Przedstawiam Wam poradnik do gry Legends of Honor, który w miarę czasu będę rozwijał. Proszę o zadawanie pytań w komentarzach, a dodam je do poniższej listy. Jeśli szukasz pomocy do gry Legends of Honor to nie bój się o nią poprosić.

Jak wytwarzać surowce?

Jeśli chcemy sami produkować takie surowce jak drewno, kamień czy żywność to musimy zbudować odpowiednie budynki produkcyjne w zamku. Pamiętaj, że ich ilość jest ograniczona, więc to od Ciebie zależy których chcesz produkować więcej, a których mniej.

Jak zdobyć monety?

Na początek musisz mieć w zamku Skarbiec, wtedy monety zdobywać można poprzez zbieranie podatków. Budowa takich budowli jak domy miejskie czy gospodarstwa zwiększa dochód ze wspomnianych podatków. Możemy także atakować Barbarzyńców na mapie świata jak i łupić zamki należące do innych graczy. Pamiętaj, że gracze mogą także atakować Twój zamek, więc przygotuj na tę okoliczność odpowiednią obronę, rozbudowując Skarbiec zwiększasz ilość monet chronionych przed grabieżą.

Jak zdobyć klejnoty?

Klejnoty możesz zakupić w sklepie płatniczym za prawdziwe pieniądze. Możliwym jest również zdobycie ich od Barbarzyńców lub w ramach nagrody za ukończenie zadania.

Do czego potrzebni są bohaterowie?

Bohater jest niezbędny jeśli chcemy atakować, to właśnie on w grze prowadzi nasze wojska przeciwko innym graczom jak i Barbarzyńcom. Dodatkowo w trakcie walki bonusy posiadane przez bohatera wzmacniają dowodzone przez niego oddziały, a to z kolei zdecyduje o zwycięstwie lub porażce.

WARTO ZOBACZYĆ  Beach Buggy Racing: Tips & Tricks dla nowych graczy

Czy rodzaj otoczenia ma wpływ na moją armię na mapie świata?

Oczywiście, otoczenie – środowisko w jakim walczą armie mają wpływ na konkretne jednostki. Jedne z nich mogą mieć wyższe statystyki walcząc w zalesionym terenie, a inne mogą być tam osłabione. Trzeba sprawdzać na jakim terenie odbędą się walki i dopasować do niego wysyłane jednostki.

Czy mogę przemieszczać bohatera po całej mapie?

Twój bohater ma szeroki obszar działania, ale nie jest on nieograniczony. Zmieniając położenie zamku możesz dotrzeć w najbardziej mroczne zakamarki całej mapy.

Jak wybieram frakcję i co to dla mnie oznacza?

Możesz wybrać frakcję jak tylko ukończysz samouczek. To ona decyduje do jakiego sojuszu można będzie dołączyć. Frakcja może odblokować przeróżne bonusy w zależności od ilości posiadanych punktów reputacji.

Jak dołączyć do sojuszu?

Począwszy od 3 poziomu gry możesz dołączyć do sojuszu. Jedynie Gracze tej samej frakcji mogą należeć do tego samego sojuszu. Możesz bezpośrednio dołączyć do sojuszu lub stać się jego częścią po otrzymaniu zaproszenia uprawnionego członka sojuszu.

Poziom gracza

Twój poziom pokazuje ile PD do tej pory zdobyłeś. Determinuje on jakie działania możesz podejmować w grze, ma wpły na ilość budynków, które możesz posiadać jak i na ich maksymaly poziom. Punkty PD można zdobyć wykonując misje z dziennika misji.

Czy można zmienić frakcję?

Można, ale wiąże się to z utratą całego honoru i wszystkich zaszczytów, a także z usunięciem z sojuszu. Frakcje można zmieniać raz na 24h.

Czym jest reputacja gracza (honor, strach)?

Reputacja dzieli się na honor i strach, wskazuje twoją pozycję w Legends of Honor. Honor odzwierciedla twoą reputację we frakcji, do której należysz, Zdobywa się go przez atakowanie wrogich graczy i pokonywanie ich armii. Zwiększając poziom honoru, zdobędziesz nowe tytuły honorowe oraz cenne nagrody. Strach odzwierciedla twoją reputację wśród postaci niezależnych. Zdoywa się go poprzez atakowanie łotrów. Zwiększając poziom strachu, zdobywasz cenne nagrody. Z czasem poziom strachu i honoru obniża się, więc nie przestawaj ścierać w proch swoich wrogów.

WARTO ZOBACZYĆ  Clash of Clans (Builder's Hut): Poradnik jak zdobyć więcej budowniczych?

Jak zwiększyć poziom zadowolenia?

Poziom zadowolenia twoich poddanych determinuje prędkość, z jaką produkowane są zasob i werbowane są jednostki w twoim zamku. Istnieją różne metody podnoszenia zadowolenia, takie jak dodawanie dekoraci do zamku, naprawianie płonących budynków i prowadzenie badań nad określonymi technologiami.

Czym różnią się zwykłe domy od miejskich?

Domy miejskie są domami, które dają większy dochód w monetach niż zwykłe domy. Zadowolenia zabierają tyle samo oba z wymienionych.

W jaki sposób używane są wzmocnienia po przydzieleniu do armii?

Jeśli armia ma przydzielone wzmocnienie to o jego zużyciu decydują następujące czynniki: ilość jednostek (każda, którą zabieracie na atak, czy biorąca udział w obronie może zużyć jedno narzędzie), dopasowanie narzędzi do jednostek oraz to, czy pozwolicie na użycie wszystkich typów wzmocnień. Stając do pojedynku z przeciwnikiem, możecie – po wybraniu okna ataku – odznaczyć te wzmocnienia jednostek, których nie chcecie używać. Odznaczając wszystkie, żadne z narzędzi nie zostanie wykorzystane.

Ile czasu płonie zamek po atakach szturmowym lub wyniszczający?

Długość tzw. cooldownu “tarczy ochronnej” jest zależna od wielu czynników i nie jest wartością stałą. Czynnikami składowymi są: poziom Gracza, który otrzymał atak, ilość budynków, które uległy zniszczeniu, czas trwania ostatniego cooldownu oraz odstęp czasu, kiedy wcześniejszy cooldown miał miejsce. Wszystko to wpływa na czas pozostały do możliwości następnego ataku.

Podsumowanie
Data publikacji
Artykuł
Poradnik dla początkujących - Legends of Honor
Ocena redakcji
51star1star1star1star1star