Zbuduj własną ekipę prawdziwych korsarzy, prawdziwych piratów i podróżuj po siedmiu morzach, gdzie znajdziesz mnóstwo wysp, które można splądrować, skraść z nich złoto jak i przepyszny rum. To wszystko możesz robić już dziś w grze Raids of Glory, którą niedawno opisywaliśmy na naszym portalu. Jest to gra strategiczna, gdzie cała akcja rozgrywa się w czasie rzeczywistym, a my możemy zbudować własną, piracką twierdzę. Jednak droga do pirackiej sławy nie jest taka prosta jakby się to wydawało, ale aby wam ułatwić zabawę przygotowałem krótki poradnik do gry, w którym odnajdziecie kilka cennych wskazówek. Nie wiecie jak grać? Rozsądźcie się wygodnie i sprawdźcie nasze porady.

Ulepszaj magazyny złota jak najszybciej

Ulepszaj magazyny

Gdy zaczynamy grę to maksymalnie w magazynach możemy trzymać do 1000 sztuk złota. Samouczek nam nakaże zbudować pierwszy magazyn jak i podczas niego go rozbudujemy, ale pojemność wtedy będzie wynosić raptem 2000, więc wydaje mi się, że to dalej dość niewiele. Szybko się przekonacie, że obozy Reeking Rouge, które zaczynamy napadać, zawierają o wiele więcej złota niż możemy pomieścić w naszych magazynach. To co zbierzemy i nie zmieści się w nich po prostu przepadnie, zostanie to zmarnowane, przez co nasz cały wysiłek jaki włożyliśmy do walki również zostanie zaprzepaszczony. Upewnijcie się więc, że rozbudujecie jak najszybciej swoje magazyny, a już na poziomie drugim pojemność wzrasta do 7000 sztuk, więc już to nam starczy na pewien czas.

Wykonuj codzienne misje

Sprawdzaj codziennie czy nie masz jakiś misji do wykonania, nie są one zazwyczaj zbyt trudne, ale za to przynoszą nam cenne surowce jak i masę innych korzyści. Jeśli więc macie taką możliwość to wykonujcie je wszystkie, a dadzą wam w nagrodę cenne czaszki, walutę premium występującą w Raids of Glory.

WARTO ZOBACZYĆ  Toon Blast: Jak zdobyć życia za darmo?

Naprawiaj latarnię morską

Naprawiaj latarnię morską

Poszukajcie na swojej wyspie latarnii morskiej. Możemy ją naprawić za 1500 sztuk złota i to właśnie ona odblokowuje walki PvP, czyli możliwość rywalizacji z innymi graczami jak i opcję odnośnie gangów (odpowiednik sojuszu w grze). Tak czy inaczej, latarnia morska pozwoli nam się również kontaktować z innymi graczami, więc naprawdę, naprawcie ją tak szybko jak to możliwe, a już samo dołączenie do gangu przyniesie wam mnóstwo korzyści, zwłaszcza w początkowej fazie gry.

Używaj odpowiednich jednostek do niszczenia odpowiednich budynków

Każda jednostka w grze posiada specjalny bonus atakując określony budynek. Ów bonus zwiększa obrażenia zadawane przez jednostkę dwukrotnie. Dla przykładu, Scallywags atakuje ze zdwojoną siłą budynki odpowiadające za magazynowanie i produkcję surowców jak choćby magazyn złota czy rumu. Scoundrels – pierwsza zasięgowa jednostka, którą odblokujecie – atakuje z większą siłą budynki obronne jak choćby wieżyczki. Upewnijcie się więc, że używacie jednostek do ataku odpowiednich budynków w przeciwnym razie zmarnujecie tkwiący w nich potencjał.

Wzmocnij jednostkę inną jednostką

Wzmocnij jednostkę inną jednostką

Najczęściej w grze napotkacie na swojej drodze, podczas ataków na innych graczy, wieżyczki tzw. „rifle towers”. Te wieżyczki mogą zabić Scallwags już za trzecim strzałem, więc dla tych jednostek są wprost śmiercionośne. Postaraj się więc dopasować do nich inną jednostkę, która szybko poradzi sobie z tego rodzaju obroną, tutaj dobrym przykładem są Scoundrels, jednostki które powalają wieżyczki dość szybko, ale nie mają zbyt wielu punktów życia i muszą być osłaniani przez Scalluwags. Ja najpierw wysyłam niewielką grupę Scalluwags, więc wieżyczki zajmują się nimi, skupiają na nich swój ogień. Dopiero później posyłam grupę Scoundrels, aby wyeliminowała obronę wroga. Tym sposobem minimalizuje straty w jednostkach i zalecam wam odszukać takie połączenia wojowników, którzy ze sobą tworzą wspaniałe grupy zdolne pokonać nawet największe przeszkody.

WARTO ZOBACZYĆ  3 rzeczy, które powinieneś wiedzieć o Dog Hotel

Nie bądź agresywny ani zachłanny

Gdy wybieramy opcję pozwalającą napadać twierdze innych graczy to nie próbujcie zniszczyć jej w całości za wszelką cenę. W górnym, lewym rogu ekranu gry znajdziecie przycisk pozwalający zostawić prezent dla innego gracza, prezent pełny dóbr, które na pewno go zachwycą. Tym samym próbuje wam powiedzieć, że nie tylko na atakach polega gra Raids of Glory, ale także na zdobywaniu sojuszników, warto ich mieć więcej aniżeli wrogów.

Nie zapominaj o obronie swojej twierdzy

Podobnie jak my możemy atakować innych tak i cała reszta graczy może zaatakować naszą wyspę. Nie bądźcie ignorantami i zabezpieczajcie swoje dobra przez zachłannymi łapskami konkurentów. Umieszczajcie mury na plaży, postawcie za nimi wieżyczki tak aby wróg nie mógł tak łatwo wedrzeć się do waszej bazy. Dlaczego to takie ważne? Otóż jeśli zostaniecie napadnięci i przeciwnik wygra, to stracicie masę surowców potrzebnych do rozwoju waszej wyspy, a tego chyba nie chcecie.

Wiecie już jak dążyć do chwały w Raids of Glory? Jeśli nie i macie dalej jakieś pytania to zadajcie je w komentarzach poniżej.