Gdy już rozpocząłeś swoją przygodę z grą SimCity BuildIt to jedną z najtrudniejszych rzeczy do zrozumienia jest sposób zarabiania kasy, a każdy chyba chce zarabiać jak najwięcej. W grze mamy monety albo simoleons, ale jakkolwiek byście nie nazwali tej waluty to fakt pozostaje jeden, ciężko ją zdobyć. Tym samym postanowiłem stworzyć dziś poradnik, w którym opiszę jak zarabiać więcej w grze, czyli jak zmaksymalizować swoje wpływy jeśli chodzi o regularną walutę w SimCity BuildIt. 

Z początku wydaje się, że każda moneta w grze przychodzi nam tak szybko jak krew leci z nosa, ale w miarę naszego rozwoju okazuje się, że zarabianie nie jest takie trudne jak mogłoby się to wydawać, jeśli przeczytacie nasz poradnik to uświadomicie sobie, że już od samego startu mogliście zarabiać więcej i być teraz znacznie dalej od reszty graczy, którzy w tym samym czasie rozpoczynali swoją przygodę z budowanie miasta.


Jak zarabiać w grze?

Koniec wstępu, teraz przejdźmy do konkretów.

Buduj rezydencje i ulepszaj je

To oznacza, że głównym źródłem simoleons (czyt. monet) w grze jest stawianie nowych budynków mieszkalnych, a im więcej mamy mieszkańców tym większe są nasze wpływy z podatków. Ulepszając każdy budynek tego typu zwiększamy przychody co jest niezwykle przydatne zwłaszcza na początku zabawy, kiedy to wszystko co budujemy jest stosunkowo tanie.


Zbieraj kasę z podatków

Gdy tylko uda nam się osiągnąć piąty poziom w grze będziemy mogli zbudować Ratusz (City Hall), który pozwoli nam zbierać podatki (o czym wspomniałem wyżej) od wszystkich simów (naszych mieszkańców). Ilość (wysokość) podatków determinowana jest przez zadowolenie mieszkańców, więc ważne jest to, abyśmy zawsze robili wszystko co w naszej mocy, aby nasi simowie byli zawsze szczęśliwi. Warto tym samym tworzyć im kolejne parki jak i inne podobne struktury. Pamiętajmy również o budynkach serwisowych, które także wpływają na zadowolenie simów, ale o tym wspominałem już w poprzednim poradniku.

Korzystaj z ofert

Gdy zalogujemy się do gry zobaczymy nad niektórymi budynkami symbol monety (ikonę), mowa tutaj o przykładowo parkach i podobnych budynkach. Tapnijcie na ową ikonkę, a otworzy się ikonka z propozycją transakcji, gdzie możemy sprzedać kilka sztuk swoich materiałów natychmiast dostając w zamian za nie monety. Moim zdaniem nie powinniśmy być wybredni i zawsze sprzedawać jeśli oczywiście mamy coś do sprzedania, gdyż jak odmówimy sprzedaży to oferta nie pojawi się już kolejny raz. Oczywiście nowe w przyszłości na pewno będą nam prezentowane.

Sprzedawaj materiały innym

Handel nigdy nie było moją silną stroną i jakoś w żadnej z dotychczasowych gier nie mogłem ubić „interesu życia”, więc w SimCity BuildIt również nie szło mi najlepiej. Jednak jak tylko osiągniemy populację w wysokości 8000 mieszkańców to będziemy mogli rozpocząć swoją przygodę z handlem. Ustawcie na rynku cenę za swoje materiały i módlcie się, aby je ktokolwiek kupił, oczywiście nie warto przesadzać z ceną i polecam sprawdzić za ile inni sprzedają podobne materiały, a tym samym będziemy mogli zaoferować konkurencyjne stawki.


Właściwy projekt miasta to klucz

Ważne jest to, aby zawsze pamiętać, że im lepiej poustawiamy/zaprojektujemy wszystko w naszym mieście tym jego mieszkańcy będą bardziej zadowoleni, a co za tym idzie będziemy mieli dostępne kolejne ulepszenia i wyniku tego zarobimy znacznie większe sumy. Więc zawsze spoglądajcie na swoje miasto z myślą „co można tutaj udoskonalić?”. Sprawdzaj kolejne strefy miasta, czy są dobre czy nie i wybierz najlepszą strategię ulepszania dosłownie wszystkiego. Zawsze można zrobić coś lepiej, więc nigdy nie wolno wam osiąść na przysłowiowych laurach i czekać „aż samo się zrobi”. Bo się nie zrobi!

To na razie tyle ze znanych mi sposobów, które pozwalają zarabiać duże ilości monet (simoleons) w SimCity BuildIt. Jeśli macie inne propozycje, albo znacie inne metody to chętnie o nich poczytam, więc nie bójcie się pisać w komentarzach pod spodem. Każda sugestia ma dla nas znaczenie i uwzględnimy ją w tym czy kolejnym poradniku.


Gry podobne