Tryb ekspedycji w Rise of Kingdoms to świetny sposób na zmierzenie się ze scenariuszem wpisanym w grę, który nie jest zwykłym PvP. Za każdą ciężko wygraną bitwę czeka mnóstwo cennych nagród. Łup zawiera nawet cenne rzeźby bohaterów, których można użyć do przywołania dowódców w grze. Jednak to, ile dostaniesz za każde działanie, zależy od tego, jak dobrze sobie poradzisz.

Na ekranie Ekspedycji zauważysz, że ukończenie każdego etapu nagrodzi cię pewną ilością gwiazdek. Na początku każdej misji otrzymujesz pełną listę czynności, które musisz zrobić, aby uzyskać doskonały wynik, a także trochę informacji o tym, z którymi dowódcami wroga będziesz mieć do czynienia, ich poziomem i liczbą jednostek.


Pamiętaj, że twoi wrogowie mogą cię otaczać, aby zyskać przewagę, więc musisz być przygotowany.

Podstawy ekspedycji

Głównym powodem, dla którego zechcesz codziennie wykonywać ekspedycje (cała kampania resetuje się o 00:00 UTC), jest zdobycie Medali Zdobywcy. Medale odblokowują wiele nowych możliwości za pośrednictwem Sklepu z Medalami. Na przykład 1500 Medali pozwoli kupić Ci rzeźbę Aethelflaed, której można użyć do przywołania tego potężnego legendarnego dowódcy, gdy zdobędziesz wszystkie 10 elementów.


Na koniec dnia, w zależności od liczby etapów, które uda ci się ukończyć oraz całkowitej liczby zebranych gwiazdek, możesz otrzymać dodatkową nagrodę.

Ponieważ ekspedycja jest oddzielną funkcją gry Rise of Kingdoms, to możesz używać wszystkich swoich żołnierzy i / lub dowódców, którzy nawet w tym czasie gromadzą zasoby na mapie. Na początku możesz wysłać tylko jedną armię. Jednak począwszy od szóstej misji otrzymasz szansę na wysłanie kolejnej armii i w miarę postępów z etapami, będziesz mógł wysłać ich więcej w tym samym czasie. Dlatego najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić, jest szkolenie żołnierzy, których później będziesz mógł użyć w trakcie ekspedycji.


Priorytet wydatków

Wszystko może stać się dość trudne już na 5 etapie, gdy sam będziesz walczył ze strasznym Sun Tzu. Może nie wydawać się taki silny, ale jak tylko zaczną się jego nukleary, będziesz wiedział, co mamy na myśli. W miarę postępów w środkowej fazie gry będziesz mógł zgromadzić co najmniej 10 000 medali. Jeśli nie masz ich wystarczająco dużo, możesz nie być w stanie posiąść Gwiazd, gdy staną się tylko dostępne.

Co prowadzi nas do kolejnej ważnej rzeczy na temat sklepu Expedition: na co wydać swoje Medale? Olśniewające rzeźby w świetle gwiazd (w skrócie Gwiazdy) powinny być najwyższym priorytetem, ponieważ można ich użyć do ulepszenia dowolnego legendarnego dowódcy. To chleb powszedni całego trybu Ekspedycji. Jeśli dostępne są jakieś legendarne rzeźby bohaterów, wybierz je przed gwiazdami. Aethel to obowiązkowy zakup po gwiazdach, a gdy skończysz wszystko inne, epiccy dowódcy wchodzą na końcu.

Pamiętaj, że dowódcy, z którymi się tu mierzysz, nie poddadzą się łatwo tylko dlatego, że są NPC. Nadal potrzebujesz dobrej strategii, aby wygrywać trudne starcia, ale na szczęście możesz użyć rozproszenia i flankowania według własnego uznania. Bossowie są wystarczająco trudni, aby ukarać nasze pochopne decyzje, ale nie dość inteligentni, by się przystosować.

Wskazówki, jak wygrać więcej wypraw?

Aby dostać do 3 gwiazdek, niektóre etapy wymagają od ciebie stracenia nie więcej niż 50% swoich żołnierzy. Możesz użyć mniejszych grup jednostek, aby zwabić NPC, a następnie uzyskać premię, gdy go już otoczysz. Jednym słowem, wyciągasz małą grupę przeciwników z dala od reszty armii wroga i rozbijasz ją, powtarzasz to do momentu, gdy zniszczysz całkowicie wroga. Idealnie byłoby, gdybyś miał armie tanków (przyjmą najwięcej obrażeń bez utraty życia), a najlepiej samych dowódców z przodu.

Sun Tzu jest taki niesamowity na wyprawach właśnie dlatego, że potrafi pobić większość z nich bez problemów. Richard the Lionheart to także znakomity wybór do ukończenia tych etapów z doskonałym wynikiem. Jego jedynym minusem jest to, że jest Legendarnym, którego zdobycie zajmie trochę czasu, jeśli jesteś graczem F2P.

Mimo że Joanna jest ogólnie przeciętna, może być bardzo przydatna tutaj, jako drugorzędny dowódca, o ile jej umiejętności zostaną maksymalnie wykorzystane. Jest doskonałym wsparciem, ale do niczego więcej się nie nadaje.

Dojście do etapu 60 zajmie trochę czasu i poświęcenia, ale wtedy zaczyna się prawdziwa gra. Nie ma już timera, więc masz więcej możliwości korzystania z terenu, a także własnej taktyki. W tym momencie nazwa gry powinna polegać na „zwabieniu i zabijaniu” – użyj swojej kawalerii, aby wyciągać grupy jednostek 1 na 1 i zabijać je bez skrupułów.

Na koniec pamiętaj, aby zawsze włączyć podgląd przed walką. Umożliwi to ręczne umieszczenie dowódców w miejscu, które najbardziej Ci odpowiada. Jeśli natrafisz na runy ataku lub obrony, zawsze idź po nie. Są zbyt piękne, aby je przegapić.

I ostatnia ważna rzecz do zapamiętania: jeśli uważasz, że nic nie jest warte medali z obecnego sklepu, możesz odświeżyć go raz, za darmo.


Gry podobne