Najważniejsze pytanie, jakie zadają sobie wszyscy nowi gracze w grze Legends of Honor: “czy warto ulepszyć te jednostki?”. Oto przewodnik na bazie moich osobistych doświadczeń z gry. Oczywiście zachęcamy do dodania własnych porad w komentarzach.

Uzbrojony chłop jest tym, co uważam za mięso armatnie w całej grze. Jednak jeśli miałby osiągać podobne statystyki co Topornik trzeba by było go ulepszyć do 30-ego poziomu. Więc czy warto je ulepszać? Szkoda surowców moim zdaniem.

Następnie mamy nasze właściwe jednostki 1 poziomu, Topornik, Strzelec i Jeździec. Tanie i szybkie do treningu, są podstawą naszych armii we wczesnej fazie gry. W fazach średniej gry i później są idealne do rabowania barbarzyńców, ponieważ łatwo i tanio można odnowić ich szeregi. Patrząc na ich ulepszenia to nawet przy 30-tym poziomie nawet nie umywają się do jednostek z poziomu drugiego. Można dodać im po dwa, maksymalnie trzy poziomy ulepszeń, ale na tym bym poprzestał, szkoda monet.

Jednostki poziomu 2 to Zbrojny, Łucznik i Rycerz. Po ich odblokowaniu można uznać, że poziom 1 staje się przestarzały. Są wszechstronne i potężne, a będziesz z nich korzystać podczas ataków przeciwko innym graczom. Możesz łatwo je odblokować. Jak w przypadku jednostek pierwszego poziomu, te z drugiego nawet na 30 lvl ulepszeń nie umywają się do jednostek z poziomu trzeciego. Dlatego zdecydowanie polecam inwestowanie w ich ulepszenia.

Następnie mamy Szermierza z 3 poziomu, Silnego Łucznika i Feudalnego Rycerza. Każdy, kto ich używa, powie ci, że to prawdziwa potęga. Nawet podstawowa jednostka jest silniejsza niż 30-ty poziom jednostek z serii 2. Są one dostępne w bardzo późnym etapie gry, są drogie i wymagają długiego czasu na rekrutację. Poleciłbym ulepszenie jednostek z poziomu 2 w pierwszej kolejności, jeśli możesz sobie na to pozwolić dopóki nie spełnisz wymogów na trójkę.

Nie biorę pod uwagę pozostałych serii jednostek tylko ze względu na to, że trzeba nie sporo wydać prawdziwej kasy, a nie każdy sobie może na to pozwolić.