Dlaczego nie nowa? Otóż Sielska Wioska występuje już od bardzo dawna na portalu Facebook, z tą różnicą, że jej tytuł tam to Village Life, którą aktualnie wydaje studio Playdemic. W grze przejmujemy kontrolę nad niewielką społecznością, grupką ludzi, których musimy poprowadzić przez życie naszą myszką komputerową, aby mogli prosperować godnie w tym jakże dziwnym świecie. W przeciwieństwie do takich tytułów jak Frontier Ville, w Sielskiej Wiosce nie skupiamy się na rozbudowie wioski, choć i ona jest ważna, ale na ludziach, na jej mieszkańcach.

 


Village Life po polsku – recenzja

 

Gra zaczyna się jak zwykła bajka. Poznajemy pierwszych mieszkańców naszej nowej wioski i zaczynamy wykonywać zadania przydzielone przez samouczek. Zauważcie, że kobieta jest w ciąży i niedługo pojawią małe, słodkie bliźniaki. Niedługo potem, po naprawie mostu, poznajemy kolejnych mieszkańców. Jednym słowem rozwija się osada, a jak każdy wie bez ludzi byłaby ona niczym innym jak stertą patyków poustawianych na ziemi.

sielska wioska 002


Jak już wspomniałem wcześniej, cały gameplay w Sielskiej Wiosce na NK polega na trosce o ludzi, o mieszkańców. Nad ich głowami co pewien czas zaobserwujemy chmurki/dymki, a każdy taki znak oznacza zupełnie coś innego. W jednym przypadku mieszkaniec może być głodny, a w innym będzie szukał schronienia, albo zechce się napić czy zapragnie wejść w związek z kimś innym. Aby dowiedzieć się czego aktualnie pragną mieszkańcy należy w taki dymek kliknąć i wypełnić swój obowiązek, czyli zadbać o aktualne potrzeby każdego z osobna.

Większość akcji w Sielskiej Wiosce wymaga czasu. Każdy wieśniak posiada swój oddzielny pasek energii, który odnawia się co pewien czas, ale można go wypełnić natychmiastowo za pomocą fiolek z energią z sektora premium (za klejnoty). Tym samym im mamy więcej mieszkańców w wiosce, tym więcej rzeczy możemy zrobić zanim zakończy się każdemu energia.

Spójrzcie również na drzewko technologiczne, które daje nam dostęp do kolejnych budynków, ale wszystko musimy odblokować przy użyciu specjalny kluczy, które zdobywamy za każdym nowym poziomem, albo możemy kupić za walutę premium.


sielska wioska 001

Gracze tutaj nie zdobywają doświadczenia, choć jest tutaj coś podobnego co nazwano zadowoleniem, albo szczęściem. Tym samym, aby przejść na nowy poziom musimy podejmować takie akcje, które zadowolą mieszkańców, a po pewnym czasie wypełni się odpowiedni pasek i zdobędziemy nowy level.

Sielska Wioska jest dość ciekawą grą społecznościową, która potrafi zaangażować użytkownika i zatrzymać go na dłużej. Niestety są również pewne rzeczy, które niszczą sielską wizję zabawy. Zobaczcie, że niektóre budynki zbudujemy jedynie przy pomocy znajomych, albo dzięki surowcom jakie można dostać jedynie od innych graczy, albo kupić za klejnoty. Z drugiej strony mamy tutaj pełną symulację życia. Mieszkańców możemy wysłać na randki, do pracy, mogą ze sobą brać ślub i nawet mieć dzieci.

Grafika również prezentuje się całkiem dobrze, choć przy mniejszych rozdzielczościach trzeba wszystko przesuwać, aby obejrzeć każdy zakątek okienka z grą.


Gry podobne