Plemiona 2 (Tribal Wars 2) to sequel do już klasycznej jedynki, czyli przeglądarkowej gry strategicznej na której nie jeden z obecnych tutaj graczy starszego pokolenia się wychował. To co najlepszego pamiętamy z Plemion zostało nienaruszone i dalej będziemy od początku budowali swoje miasta, aby rozwinąć armie, z którą w następnym kroku ruszymy na grabieże jak i przejmiemy miasta innych graczy. Jednak jak to bywa z nowymi wersjami to muszą mieć coś co znacznie je odróżnia od pierwowzoru, inaczej byłyby jedynie zaktualizowaną wersją starej gry. Tym samym w Plemionach 2 dostaniemy znacznie więcej budynków i jednostek, a co za tym idzie będą nowe rzeczy do zbadania i grafika dostosowana do obecnych czasów.

Jednym słowem, Tribal Wars 2 to również przeglądarkowa strategia rozgrywana w czasie rzeczywistym, a za produkcją stoi ten sam deweloper i wydawca – studio InnoGames. Oczywiście tuż po starcie gry wszystko mamy za darmo, nie trzeba opłacać miesięcznych abonamentów, a zakup dodatków delikatnie wpływających na przebieg całej rozgrywki jest dobrowolny i bez wydawania prawdziwej kasy możemy spokojnie sobie grać.


Tribal Wars 2 002

Plemiona 2 podobnie jak jej poprzedni na nowo przeniesie nas do średniowiecza, czasów pełnych magii i dzielnych rycerzy. Czasów w których my zostajemy władcami początkowo niewielkiego miasta i poprzez jego rozbudowywanie i pozyskiwanie surowców możemy budować krok po kroku własne imperium. Surowce można pozyskiwać na różne sposoby, choć tym najpopularniejszym jest rozbudowa własnych kopalni, ale i one mają maksymalny poziom, dlatego też dodatkowe surowce po rozbudowaniu armii zaczniemy pozyskiwać z napadów i grabieży okolicznych miast.

Jednostki w armii są różne i każdy wojownik określonego typu nadaje się do zupełnie innych akcji, zresztą doskonale wiecie jak było w Plemionach, spora liczba pikinierów potrafiła zatrzymać nawet ogromne armii ciężkiej konnicy – tutaj wyglądać to będzie zupełnie tak samo z tą różnicą, że Tribal Wars 2 oferuje nam znacznie większy wachlarz jednostek przez co pojawią się nowe strategie prowadzenia wojen i obrony miast.


Jednak żadem Imperator nie przetrwa regularnych najazdów organizowanych przez sojusze, więc ważnym elementem rozgrywki jest łączenie się w Gildie i zawieranie paktów z innymi sojuszami. W grupie mamy zawsze większe szanse na ocalenie własnych włości, inaczej jako samotna owieczka będziemy łatwym łupem dla każdego najeźdźcy.

Nowe jednostki w Tribal Wars 2

Jak wspomniałem na początku recenzji w Plemionach 2 powstały nowe budynki i jest ich w sumie 17 sztuk, każdy ma inne przeznaczenie, a szczególnie polecam zwrócić uwagę na nowości, czyli Klasztor, Karczma czy Szpital. W naszych szeregach, znaczy naszej armii pojawią się również nowi wojownicy, na razie jest ich dwóch, ale to nie znaczy, że InnoGames nie doda w przyszłości kolejnych.


Pewnie wiele osób spodziewa się po kolejnej odsłonie Plemion grafiki trójwymiarowej, ale tak nie będzie i dobrze. Według mnie straciłaby wtedy swój urok, zresztą ja zawsze stawiam na prostotę. Dalej w trakcie rozbudowy nasza wioska przeradzając się w miasto i wielki imperium zmienia swój wygląd na mapie świata. Dodatkowo, aby ułatwić nam zabawę, wydawca proponuje o wiele bardziej intuicyjny interfejs.

Zdjęcia z gry Plemiona 2


Gry podobne