Project Blackout to kolejna gra z zestawu darmowych produkcji MMOFPS, gdzie wkraczamy do świata ogarniętego krwawą wojną dwóch frakcji. Każda z walczących stron przejmuje kontrolę nad fikcyjnym państwem Korogese. My wybierzemy na starcie po której ze stron chcemy się opowiedzieć. Jednak frakcja to Aegis Inc, regularnej armii, która nienawidzi osób zrzeszających się w powstańczych oddziałach Corps.

W grze nie będzie nam się na pewno nudziło, a wszystko dzięki szerokiemu wachlarzowi dostępnych broni i innych elementów ekwipunku, więc naszego wojaka można dozbrajać jak tylko chcemy i jedynym ograniczeniem tutaj jest nasza wyobraźnia no i zasobność portfela czy to wirtualnego czy prawdziwego. Co więcej, każdą część ekwipunku możemy ulepszać, aby zwiększać ich siłę i skuteczność. Przykładowo posiadając podwójne magazynki możemy zwiększać ich pojemność przez co nie będzie trzeba tak często przeładowywać broni, a czas potrzebny na przeładowanie może być kluczowym o ile chcemy wyjść z walki cało.


Oprócz frakcji musimy zdecydować jak ma wyglądać nasz żołnierz w Project Blackout, a także wybierzemy jedną z postaci, których każda z frakcji posiada cztery, dwie kobiety i dwóch facetów. Ruszając do walki również nie będziemy mieli łatwego wyboru, gdyż twórcy gry oddali nam kilka ciekawych trybów zabawy, takich jak między innymi Deathmatch, Explosion, Destroy, Annihilation o Challenge. Jednak nie wolno zapominać o tym, że to właśnie Project Blackout jako pierwsza gra MMO wprowadziła możliwość niszczenia otaczającego nas środowiska.

Screeny z  Project Blackout

Wymagania sprzętowe:

  • Pentium IV 3 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 6600 lub lepsza)
  • 1 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7

Gry podobne