Niektórzy rzadko występujący, epiccy dowódcy w Rise of Kingdoms, tacy jak Pelagiusz, maja swój spory udział w ulepszeniach i wzmocnieniach. Warto zwrócić uwagę na to, że narody RoK są zaprojektowane w taki sposób, aby każdy z nich był zgodny z określonym stylem gry. Chociaż nadal tak jest, istnieją pewne narody, które są lepsze od innych dla tych, którzy naprawdę poważnie podchodzą do rozwoju swojego królestwa.

We wczesnej fazie gry Chiny mają przewagę nad innymi Królestwami pod względem tempa rozwoju. Ich 5%-owe skrócenie czasu budowy pozwoli ci przejść do poziomu 22 ratusza szybciej niż inni. Im bardziej ulepszona jest twoja baza, tym wyższa jest twoja ogólna moc, tym większe są szanse na dobry sojusz. I nie musimy podkreślać, jak ważne jest jak najszybsze dołączenie do dobrego sojuszu.


Co prowadzi nas do chińskiego epickiego dowódcy, uroczego Sun Tzu. Chociaż nie jest ulubieńcem społeczności, jest jednym z najlepszych bohaterów w grze, które po prostu musisz posiadać. Jego ogromny potencjał AoE zapewnia niezrównaną wartość w walkach grupowych. Podczas wypraw jego umiejętność uzupełniania furii zapewnia, że nęka wszystkich w swoim zasięgu, gdy tylko zostajesz otoczony przez wroga. Może jest starcem, ale dobrze zna sztukę wojny.


Mimo że nie są tak mocni jak Sun Tzu podczas całej rozgrywki, Boudica i Scipio są dobrym wyborem dla tych, którzy chcą wcześnie rozpocząć PvP. Powodem, dla którego zostawiliśmy tych dwóch bohaterów nieco za chińskim bohaterem, jest ich okolicznościowe wykorzystanie – są świetni w starciach 1 na 1, ale nic poza tym.

Kiedy walczysz Scipio Africanusem bez nikogo innego po swojej stronie, obrażenia zadawane przez żołnierzy znacznie wzrastają, a to wszystko dzięki jego umiejętnościom Military Life i Utter Annihilation. Jeśli to dalej dla Was za mało to bonus do pojemności wojska (Genuine Aristocracy) zapewni, że pokancie każdego innego dowódcę, który idzie na Was z armią o podobnej wielkości – no prawie każdego.


Celtic Boudica jest również nie tyle piękna co niebezpieczna. Jej Lament Powstańca (Lament of the Insurgent) zmniejsza atak wojsk przeciwnej drużyny o 25% na maksymalnym poziomie, podczas gdy leczenie zapewniane przez Celtycką Krew może z łatwością funkcjonować jako dodatkowa zdolność armii dodając jej dodatkowej przeżywalności. Chociaż niekoniecznie polecamy ją jako najlepszy wybór, zdecydowanie powinieneś ją mieć w swoich szeregach, gdy tylko jest to możliwe, ponieważ jest strażnikiem pokoju i musisz mieć 5-cioro takich.

Innym naprawdę ważnym bohaterem, który chcesz zdobyć tak szybko, jak to możliwe, jest Bizancjum Belizariusz. Podobnie jak Sun Tzu, pozostaje dobry przez całą grę, mimo że sam nie jest tak silny. 25% dodatkowych obrażeń od ataku, gdy twój przeciwnik ma mniej niż 50% zdrowia, nie jest czymś, z czym chcesz zadzierać. Twoja idealna kompozycja dowódcy w środkowej / późnej fazie gry powinna mieć Sun Tzu jako głównego dowódcę, z Belizariuszem i Pelagiuszem jako wsparciem.

Mówiąc o Pelagiusie, Hiszpan jest szczególnie przydatny do kilku wzmocnień ofensywnych i obronnych, które zapewnia twojej kawalerii, a mianowicie 10% ataku i 10% obrony na maksymalnym poziomie, a także szansy na wyleczenie po normalnych atakach. Podobnie jak w przypadku Boudiki, ta umiejętność pasywna może zapewnić ci wiele czasu, utrzymać życie, podczas trudnych starć.

Pela i Beli są niezwykle przydatni do wykańczania jednostek osłabionych lub uciekających od szalonego Sun Tzu, ale nie powinny być twoimi wyborami na pozycję głównego lidera.

Mimo że Sun Tzu z Pela i Beli są jednymi z najleszych postaci jakich możesz posiadać, dopóki oczywiście nie będą dostępne mocniejsze postacie, istnieje kilku innych bohaterów o epickiej jakości, które skrywają duży potencjał. Kusunoki Masahige to wszechstronny przywódca, który z pewnością może siać spustoszenie na polu bitwy, a także świetny zamiennik dla Pelagiusa. Wzmocnienia, które Kusu zapewnia twoim jednostkom łuczniczym, są dość znaczne, a jego Tragedy’s End może znacznie zwiększyć obrażenia zadawane przez twoją armię za pomocą mechaniki krytycznego uderzenia. Jest jak Pela dla twoich łuczników, w niektórych przypadkach tylko nieco bardziej brutalny.

Chociaż potencjał umiejętności Hermanna jest nieco niższy niż innych dowódców, o których mówiliśmy do tej pory, premia 10% do obrażeń od jego umiejętności Bohatera Narodowego (National Hero) nie jest czymś, czego należy unikać. Normalne ataki twojej armii mają 10% szansy na dodanie 100 wściekłości dodatkowo od jego umiejętności geniusza wojskowego (Military Genius), co da twoim łucznikom kolejne 10% ataku na maksymalnym poziomie. Nie jest zły.

Chociaż wspominaliśmy tylko o 7 z 11 epickich dowódców, którzy są obecnie dostępni, nie oznacza to, że wszyscy inni są źli. Eulji Mundeok jest z pewnością przydatny ze względu na swoją siłę, ale cokolwiek robisz, nie marnuj czasu i / lub zasobów na Lohar. On jest po prostu okropny.


Gry podobne