Point Blank to gra, którą opublikowało NCsoft w rodzimej Korei, ale została ona szybko zamknięta gdzieś w lipcu 2011 roku. Deweloper Zepetto postanowił wtedy zabrać swoją grę za granicę i to był tak naprawdę strzał w dziesiątkę. Odniosła ona w wielu krajach sukces, którego pozazdrościć może jej wiele innych strzelanek FPS. Teraz Zepetto próbuje po raz kolejny wprowadzić Point Black na koreański rynek i tym razem samodzielnie ją opublikuje.

Ciekawostka: Point Black do tej pory wystartowała w ponad 70 krajach na całym świecie i zebrała już prawie 90 milionów graczy. Co roku również organizowane są turnieje dla najlepszych graczy i tym razem odbędzie się on w Turcji.


Co więcej, znacie doskonale omawianą powyżej grę, gdyż na anglojęzycznym rynku wydano ją pod zupełnie innym tytułem i tak, jest to Project Blackout. Zaskoczeni?

To jest jednak kolejny dowód na to, że nawet początkowe porażki mogą być podwaliną do przyszłego sukcesu. Żeby tylko o tym wiedzieli wydawcy, którzy zamykają z byle powodów nawet dobre gry.


Gry podobne