Na mapie gry Rise of the Kings znajduje się 6 Sanktuariów. Okupant Potężnego Miasta Sanktuarium ma prawo zarządzać tym Sanktuarium. Członkowie zarządzającego Sojuszu mogą korzystać z podstawowych wzmocnień swojego Sanktuarium.

Wszyscy Lordowie zbierający surowce w okupowanym Sanktuarium muszą zapłacić 1% podatku okupującemu Sojuszowi. Zarządca Sanktuarium może podzielić surowce w Magazynie Sanktuarium.


Kiedy Sojusz stanie się zarządzą Sanktuarium, za każdą bestię zabitą w swoim Sanktuarium otrzyma Pkt. Zarządzania. Zarządca może aktywować Umiejętności Sanktuarium poprzez zużycie Pkt. Zarządzania. Umiejętności te można użyć do ulepszenia wzmocnień Sanktuarium. Każda umiejętność może być aktywowana 1 raz na dzień.

Wzmocnienia Umiejętności Sanktuarium będą aktywne przez 4 godz.

Umiejętności Sanktuarium:


Szczegóły Miasta

W każdym Sanktuarium znajduje się 1 Plebejskie Miasto, 1 Wzmocnione Miasto oraz 1 Potężne Miasto.

Wzmocnienie Miasta


Wzmocnione Miasto oraz Potężne Miasto posiadają swoje własne wzmocnienia

Sojusz, który przejmie Miasto otrzyma je na własność! Wkrótce rozpocznie się Oblężenie Miasta! Wzmocnienia Miasta nie wyświetlą się na stronie Siły Lorda. Na początku Sojusz może okupować tylko 1 Miasto, lecz badając Technologię Sojuszu – Więcej Miast, można zwiększyć ten limit. Kiedy twój Sojusz przejmie miasto, twoi sojusznicy będą mogli raz na jakiś czas odebrać podatek.

Gracze mogą korzystać ze Wzmocnień Miasta z Królestwa, w którym aktualnie znajduje się ich Zamek

Pastwiska

Znajdujesz się w strefie wojny (Pastwiska), więc nie możesz użyć Zaklęcia Osłony, a twoja obecna Osłona zostanie usunięta. Szybkość palenia się murów pokonanych Zamków na Pastwiskach wzrasta o 900%.

Urzędnicy Miasta

 • Każde miasto posiada 3 Urzędników: są to Burmistrz, Gubernator oraz Sędzia
 • Urzędnicy Miasta mogą odebrać dodatkowy bonusowy podatek
 • Gracz może otrzymać tylko jeden tytuł urzędniczy

Zasady Oblężenia Miasta

Podczas Oblężenia Miasta, we wszystkich bitwach w mieście jednostki mogą zostać tylko ranne. Jeśli wszyscy żołnierze nie zmieszczą się w Obozach Leczniczych, zginą.

Podczas Oblężenia Miasta maksymalna pojemność na rannych w twoim Zamku wzrośnie o 50 000. Po zakończeniu wydarzenia pojemność powróci do poprzedniego stanu.

Żołnierze zabici podczas Oblężenia Miasta nie mogą zostać ożywieni przy pomocy Wody Feniksa.

Status Przygotowań

Kiedy zostanie utworzone nowe Królestwo, Oblężenie Miasta znajduje się z Fazie Przygotowań. Kiedy odliczanie przy Miastach dobiegnie końca, rozpocznie się Oblężenie Miasta.

Oblężenie Miasta rozpoczyna się o godz. 12:00 w każdy piątek i trwa przez 12 godziny.

Pokonaj NPC

Kiedy rozpocznie się Oblężenie Miasta, w miastach będą stacjonować wojska NPC, które będziesz musiał pokonać, by przejąć Miasto

 • W Oblężeniu Miasta istnieje minimalny limit poziomu wojsk
 •      Do Potężnego Miasta możesz wysłać jednostki na poz. 6 lub wyższym
 •      Do Wzmocnionego Miasta możesz wysłać jednostki na poz. 5 lub wyższym
 •      Do Plebejskiego Miasta możesz wysłać jednostki na poz. 4 lub wyższym

Zmniejsz Punkt Obrony

Kiedy wszystkie stacjonujące wojska zostaną zabite, możesz rozpocząć niszczenie obrony Miasta

Możesz zdobyć jedynie określoną ilość Pkt. Obrony. Limit ten zależny jest od Mistrzostwa Sanktuarium

Status Bitwy

Kiedy obrona muru spadnie do 0, Miasto przejdzie w status bitwy. Wszyscy Lordowie mogą atakować i przejąć Miasto na własność. Jeśli zwyciężysz, możesz tymczasowo przejąć nad nim kontrolę.

Tylko Sojusze, których wojska stacjonują w Mieście podczas wspólnej rywalizacji mogą korzystać z Wzmocnień Miasta.

Faza Bitwy

Jeśli Sojuszowi uda się na 4 godziny przejąć obecne miasto, będzie mogło stać się jego właścicielem. Następnie, miasto przejdzie w Fazę Bitwy, a kolejne walki nie spowodują zmiany właściciela.

Status Ochrony

Kiedy Oblężenie Miasta dobiegnie końca, wszystkie Miasta przejdą w status ochrony i nie będzie można ich atakować. Kiedy status ochrony zakończy się, we wszystkich Miastach ponownie pojawią się stacjonujące wojska NPC.

Oblężenie Miasta

Kiedy Miasto posiada status bitwy, wszyscy Lordowie mogą je atakować. Jeśli okupantem Miasta jest twój sojusznik możesz wysłać posiłki do Miasta. W innym wypadku twoje wojska rozpoczną walkę z wojskami znajdującymi się wewnątrz Miasta. Maksymalna ilość wojsk, które mogą znajdować się w Mieście zależy od rozmiaru wysyłanych wojsk oraz poziomu Hali Wojennej okupanta.

Zwycięstwo i Porażka

Pierwszy Sojusz, który przejmie Miasto łącznie przez 4 godziny w określonym czasie, wygra bitwę. Po zakończeniu Oblężenia Miasta, miasto stanie się własnością tego Sojuszu, który będzie mógł w nim wybrać urzędników.

Jeśli żadnemu z Sojuszów nie uda się przejąć Miasta w sumie na 4 godziny, Sojusz z najdłuższym czasem okupacji zdobędzie je na własność. Jeśli jednak ten Sojusz osiągnął swój limit okupacji, miasto przypadnie kolejnemu, kwalifikującemu się Sojuszowi

Jeśli nikt nie przejmie Miasta, pozostanie ono niezajęte aż do następnej rundy Oblężenia Miasta

Jeśli taki sam czas okupacji będzie miał więcej niż jeden Sojusz, zostaną one ocenione chronologicznie na podstawie czasu, w którym osiągnęły docelową okupację.

Oblężenie Miasta

Jak Zdobyć Punkty

 • Możesz zdobyć punkty za zabicie lub zranienie wojsk w Miastach
 • Za zmniejszenie Obrony Miasta również zdobędziesz punkty
 • Możesz zdobyć punkty za okupację lub wysłanie posiłków do Miasta w określonym czasie

Nagrody i Rankingi Fazy Osobistej

Podczas wydarzenia, kiedy ilość twoich pkt, osobistych osiągnie określone cele, będzie mógł ręcznie odebrać skrzynię nagród.

Po zakończeniu wydarzenia, 100 najlepszych Lordów z największą ilością pkt osobistych w rankingu swojego Królestwa, otrzyma nagrody rankingu osobistego, które zostaną wysłane na pocztę w grze.

Nagrody Fazy Sojuszu

 • Podczas wydarzenia, kiedy ilość Pkt. Twojego Sojuszu osiągnie określone cele, będzie mógł ręcznie odebrać skrzynię nagród.
 • Punkty zdobyte za wzmocnienie posiłkami Miast nie zostaną dodane do Pkt. Sojuszu

Mistrzostwo Sanktuarium

Kiedy rozpocznie się Oblężenie Miasta, członkowie Sojuszu mogą rozpocząć naukę Mistrzostwa Sanktuarium, które będzie działać tylko w czasie bitew Oblężenia Miasta.

Info Dotyczące KvK

Podczas trwania Wojny Królestw nie będzie odbywać się Oblężenie Miasta.


Gry podobne