziesz miał do czynienia z coraz większymi problemami, gdy twoja populacja będzie rosła, a twoi obywatele będą mieli coraz więcej obaw. Jak więc uszczęśliwić swoich obywateli? Sprawdź nasz poradnik do gry SimCity BuildIt, a powiemy Ci w nim wszystko, co musisz wiedzieć.

1. Sprawdź licznik szczęścia

Licznik szczęścia można znaleźć po lewej stronie wyświetlacza – zielona uśmiechnięta buźka oznacza, że ​​ludność jest szczęśliwa i zadowolona, ​​podczas gdy 100-procentowy odczyt na liczniku oznacza, że ​​twoi ludzie myślą, że jesteś przedsiębiorczym i po prostu idealnym burmistrzem. Teraz, jeśli szczęśliwa twarz nie jest zielona, ​​oznacza to, że masz problemy.


2. Obywatele są jak prawdziwi ludzie

Twoja populacja nie różni się od populacji prawdziwego miasta. Oznacza to, że tęsknią za podstawowymi potrzebami – czystą wodą, elektrycznością i niskimi wskaźnikami przestępczości. W tym celu musisz mieć remizy strażackie i komisariaty policji. Posłuchaj także, co mówią Twoi Simowie. Jeśli ktoś mówi ci, że przygotowuje się do dołączenia do gangu, może potrzebujesz komisariatu policji. A jeśli w Twoim mieście panuje duży ruch, powiedzą Ci, że musisz stworzyć lepsze drogi. Podobnie Twoi Simowie nie polubią tego, jeśli jest dużo zanieczyszczeń lub jeśli nie ma wystarczająco dużo sposobów, aby ich rozbawić i rozerwać.

3. Czego Twoi Simowie chcą… a czego nie chcą?

Powyżej opowiedzieliśmy o posterunkach policji i straży pożarnej. Ale twoi obywatele potrzebują czegoś więcej. Będą zadowoleni, że będą mieli szpitale, w których leczą się ich chorzy i ranni, a jak wspomnieliśmy powyżej, energia elektryczna i czysta woda są najważniejsze. Ale nie chcą ścieków, ponieważ nikt nie chciałby być w mieście, w którym ulice cuchną zgniłymi jajkami i różnymi śmieciami. Zanieczyszczona woda jest oczywiście niemile widziana w twoim mieście.

4. Nie od razu Rzym zbudowano, więc oszczędzaj pieniądze

Niektórzy mogą pokusić się o wydanie swoich Simoleonów, czyli gotówki, gdy tylko dostaną w swoje ręce. Ale cierpliwość jest kluczowa w SimCity BuildIt. Jak powiedzieliśmy w tej wskazówce, nie od razu Rzym zbudowano – nie spiesz się i jeszcze raz nie spiesz się. Często najlepszą rzeczą do zrobienia jest mądrze wydać pieniądze i zrobić wszystko, aby zaoszczędzić. Będzie to prawdą zwłaszcza na początku, kiedy nie masz dużej populacji, a Twoja stawka podatkowa nie jest zbyt wysoka.


5. Szczęśliwi ludzie płacą więcej podatków, ale nie przesadzaj

Każdy musi płacić podatki i niekoniecznie jest to przyjemna rzecz w prawdziwym świecie, bez względu na to, jak bardzo jesteś zadowolony. W SimCity BuildIt szczęśliwsi obywatele będą płacić wyższe podatki, ale zawsze powinieneś zachować równowagę między ich szczęściem a procentem podatków ustalonym w Twoim mieście.

Aby uzyskać więcej wskazówek i strategii dotyczących SimCity BuildIt, sugerujemy przeczytanie naszych innych poradników.


Gry podobne