Hordy orków i goblinów oblegają Twoje królestwo. Zajrzyj już dziś do gry Shadow Kings i obroń je przed najazdem tych krwiożerczych bestii. Szukaj przyjaciół do wspólnej gry, broń swoich ziem i przywróć im dawną świetność. Właściwa strategia i zarządzanie są tutaj kluczem do władzy, a przy okazji jak uda się posiąść największy skarb na ziemi to będzie jeszcze lepiej.

Grę przygotowało nam studio Goodgame, twórcy kultowej farmerskiej gry Big Farm jak i innej strategii z budowaniem imperium w tle – Empire. Tym razem jednak nie wcielimy się w rolę średniowiecznego rycerza, ale w bohatera który musi zmierzyć się z zastępami potworów rodem z powieści fantasy – będą trole, gobliny, pojawią się również magiczne elfy i krasnoludy.


W Shadow Kings nie powinno się nudzić nikomu. Tutaj ciągle trzeba rozbudowywać swoje miasto, dobierać odpowiednie budynki, z których każdy ma swoją określoną rolę. Każdy nasz wybór wpłynie na przebieg całej rozgrywki, każda strategia pokaże nam czy dotychczasowe wybory były właściwe i nigdy, ale to przenigdy nie wolno nam zapominać, że to nasz lud, nasza metropolia jest tutaj najważniejsza.

Shadow Kings 001

To właśnie jej mieszkańcy będą wspierać budżet królestwa pokaźnymi podatkami, ale muszą być zadowoleni, a do samej rozbudowy użyjemy surowców i materiałów pozyskanych z okolicznych ziem czy kopalń. W wolnej chwili możemy zająć się rozwijaniem handlu itp. Od rozmiaru i zapełnienia skarbca zależy bezpośrednio to, jaką armię możemy utrzymać w ryzach, z jakim wojskiem wyjdziemy w świat podbijając kolejne ziemie innych władców.


Oczywiście walczymy przeciwko bestiom w stylu orków, goblinów i troli, a w skład naszej regularnej armii wejdą jednostki ludzkie, krasnoludy czy elfy różnej maści. Różne jednostki to różne strategii z racji tego, że mają do siebie przypisane pewne właściwości i dobór oddziałów podzielonych na konkretne cele jest chyba najciekawszym elementem całej gry. Jeśli nie potrafimy dobrze zarządzać jednostkami to złe moce przejmą kontrolę nad naszym królestwem i marzenie o wielkim imperium runie jak domek z kart. Jednak nie tylko te stwory będą dla nas przeciwnikami, przecież jak w każdej strategii online można i w Shadow Kings napadać okolicznych graczy, złupić wszystko co mają do złupienie, albo ponieść sromotną klęskę.

Jednak każdy mądry władca wie, że bez pomocy innych władców nie zawsze da się osiągnąć wszystko i czasami trzeba schować dumę do kieszeni, podjąć dyplomatyczne rozmowy i starać się przy współpracy z innymi osiągnąć upragniony cel.

Gra Shadow Kings dostępna jest obecnie na urządzenia mobilne, więc zagramy w nią zarówno na smartfonach jak i na tabletach opatrzonych systemem Android. Całość grafiki jest stworzona w 3D, a animacje niekiedy robią większe wrażenie niż te w grach klienckich na pecety. Walcz, dziel i rządz – zostań Imperatorem własnego świata.Gry podobne