Goodgame Big Farm to kolejna gra farmerska na polskim rynku rozrywkowym. Jak w każdej takie produkcji staniemy przed zadaniem zbudowania jak największej farmy, ale wielkość to nie wszystko i musi ona jako tako prosperować, dlatego zadbanie o sferę ekonomiczną naszego rancza będzie dla Nas kolejnym z wielu wyzwań jakie postawi nam przeglądarkowa gra od studia Goodgame. Na naszej farmie będzie produkować różnego rodzaju rośliny, ale nie tylko, aby następnie móc je sprzedać, albo przerobić w dalsze produkty/półprodukty. Udostępniono nam tutaj wszystko co przyda nam się zarówno przy uprawie roślin jak i przy ich przeróbce.

Goodgame Big Farm 001


Dobry start na naszej farmie

Na samym początku gra Goodgame Big Farm wspiera graczy dość ciekawie wykonanym samouczkiem, który przydzieli nam kolejne zadania po to, abyśmy jak najlepiej poznali dostępne w grze systemy. Po przejściu poradnika dla początkujących dalsze zadania będziemy otrzymywali od rożnych postaci jakie spotkamy na swojej drodze. W trakcie gry odblokowujemy nową zawartość, a co za tym idzie dostaniemy zupełnie nowe zadania. Jeśli ukończycie te questy to na pewno otrzymacie niesamowite nagrody, więc naprawdę warto się skupić na ich wykonywaniu, chociażby na początkowych etapach zabawy.

Samo sadzenie i zbieranie roślin w Goodgame Big Farm nie różni się niczym od konkurencyjnych gier, po prostu musimy mieć ciągle swoje oko na naszej farmie. Mamy ogromy wybór roślin i ziaren, dodatkowo musimy zawsze pamiętać i zapewnieniu stałego dostepu do paszy dla naszych zwierząt hodowlanych, a także warto skupić się od czasu do czasu na produkcji nawozu dla roślin. Przecież nic samo nie wyrośnie, no na pewno nie obrodzi tak obficie jak pod stałym nadzorem prawdziwego gospodarza.

zarządzanie farmą


Dolary i złoto w Goodgame Big Farm

W grze Goodgame Big Farm znajdziecie zarówno dolary, które są regularną walutą gry (chyba nie muszę tłumaczyć co to oznacza?), a także złoto (waluta premium), które niby da się zdobyć za darmo, ale naprawdę w znikomych ilościach jak poprzez zdobywanie nowych poziomów, czy też poprzez granie w codzienne gierki. Ale to wszystko działa jeśli logujemy się raz za razem w kolejne dni. Także znajdziecie masę zadań, które nagrodzą Was złotem, ale nie bójcie się, na pewno Was nim nie obsypią. Najszybszym sposobem na pozyskanie złota w większej ilości jest odwiedzenie sklepu gry i wydanie naszych ciężko zarobionych pieniędzy. Nie da się ukryć, że przedmioty z kategorii premium dadzą nam znaczną przewagę, na przykład nie będziemy musieli czekać na wyprodukowanie się jedzenia dla naszych zwierząt. Wszystko będzie już gotowe, będzie smakowało im lepiej i można tą paszę podać od razu. Tak samo możemy dzięki premium zdobywać doświadczenie o wiele szybciej, a więcej expa to większy poziom i więcej odblokowanych funkcji w grze. Nie da się ukryć, że elementy premium są dobre, przyśpieszają rozgrywkę i bardzo ją ułatwiają.

Wznosimy nasze budynki gospodarcze

Jak już się troszkę rozbudujemy w grze Goodgame Big Farm to warto także pomyśleć nad ulepszeniem już posiadanych struktur. Wyciągniemy dzięki temu ich cały potencjał na przykład ulepszając młyn przyśpieszymy w nim wszystkie produkcje. Domki dla pracowników pomieszczą jeszcze więcej roboli i tak dalej. Jednak największą zaletą ulepszania budynków jest oszczędność miejsca, w końcu mamy tutaj ograniczoną ilość miejsca i powinniśmy je wykorzystać jak najlepiej.

W zakładce zarządzania farmę mamy oko na nasze dobra jakie wyprodukowaliśmy itp. Oczywiście tutaj również można zakupić przedmioty premium, a także owa zakładka pozwala nam na sprawdzanie co mamy, a co jeszcze możemy posiadać na naszej farmie, jak zioła, nawóz, wszystkie nasiona i gnój. Wszystko czytelnie w jednym okienku. Na naszym ranczo możemy mieć również różnego rodzaju dekoracje, ale jeśli już jakaś nam się znudzi to można ją schować tymczasowo do magazynu, aby użyć jej później w dowolnym momencie.


budowanie budynków

Rolnik też człowiek

Drodzy farmerzy, musicie pamiętać także o swoich pracownikach w grze na przeglądarkę Goodgame Big Farm, o ich szczęściu, bo radosny pracownik to wydajna „maszyna”. Jeśli jednak zdarzy się, że nie będą zbyt zadowoleni to koszty produkcji znacznie wzrosną, a nawet produkcja może zostać przerwana – chyba już wiecie dlaczego warto o nich zadbać. A jak sprawić, aby byli zawsze zadowoleni? Umieszczać dekoracje na naszej farmie, ale nie może Wam zabraknąć domków dla nich, dlatego musicie ich mieć zawsze dostateczną ilość.

Powiększamy farmę

Jednak pewnie zastanawiacie się co się stanie, gdy naprawdę zabraknie nam już miejsca na farmie? Nie macie się czego obawiać, bo cały teren można powiększyć, rozejrzyjcie się dookoła ile tam jest wolnego miejsca. Oczywiście nic nie ma za darmo i polecą albo dolary, albo złoto, oczywiście zielonych trzeba wydać dużo więcej niż żółtego kruszcza, ale to chyba logiczne.

karma dla zwierząt

Ocena końcowa gry

Podsumowując gra Goodgame Big Farm jest naprawdę ciekawym tytułem, który może dać nam wiele radość z rozgrywki, a dorzucając do tego naprawdę ciekawą grafikę, dobrze wykonane animacje mogę spokojnie ocenić stan gry na dobry. Troszkę mi tutaj zalatuje Farmville 2, ale przecież każda obecnie wychodząca gra na rynek online opiera się na czymś co powstało dużo wcześnie – dlaczego z Goodgame Big Farm miałoby być inaczej?


Gry podobne