River Combat to darmowa gra free-to-play na przeglądarkę, w której swoje miejsce znajdą wszyscy pasjonaci strategicznych rozgrywek. Podobnie jak w większości tego typu gier, także tutaj naszym kluczowym zadaniem jest rozbudowa bazy, zbieranie surowców, budowanie armii, a potem wykorzystanie jej do atakowania innych graczy. Cel główny? Oczywiście jest to podbój całego świata, wirtualnego świata.

Do naszej dyspozycji w grze River Combat oddano nam szereg jednostek lądowych, powietrzych jak i wodnych. Ich odpowiednie wykorzystanie zagwarantuje nam zwycięstwo. Jednak aby zbudować potęgę należy najpierw skupić się na ekonomii, czyli rozbudowie bazy, a tu już czeka na nas cała gama budynków, z których każdy spełnia ważną rolę. Są tu budynki produkcyjne jak fabryki cementy czy odlewnie stali. Mamy też rafinerie, bo przecież na wodę nasze jednostki raczej nie będą jeździły.


Prócz planowania kolejnych budowli czy ataków musimy skupiać się również na obronie naszego dobytku. Do tego posłużą wyrzutnie rakiek, SAM, stacje radarowe czy też mury. Radar będzie jednym z kluczowych elementów, gdyż to właśnie on powiadomi nas o zbliżającym się wrogu. Pamiętajcie, że każda jednostka atakująca czy obronna ma swoje mocne i słabe cechy, wykorzystujcie je właściwie a unikniecie poważnych strat na polu walki.

Podczas walk możemy sterować jednostkami poprzez kliknięcia myszą jak i za pomocą strzałek na klawiaturze. Sama walka jest już automatyczna, a naszym zadaniem jest podprowadzenie armii jak najbliżej jednostek przeciwnika. Każda jednostka posiada pasek wskazujący poziom życia, gdy on się opróżni to tracimy ją. Gracz, którego choćby jedna jednostka przetrwa, wygrywa starcie.

Jeśli chodzi o grafikę River Combat to programiści wykonali świetną robotę. Wszystkie wizualizacje są ładnie przedstawione, w tym też efekty wizualne są na znośnym poziomie. Co więcej, możesz także cieszyć się fajnymi efektami dźwiękowymi i melodiami w tle, które umilą wielogodzinną zabawę.


Dołącz już dziś do River Combat, rzuć się z wir epickich potyczek na mapie świata. Zbuduj własną bazę, pobijaj wrogie terytoria, aby uzyskać dostęp do surowców. Twórz fabryki, opracuj nowe strategie wykorzystując najpotężniejsze machiny wojenne w dziejach wojskowości. Czołgi, samoloty czy olbrzymie lotniskowce, możesz już teraz zarządzać tym wszystkim poprzez swoją przeglądarkę.

Zagraj za darmo

Gry podobne