Rozwijanie stref mieszkalnych w SimCity BuildIt jest kluczem do bogacenia się całej populacji!

Strefa mieszkalna to obszar przeznaczony pod budowę domów. Naciśnij ikonę strefy mieszkalnej po prawej stronie ekranu.


Teraz zobaczysz budynki mieszkalne na mapie miasta, a także przydatne statystyki – łączną liczbę budynków, liczbę budynków gotowych do modernizacji i liczbę porzuconych.

Przełącz między dwoma innymi widokami – Wartość gruntu i Prognoza bogactwa. Naciśnij ikonę niebieskiej kolumny, aby zobaczyć mapę miasta w różnych odcieniach niebieskiego. To jest wartość gruntu twojego miasta! Im ciemniejszy niebieski, tym bardziej pożądany jest ten obszar, a oznacza to, że miejsce posiada wyjątkowe usługi i specjalizacje. Bogatsi obywatele lubią budować swoje domy w ciemnoniebieskich lokalizacjach, więc postaraj się tam umieścić swoje strefy.


Aby zobaczyć, w jaki sposób wartość gruntu wpłynie na twoje kolejne ulepszenia mieszkaniowe, dotknij żółtej ikony kasku, aby wyświetlić prognozę bogactwa. Ulepszaj w pomarańczowych obszarach, a budynki mogą wyglądać tam naprawdę bardzo luksusowo!


Aby zbudować: Przeciągnij strefę mieszkalną na mapę miasta. Biały kontur poniżej strefy pokazuje, gdzie będzie leżeć ślad Twojego budynku. Musi znajdować się przy drodze i nie może pokrywać się z żadną inną nieruchomością. Jeśli potrzebujesz więcej szczegółów, powiększ lub obróć widok, a następnie dotknij zielonego znacznika wyboru, aby potwierdzić wybór.

Plany budynków: Domy nie rosną na drzewach – planowanie jest kluczem do sukcesu! Plany budynków pokazują materiały potrzebne do budowy domów, populację budynku oraz nagrody Simoleon i XP, które zdobędziesz po zakończeniu budowy. Zbierz materiały z listy, wytwarzając je samodzielnie, aby można było zacząć. Jeśli widzisz zielony znacznik wyboru obok ikony kasku, masz już wszystkie potrzebne przedmioty! Porada: super wydajni burmistrzowie mogą szybko przełączać pomiędzy każdą strefę mieszkalną, klikając żółte strzałki takie jak widoczne na obrazie poniżej.

Jeśli brakuje Ci czasu, możesz kupić brakujące materiały zamiast je wytwarzać. Przeciągnij elementy planu budynku na strefę mieszkalną i dotknij żółtego przycisku, aby użyć SimCash.

Poproś o nowe plany, lub zatrudnij architekta

Jeśli nie podobają ci się materiały w planie budynku, dotknij „Poproś o nowy plan”, aby przetasować niektóre elementy. Przygotowanie nowych planów budynków zajmuje dużo czasu, więc dotknij niebieskiej ikony timera nad strefą, aby zobaczyć, jak długo to potrwa. Jeśli nie chcesz czekać, architekta można przekonać do przyspieszenia planów (wrzuć mu trochę SimCash a na pewno go to zainspiruje do dalszego działania).

Po zebraniu wszystkich potrzebnych materiałów przeciągnij je na strefę mieszkalną, a natychmiast otrzymasz nagrodę w postaci Simoleonów i XP. A co najważniejsze, Twój budynek będzie już gotowy!

Zbudowałem w niewłaściwym miejscu. Co mogę zrobić?

Przenoszenie budynku jest łatwe: dotknij i przytrzymaj palec na budynku, który chcesz przenieść, przeciągnij go w lepsze miejsce i dotknij zielonego znacznika wyboru. Pamiętaj, że wszystkie budynki muszą znajdować się obok drogi.

Buldożer: Jeśli przestrzeń jest naprawdę Ci potrzeba i chcesz całkowicie usunąć budynek, dotknij budynku i przytrzymaj go, a następnie dotknij ikony buldożera, która pojawi się po prawej stronie ekranu.

Pojawi się komunikat potwierdzający. Pamiętaj o dwóch rzeczach podczas burzenia stref mieszkalnych:

Budowa nie kosztuje Simoleonów, więc nie otrzymasz żadnych zwrotów, gdy je zburzysz, a to spowoduje zmniejszenie populacji!
Czy mogę obrócić mój budynek?

Budynki automatycznie ustawiane są naprzeciwko drogi, więc nie ma potrzeby obracania budynku.

Modernizacja istniejącej strefy mieszkalnej: Modernizacja jest ważna, aby zwiększyć populację, a także utrzymać poziom szczęścia obywateli. Gdziekolwiek zobaczysz żółtą ikonę kasku, budynek jest gotowy do ulepszenia. Naciśnij ikonę, aby zobaczyć dostępne plany budynków i nagrody, a następnie rozpocznij ulepszanie!

Dopóki twoi obywatele będą zadowoleni, będą chcieli ulepszeń, dopóki budynek nie będzie tak wspaniały, że nie będzie go można bardziej ulepszyć. Nadejdzie moment, w którym nie będzie można już ulepszać budynku mieszkalnego, a to idealny czas aby zacząć rozszerzać swoje miasto!

Co się stanie, jeśli mój budynek zostanie opuszczony?

Jeśli wydarzy się najgorsze, a obywatele zaczną się wyprowadzać, to wiedz, że przestaną równocześnie korzystać z twoich usług, a tym samym ulepszenia strefy mieszkalnej nie będą miały racji bytu. Możesz to naprawić, upewnij się, że strefa jest na nowo bezpieczną przystanią dla nowych mieszkańców, połącz ją z odpowiednimi usługami i po pewnym czasie ludzie sami zaczną wracać do swoich domostw.


Gry podobne