Studio Chillingo, deweloper wielu gier mobilnych, wydało nam ostatnio kolejną produkcję skierowaną głównie do użytkowników bawiących się na urządzeniach z systemami iOS – Raids of Glory. Jest to kolejna symulacja budowy miasta połączona z opcją strategicznych zmagań na polach walki. Zaczniemy tu zabawę od budowy i rozbudowy własnej twierdzy położonej na tropikalnej wyspie, którą musimy bronić przed najazdem piratów, ale do tego potrzebujemy własnego zaplecza militarnego zdolnego obronić nas przed każdym niebezpieczeństwem, również tym nadchodzącym ze strony innych graczy.

Jak w każdej grze tego rodzaju nasz postęp uwarunkowany jest ilością surowców jaką w danej chwili możemy zarządzać, tym samym szczególną uwagę każdy władca powinien zwrócić na zarządzaniu tym co posiada, tym co może mieć, gdyż właściwe zarządzanie złotem i rumem jest kluczem do dynamicznego rozwoju, kluczem do pierwszych pozycji na rankingach. Surowce produkują nam specjalne budynki i ulepszając je zwiększamy tym samym produkcję.


Raids of Glory

W koszarach możemy trenować nowe jednostki do naszej armii, a magazyny pozwalają nam trzymać w mieście więcej rumu czy złota, podczas gdy ochroną tych wszystkich budynków zajmą się wieżyczki i mury, choć i one nie są gwarantem bezpieczeństwa.

Tryb dla pojedynczego gracz pozwala użytkownikom wykonywać ataki na obozy sterowane przez system AI, każda taka walka jest podzielona na poziomy, a każdy poziom ograniczony jest czasowo, co oznacza, ze po rozpoczęciu ataku mamy ograniczoną ilość czasu na zwycięstwo lub porażkę. W przeciwieństwie do innych gier tego rodzaju, w Raids of Glory podczas walki mamy kontrolę nad swoimi jednostkami, możemy je dzielić na grupy, wskazywać odpowiednie budynki, na których skupią najpierw swój atak itd. Dodatkowo możemy odblokować specjalną jednostkę „lidera” i każdy taki dowódca ma własne, unikalne umiejętności.


Wrogie obozy mogą być chronione przez specjalne przedmioty jak wieże, kopalnie czy mury, a gracze z każdego takiego napadu mogą zdobyć do trzech gwiazd o ile zniszczą każdy dostępny budynek w atakowanej bazie nie tracąc przy tym wszystkich jednostek i wyrabiając się z niszczeniem w wyznaczonym czasie. Oczywiście z takich rajdów zdobywamy rum, złoto itd.

Raids of Glory

Jeśli chodzi o funkcje społecznościowe to możemy korzystać z globalnego czatu, z walk PvP, mamy możliwość tworzenia Pirackich Gangów (odpowiedniki sojuszy z innych gier) jak i możemy wykonywać codzienne zadania. W takich zadaniach, każdego dnia proszeni jesteśmy o wykonanie określonych czynności i w zamian za nie można zyskać nawet spore ilości waluty premium, której następnie używamy do przyśpieszenia wszelkich czynności (budowa czy rozbudowa), a także kupimy za nią więcej złota czy rumu.


Gra Raids of Glory dostępna jest za darmo do pobrania z iTunes na urządzenia z systemami iOS,


Gry podobne