Paradise Bay to jedna z wyjątkowych gier od studia King? Dlaczego? Otóż pozostałe gry w większości do produkcje match-3, a tutaj stajemy się budowniczymi własnego miasta. Oczywiście jak sam tytuł mówi jest ono na plaży i bardziej przypomina port morski, dzięki któremu możemy wchodzić w interakcje z innymi wyspiarzami, handlarzami a nawet ze zwierzętami żyjącymi na wyspie. W międzyczasie znajdziemy dawno zaginione kawałki mapy, które pozwolą nam odkrywać kolejne połacie świata gry, a także zanurkować w głąb morza w poszukiwaniu skarbów.
Dziś mam dla Was poradnik do gry Paradise Bay, podzieliłem go na kilka ważnych wątków, na które polecam od pierwszych dni zwrócić uwagę.

Tak więc na początku gry nauczysz się, jak korzystać z punktu handlowego. Punkt handlowy służy kilku rzeczom. Pozwala na handel z postaciami NPC, które w zamian za określone rzeczy dadzą ci monety, doświadczenie i punkty znajomości (relationship points). Kiedy jesteś na poziomie od 1 do 8, większość twoich dochodów będzie pochodziła z handlu w punkcie handlowym. Utwórz wszystkie składniki i przedmioty, których żądają postacie. Za każdym razem, gdy z powodzeniem dokonujesz z nimi wymiany, zyskujesz punkty premiowe. Zwiększenie poziomu znajomości pozwoli ci zdobyć dodatkowe monety, doświadczenie i przedmioty. Kiedy twój poziom znajomości z postaciami osiągnie określony poziom (zwykle 7-8), odblokujesz wymagane sekretne przepisy w Bazarze.

Upewnij się, że ciągle pracujesz

Upewnij się, że zawsze twoi robotnicy coś robią, że zawsze produkujesz materiały. Że zawsze coś się dzieje i nie popadasz w stagnacje. Planuj kolejne kroki, zbieraj na to fundusze, aby nawet jak spisz twoje miasto tętniło życiem.

Monitoruj ilość surowców

Mówiąc wyżej o niezbędnych surowcach, musisz ciągle produkować bawełnę i inne rzeczy na farmie. Każdy surowiec do produkcji wymaga co najmniej jednej sztuki w naszym magazynie, więc upewnij się, że nie wydasz zupełnie wszystkiego.

Nie sprzedawaj pereł

Perły zdobywamy losowo łapiąc potwory morskie przy pomocy żółwia. Pereł używamy do odblokowywania specjalnych receptur z Bazaru (powyżej 15 poziomu). Receptury pozwalają nam odblokowywać nowe przedmioty jakie można tworzyć. Więc nie handluj perłamy, gdyż to cenny surowiec.

WARTO ZOBACZYĆ  Plemiona: Jak rozegrać Odkrycia Cywilizacji

Wesley Exports

To miejsce odblokowane jest na poziomie 8. Możesz zacząć handlować z innymi graczami. Sugeruję, abyś zaczął sprzedawać tanie przedmioty, takie jak ryby i krewetki. Szybko się sprzedają i będziesz w stanie zarobić szybko monety.

Przechowuj droższe przedmioty, ponieważ przydadzą się, gdy zaczniesz handlować z postaciami w doku.
W doku handlujesz z postaciami NPC, staraj się ulepszać go jak najwcześniej, aby więcej statków przybywało handlować.

Powiększaj swoje terytorium

Rozbuduj tylko wymaganą ziemię, aby odblokować doki i bazar. Są one niezbędne do postępu w grze. Jeśli postępowałeś zgodnie z moją radą, by nie handlować swoimi perłami, będziesz mógł zdobyć tajne przepisy, takie jak Sail i Bamboo Raft. Są to często pożądane pozycje w punkcie handlowym.

Odbieraj codziennie darmowe skrzynie

Może ci to zapewnić dodatkowe topory, młoty i nożyce! Staraj się również nie marnować pieniędzy na przedmioty dekoracyjne, chyba że masz dodatkowe pieniądze do wydania. Dekoracje nie pomagają w produkcji ani nie dają niczego użytecznego i są tylko dla picu (aby ładnie wyglądać).
Sekretne wyspy

Po zebraniu wystarczającej ilości fragmentów mapy skarbów możesz odblokować nowe wyspy. Te nowe wyspy pozwalają kupować przedmioty po niskiej cenie, a także zdobywać specjalne przedmioty dostępne tylko dla określonej wyspy. Istnieje obecnie 5 wysp, które możesz odblokować.

Wyspa Anglera jest pierwszą, którą możesz odblokować. Pozwala kupować złotą rybkę, ale musisz zbudować relację z właścicielem na poziomie 5, zanim będziesz mógł kupić złotą rybkę. Złote ryby są rzadkimi przedmiotami, które można kupić i sprzedać z zyskiem lub wykorzystać jako przedmiot handlu w dokach.

Każda odblokowana wyspa będzie miała również specjalne przedmioty. Miej to na uwadze.

Seal House

Dom fok pozwala zanurzyć się głęboko w rzece, by zdobyć bonusowe przedmioty. Możesz zdobyć rzadkie przedmioty, takie jak platyna, klejnoty, topory, nożyce, ulepszenia i inne. Można to zrobić tylko podczas trwania eventu. Możesz także pomóc swoim przyjaciołom w nurkowaniu i zdobyć karmę.

WARTO ZOBACZYĆ  Poradnik o ulach, psach i drapieżnikach w Green Farm 3

Karma to nowa waluta, dzięki której możesz kupować siekiery, nożyce i młoty na Bazarze. Możesz zdobyć karmę dzięki znajomym lub pomagając im w nurkowaniu. Potrzebujesz 100 sztuk karmy do wymiany na dowolny przedmiot.

Tabela upraw

Jeśli zastanawiasz się nad uprawami wymaganymi do wykonania pewnych materiałów lub towarów, jesteś we właściwym miejscu. Lista nie jest pełna, więc jak czegoś brakuje pisz w komentarzu, będę uzupełniał.

BudynekWymagane materiałyWymagane uprawyCzas wykonania
Island WorkshopSieć rybacka (Fishing Net)2x bawełna2 min.
Island WorkshopPlecak (Backpack)2x bawełna + 2x bambus3 min.
Island WorkshopKosz (Basket)2x bambus5 min.
WeaverCiężka Lina (Heavy Rope)2x bawełna3 min.
WeaverNić (Thread)2x bawełna5 min.
WeaverUbranie (Cloth)3x bawełna10 min.
WoodshopDeska (Board)2x bambus2 min.
WoodshopBeczka (Barrel)1x ruda żelaza + 3x bambus15 min.
Tiki BarSok Ananasowy (Pineapple Juice)1x ananas10 min.
Tiki BarMleko kokosowe (Coconut Milk)1x kokos20 min.
Tiki BarPomegranate Punch
GrillGrilowana ryba (Grilled Fish)1x ryba10 min.
GrillGrilowany Ananas (Grilled Pineapple)1x ananas15 min.
GrillGrilowana krewetka (Grilled Shrimp) 3x krewetka + 1x cytryna30 min.
Arr’BucksEspresso2x kawa5 min.
Arr’BucksWaniliowe Latte (Vanilla Latte)2x kawa + 1x wanilia + 1x mleko kokosowe10 min.
Arr’BucksMrożona kawa (Iced Coffee)
BlacksmithIgły (Needle)1x ruda żelaza10 min.
BlacksmithGwoździe (Nails)1x ruda żelaza20 min.
Island OutfittersTropikalna Koszulka (Tropical Shirt)2x ubrania + 2x wanilia + 2x igła1 h
Island OutfittersSandały (Sandals)2x deska + 1x ubrania + 1x gwóźdź1 h

Jak zdobyć rudę złota, srebra i żelaza?

Na dziewiątym poziomie odblokujesz Kreta jak na obrazku poniżej. On za odpowiednią ilość plecaków (z normalnego warsztatu od 1-ego poziomu) wyprodukuje dla Ciebie rudę żelaza, srebra czy złota.