Gra Village Life jest symulacją prowadzenia życia na Facebooku wprost ze stajni studia Playdemic, które już wcześniej pokazało nam fantastyczną grę jaką jest Kingdom Quest. Gra opowiada z detalami o życiu grupki wieśniaków i o tym jak oni zbudowali wioskę nie dość, że całą tętniącą życiem, ale również świetnie prosperującą. Village Life nie oferuje nam zadań w normalny sposób jaki znamy w z innych gier casualowych. Zabawę zaczynamy od pomocy pewnej parze w osiedleniu się niedaleko rzeki, musimy spełniać ich każde potrzeby, a praktycznie każdy wieśniak ma inne, więc niejednokrotnie do tego trzeba podchodzić indywidualnie. W zamian możemy zatrudniać ich do budowy domków, gdzie zamieszkają mieszkańcy naszej osady, wysłać do zbierania truskawek, po to, aby przynieśli wodę itp. Jednak nie możemy zapomnieć, że to też ludzie, choć wirtualnie i karmić ich trzeba, a niekiedy trzeba będzie rozpalić ognisko, aby mogli się ogrzać. Wystarczy kliknąć na danego wieśniaka, wtedy zobaczymy jakie konkretnie ma potrzeby. Możemy je zaspokoić wykonując odpowiednie zadanie, a gdy już zakończymy otrzymujemy „szczęście”, które determinuje co i kiedy można ulepszyć.

Village Life 002


Jednak nie spodziewajcie się, że każde zadanie będzie proste w Village Life, niekiedy trzeba będzie coś zbudować, zebrać jabłka czy rozpalić ogień, ale również spotkacie się na przykład z zadaniem stworzenia kocyków do żłobka dla dziecka, które mogą być zdobyte jedynie za walutę premium (Gems), albo za pomocą wysłania prośby do naszych znajomych z facebooka. Trzeba będzie również zebrać wystarczającą ilość winorośli, aby stworzyć rękawiczki zanim ostatecznie będziemy mogli zebrać migdały.

Każde zadanie w Village Life nie kończy się tutaj szybko, każda akcja wliczając w to zbieractwo, crafting i budowę wymaga czasu, więc poczekamy troszkę sobie. Możemy to oczywiście przyśpieszyć, ale do tego potrzebne jest co? Oczywiście, że waluta premium. Ale tutaj wyłania się kolejne ograniczenie, bo aby wieśniacy mogli pracować potrzebują energii, jeśli jej brak to i tak pomimo użyciu gems’ów musimy poczekać, aż się odnowi.

Village Life 003


Jednak długi okres budowania, oczekiwanie na nową energię to nie jedyne rzeczy, które spowalniają tutaj zabawę. Gracze muszą odblokowywać nowe przedmioty przy użyciu specjalnych kluczy jak to było choćby w Kingdom Quest. Z tego co udało mi się do tej pory zauważyć to możemy je zdobyć poprzez ulepszanie, albo za naszą realną gotówkę. Troszkę nie rozumiem tych założeń bo na każdym kroku mam uczucie, że chce się wyciągnąć z kieszeni gracza jak największą ilość kasy i to już na trzy różne sposoby!

Village Life 004

Tak czy inaczej gra Village Life zasługuje choćby na chwilę uwagi, a dodatkowo gracze mają tutaj zawsze coś do zrobienia poczynając od zajęć typu tworzenie żłobka, doniesienie gruszek dla matki, albo ogrzanie wszystkich ludzi wokół. Nie ma tutaj głównego bohatera, sterujemy raz tą postacią, a minutę później inną i znowu kolejną, ale najgorsze są tutaj wprowadzone różnego rodzaju limity, które będą Was irytować do pewnego momentu … momentu, w którym decydujemy się zagrać w coś innego.Gry podobne