Dziś mam dla Was poradnik do gry Paradise Island 2: Hotel Game, w którą można zagrać zarówno na urządzeniach z Androidem jak i z iOS. Poradnik przeznaczony jest głównie dla początkujących, chcących zrozumieć zasady gry i dowiedzieć się jak grać?

Podstawy gry – jak grać?

Jak rozpocząć grę? Co mogę zrobić na wyspie?

Masz do dyspozycji całą tropikalną wyspę, a Twoim zadaniem jest przekształcić ją w najpiękniejszy, niezapomniany ośrodek wypoczynkowy w historii! Buduj hotele i lokale rozrywkowe, otwieraj restauracje i zdobywaj złote monety. Planuj imprezy i wycieczki, ozdabiaj swoją wyspę, wykonuj zadania, pomagaj turystom, poznawaj nowych przyjaciół i graj obok swoich starych!


Połącz grę ze swoim kontem na Facebooku w oknie profilu gry: w ten sposób będziesz mógł samodzielnie przywrócić cały postęp na dowolnym urządzeniu.

Jak działa Koło Fortuny?

Możesz zmienić liczbę gwiazdek dowolnego budynku, z wyjątkiem tych, które mają już pięć gwiazdek, tyle razy, ile chcesz, używając specjalnych monet. Aby zmienić ocenę, wybierz budynek i naciśnij okrągły przycisk.

Koło fortuny nie może obniżyć pierwotnej liczby gwiazdek, ale może zatrzymać się w pobliżu mniejszej ilości gwiazd niż budynek już ma. W takim przypadku ocena gwiazdy powraca do pierwotnego stanu, a Koło nadal się kręci, ale zasoby użyte do ponownego kręcenia znikną. Możesz spróbować ponownie zmienić liczbę gwiazdek, ale musisz ponownie użyć zasobów.

Jak mogę zmienić ocenę gwiazdkową?

Możesz zmienić liczbę gwiazdek dowolnego budynku, z wyjątkiem tych, które mają już pięć gwiazdek, tyle razy, ile chcesz, używając specjalnych monet. Aby zmienić ocenę, wybierz budynek i naciśnij okrągły przycisk.

Koło fortuny nie może obniżyć pierwotnej liczby gwiazdek, ale może zatrzymać się w pobliżu mniejszej ilości gwiazd niż budynek już ma. W takim przypadku ocena gwiazdy powraca do pierwotnego stanu, a Koło nadal się kręci, ale zasoby użyte do ponownego kręcenia znikną. Możesz spróbować ponownie zmienić liczbę gwiazdek, ale musisz ponownie użyć zasobów.

Koło fortuny, z którym jesteś już zaznajomiony, pojawi się przed tobą. Zmień ocenę budynku, aż uzyskasz żądaną liczbę gwiazdek. Oto specjalne przedmioty, które pomogą Ci:


 • Gwiezdne monety (Star Coins) umożliwiają zmianę ocen gwiazd. Możesz je zdobyć za wykonanie codziennych osiągnięć lub znaleźć je w niektórych skrzyniach na karcie Exclusive.
 • Lucky Star pozwala zwiększyć ocenę budynku o jedną gwiazdkę.
 • Zestaw gwiazd (Star Set) pozwala zwiększyć liczbę gwiazdek budynku do pięciu gwiazdek.

Jak przenieść budynki?

Zastanawiasz się nad zmianą układu swojej wyspy? Czy chcesz przenieść swoje budynki? To proste, po prostu trzymaj palec nad budynkiem, aż zawisnie nad ziemią. Następnie przeciągnij go do nowej pozycji i naciśnij zielony przycisk wyboru, aby go tam ustawić.

Należy pamiętać, że budynki powinny być połączone z drogą, gdziekolwiek się znajdują. Możesz także obrócić budynek, naciskając pomarańczowy przycisk ze strzałką.

Jak wyburzyć budynki?

Ostatecznie Twoja wyspa będzie tak luksusowa, że będziesz chciał zastąpić stare budynki nowszymi, piękniejszymi. Dotknij budynku i przytrzymaj go palcem, aż wzniesie się z ziemi. W menu, które pojawia się na dole ekranu, stuknij w przycisk Wyburz.

Jeśli dotkniesz przycisku ślimaka na dole menu budynku, proces zakończy się natychmiast. Jeśli wybierzesz przycisk Przyspiesz na górze menu budynku, zobaczysz dostępne hardhaty (hardhats), które mogą skrócić czas.

Uwaga: żadne środki nie zostaną zwrócone za zburzony budynek, a wszystkie akcesoria, które zostały w nim zainstalowane, zostaną utracone. Więc jeśli chcesz zapisać akcesoria, usuń je przed wyburzeniem budynku. Możesz dowiedzieć się, jak to zrobić w odpowiednim artykule.

Jak usunąć drzewa, kamienie i krzewy?

Bujna roślinność wyspy może utrudniać budowę. Na szczęście bardzo łatwo jest usunąć przeszkody z mapy. Dotknij obiektu, którego chcesz się pozbyć i przeciągnij narzędzie, które się nad nim pojawi.

Jeśli masz dość energii, obiekt zostanie usunięty, dając ci monety lub doświadczenie, a przy odrobinie szczęścia nawet cenne kryształy!

Drzewa i krzewy rosną jak w prawdziwym życiu, więc trzeba je od czasu do czasu usuwać.

Co to jest magazyn?

Możesz potrzebować Magazynu jako tymczasowego magazynu dla budynków. Wybierz budynek, stuknij przycisk Przenieś na dole ekranu, a następnie wybierz opcję Do magazynu. Ikona Magazyn znajduje się w prawym dolnym rogu ekranu.

Możesz odzyskać swój budynek, kiedy tylko chcesz. Budynki w Magazynie nie wymagają ani siły, ani personelu, ale też nie czerpią z nich żadnych zysków.

Jeśli kupisz budynek lub otrzymasz go jako nagrodę, trafia on automatycznie do magazynu. Takie budynki są oznaczone znakiem pióra.
Magazyn ma 2 dodatkowe zakładki wraz z tą z budynkami. Karta Elementy (Items) zawiera akcesoria, które mogą wpływać na budynki lub parametry wyspy. Resztę można znaleźć na karcie Zasoby (Resources).

Zarządzanie wyspą

Jak zdobywać wyższe poziomy?

Otrzymujesz punkty doświadczenia za prawie wszystko, co robisz na wyspie. Kiedy masz wystarczająco dużo punktów doświadczenia, awansujesz.

Pamiętaj, że potrzebujesz więcej doświadczenia na każdym kolejnym poziomie. Obecnie w grze jest 60 poziomów.

Możesz zdobywać punkty doświadczenia na różne sposoby: wykonując zadania, budując nowe budynki, zbierając zyski, badając swoją wyspę i przekształcając ją w tropikalny raj.

Czym jest energia?

Energia jest niezbędna, aby rozwijać swoją wyspę, oczyścić teren i pomóc turystom. Możesz także potrzebować energii, aby uczestniczyć w pewnych wydarzeniach.

Pasek energii zawiera 25 punktów. Co trzy minuty dostajesz jeden punkt energii z powrotem. Kiedy osiągniesz nowy poziom, twoja energia zostanie w pełni przywrócona do maksymalnego poziomu.

Oczywiście zawsze możesz uzupełnić energię za pomocą kryształów. Jeśli nie masz wystarczającej ilości energii na akcję, natychmiast otrzymasz możliwość doładowania jej za pomocą kryształów.

Aby powiększyć maksymalną ilość energii, możesz skorzystać ze specjalnej oferty w grze. Po tym, pasek będzie zawierać 28 punktów energii.

Do czego potrzebuję energii elektrycznej?

Każdy budynek na wyspie wymaga zasilania. Zauważ, że im więcej budynków masz, tym więcej energii elektrycznej jest potrzebne. Będziesz otrzymywać powiadomienia od czasu do czasu, że potrzebujesz więcej prądu, aby umieścić nowy budynek. Buduj ekologiczne elektrownie, generatory i wiatraki – wszystko to, co znajdziesz w zakładce „Service” w sklepie. W ten sposób nigdy nie spotkasz się z niedoborem energii.

Jak uzyskać więcej pracowników?

Potrzebujesz pracowników, aby utrzymać wszystkie budynki w działaniu. Więc kiedy planujesz nowy budynek, opłaca się upewnić, że masz wystarczająco dużo pracowników. Możesz zatrudnić więcej pracowników, ulepszając swoją Administrację.

Jeśli twoja administracja jest na najwyższym poziomie, ale nadal nie masz wystarczającej liczby personelu do nowego budynku, powinieneś przenieść niektóre budynki do magazynu, aby zbudować nowy. Nie ma innych sposobów, ponieważ nie można zatrudnić więcej pracowników niż pozwala na to administracja. Zastępowanie jest jedyną metodą budowania w ostatnich etapach gry.

Po co mi turyści?

Turyści są siłą napędową Twojego biznesu i głównym źródłem dochodów. Bez nich nie byłbyś w stanie uruchamiać wydarzeń w swoich hotelach. Im więcej hoteli posiadasz, tym więcej turystów może odwiedzić Twoją wyspę.

Unowocześniając molo i uatrakcyjniając swoją wyspę dekoracjami, możesz przyciągnąć więcej turystów. Ale jeśli usuniesz dekoracje z wyspy, ilość turystów maleje.

Możesz także przyciągnąć więcej turystów za pomocą kluczy tratwowych, kluczy do łodzi, kluczy do łodzi motorowych, kluczy jachtowych. Natychmiast zwiększają liczbę turystów na wyspie. Ale po wykorzystaniu turystów w wydarzeniach efekt z kluczy jest przerywany. Limit przybywających turystów powraca do poprzedniego stanu.

Widzę kilku turystów spacerujących po mojej wyspie. Co mam z nimi zrobić?

Zazwyczaj turyści po prostu odpoczywają, pływają lub spacerują, ale czasami potrzebują twojej pomocy, a niektórzy z nich mogą nawet mieć jakieś pomysły, którymi chcą się z tobą podzielić. Kiedy to zrobią, nad ich głowami pojawi się specjalna ikona. Stuknij ikonę i dowiedz się, co ma do zaoferowania twój gość: monety, kwiaty, korale, muszle lub inne przydatne rzeczy!

Zwróć uwagę na okna dialogowe: niektórzy turyści wymagają energii w zamian za prezenty.

Czym jest dziennik i jak go używać?

W swoim pamiętniku śledzisz najbardziej pamiętne chwile i kamienie milowe w grze. Możesz przeglądać Dzienniki swoich przyjaciół, kiedy ich odwiedzasz, a oni mogą zobaczyć twoje.

Dziennik składa się z 3 części: Dziennika (Journal), Równowagi (Balance) i Cudów (Wonders). Czasopismo zawiera rozdziały z różnymi interesującymi zadaniami. Po ukończeniu każdego rozdziału otrzymasz nagrody. „Balance” pokazuje statystyki infrastruktury twojej wyspy i zawiera porady, jak sprawić, by ośrodek był idealny i aby uzyskać za to premie. W zakładce Cuda zobaczysz, jakie unikalne zwierzęta i przedmioty możesz mieć. Możesz zdobyć to, co chcesz, a pojawi się na twojej wyspie.

Kryształy i osiągnięcia

Jak uzyskać zysk z lokali rozrywkowych?

Lokale rozrywkowe generują zyski w regularnych odstępach czasu. Możesz uzyskać zysk natychmiast, dotykając miejsca, a następnie używając przycisku ślimaka.

Jak zdobyć kryształy?

Możesz zdobyć kryształy, wykonując zadania, zdobywając osiągnięcia, awansując, usuwając drzewa i inne przeszkody, a także zdobędziesz je w innych częściach gry, o których sam będziesz musiał się dowiedzieć. Możesz także kupić je w banku, kiedy tylko chcesz.

Do czego potrzebuję osiągnięć?

Osiągnięcia są sposobem na podkreślenie Twojego sukcesu. Kiedy osiągniesz osiągnięcie, otrzymujesz w nagrodę dodatkowe pieniądze, punkty doświadczenia i sławę. Istnieją różne poziomy osiągnięć, za które dostaniesz rzadkie i cenne nagrody. W ten sposób masz do czego dążyć! Jeśli chcesz przejrzeć listę osiągnięć, wybierz budynek Administracja i dotknij przycisku Osiągnięcia u dołu ekranu. Możesz także wybrać panel Osiągnięcia, który pojawi się na dole ekranu, gdy uzyskasz osiągnięcie.

Budynki w Paradise Island 2

Dlaczego potrzebuję budynku administracyjnego?

Budynek administracyjny jest sercem twojej wyspy. Nie zapomnij go ulepszać. Jego poziom określa liczbę pracowników, których możesz zatrudnić. Co więcej, w budynku administracji możesz zobaczyć swoją listę osiągnięć.

Pamiętaj, że budynek Administracji staje się większy na niektórych poziomach, więc przed aktualizacją możesz potrzebować go przenieść lub zwolnić trochę miejsca wokół niego. Możesz dowiedzieć się, jak personel zmieni się na następnym poziomie, jeśli dotkniesz i przytrzymasz przycisk Upgrade to pojawi się okno informacyjne. Po ukończeniu osiągnięcia nad budynkiem administracyjnym zobaczysz znak gwiazdy. Otwórz go i odbierz nagrodę!

Dlaczego potrzebuję Mola i dlaczego powinienem go ulepszyć?

Molo jest pierwszym miejscem, w którym turyści przybywają na wyspę. Im wyższy poziom molo, tym więcej turystów może przybyć jednocześnie.

Możesz natychmiast przywołać nowych turystów. Wystarczy dotknąć molo i przyspieszyć proces naciskając przycisk ślimaka.

Ilość przyjeżdżających turystów jest również zwiększona przez dekoracje na twojej wyspie. Im więcej masz dekoracji, tym więcej turystów przychodzi. W oknie informacyjnym mola można zobaczyć całkowitą liczbę przyjeżdżających turystów. W nawiasach zobaczysz ilu turystów przyciągają same dekoracje. Na przykład, jeśli widzisz +1000 (+800), oznacza to, że w sumie przychodzi 1000 turystów, a 800 z nich przyciągają dekoracje, które posiadasz (zatem 200 z nich zależy od poziomu molo).

W miarę gry liczba przyjeżdżających turystów wzrośnie. Pewnego dnia nie będzie dla nich wolnych pokoi. W tym przypadku nie będziesz mógł przyjąć wszystkich turystów. Powinieneś ich odesłać albo zbudować więcej hoteli.

Dlaczego potrzebuję wiatraków i elektrowni?

Nic nie działa bez prądu. Buduj i ulepszaj wiatraki i elektrownie, które można znaleźć w zakładce Serwis w sklepie.

Dlaczego powinienem ozdobić wyspę?

Możesz upiększyć swoją wyspę, budując dekoracje, które z kolei przyciągną więcej turystów. Im piękniejsza jest Twoja wyspa, tym więcej podróżnych będzie chciało ją zobaczyć. Dekoracje można znaleźć w sklepie.

Czym są elitarne budynki?

Chcesz zarobić więcej pieniędzy? Czy chcesz jak najlepiej wykorzystać swoje terytorium? Czy chcesz organizować luksusowe imprezy? W takim razie buduj elitarne budynki! Ta kategoria budynków obejmuje najbardziej imponujące konstrukcje, które również generują największy zysk w jak najkrótszym czasie. Elitarne budynki mają również wyższy wynik luksusowy, co wpływa na twoje oceny. Możesz znaleźć te budynki na karcie Elite w sklepie.

Akcesoria

Czym są akcesoria?

Akcesoria to specjalne przedmioty, które mają różne efekty i poprawiają cechy twoich budynków, na przykład.:

 • Zwiększ swoje zyski;
 • Zwiększ doświadczenie zdobyte podczas zbierania zysków;
 • Zmniejsz szanse na zapsucie budynku.

Efekt akcesoriów wpływa tylko na budynek, który zdobią.

Każde akcesorium jest przeznaczone dla budynków określonego typu. Aby poznać typ, przeczytaj opis akcesoriów.

Aby dowiedzieć się, jaki efekt ma dodatek, przeczytaj jego opis: dotknij i przytrzymaj ikonę Akcesoria, a pojawi się okno z informacjami.

Jak zdobyć akcesoria w Paradise Island 2?

Możesz zdobyć Akcesoria uczestnicząc w specjalnych wydarzeniach. Po ukończeniu zadań związanych z wydarzeniami wakacyjnymi otrzymasz wyjątkowe Akcesoria!

Akcesoria powinny być umieszczone w specjalnych gniazdach w budynkach. Początkowo wszystkie sloty są zablokowane, więc jeśli chcesz ozdobić swój budynek danym akcesorium, musisz kupić slot. Aby to zrobić, wybierz Slot i potwierdź swoją decyzję.

Następnie przejdź do sekcji Przedmioty w magazynie. Wybierz niezbędne akcesorium i naciśnij przycisk Użyj.

Wszystkie odpowiednie akcesoria zostaną podświetlone na zielono. Wybierz ten, którego potrzebujesz i potwierdź swoją decyzję.

Nie możesz ozdobić budynku kilkoma akcesoriami, które mają ten sam efekt. Po umieszczeniu wyposażonego budynku w magazynie Akcesoria przestaną działać, a budynek zostanie wyświetlony ze specjalnym znakiem.

Czy mogę usunąć akcesorium?

Zachowaj ostrożność przy dekorowaniu budynków akcesoriami: zawsze możesz je usunąć, ale będzie to wymagało pewnych inwestycji. Usunięte akcesoria będą przechowywane w Magazynie. Następnie możesz użyć go do dekoracji innego budynku w przyszłości.

Jeśli chcesz usunąć akcesorium, stuknij gniazdo akcesorium, a następnie stuknij przycisk Usuń. Dotknij go jeszcze raz, aby potwierdzić akcję.

Codzienne zadania

Czym są codzienne misje?

Zestaw zadań odnawiany codziennie. Masz ograniczony czas na wykonanie tych zadań i potrzebujesz stabilnego połączenia internetowego.

Jak wykonać codzienne zadania?

Możesz poznać cel każdego zadania w jego opisie. Aby rozpocząć zadanie, stuknij zieloną strzałkę obok celu. Po ukończeniu zadania pojawi się przycisk do odebrania nagrody. Uwaga: musisz odebrać wszystkie nagrody, zanim lista codziennych zadań zostanie zresetowana, lub nagrody przepadną.

Czym są fioletowe zadania?

Są to trudniejsze zadania, które wymagają więcej wysiłku i czasu. Ale nagroda jest również większa! Poznasz ich po ich fioletowym tle.

Jakie są codzienne bilety (Daily Tickets)?

Możesz kupować za nie wartościowe towary w Wondershop, w tym rzadkie przedmioty, akcesoria, totemy i inne. Wykonuj codzienne zadania, zbieraj bilety i zatrzymaj się w Wondershop na zakupy!

Sojusze / związki (Union)

Co to jest związek?

Związek jest sojuszem właścicieli wysp, co otwiera nowe możliwości rozwoju branży turystycznej. Dołączenie do związku pozwoli Ci wziąć udział w specjalnych wydarzeniach, otrzymać niesamowite nagrody, znaleźć nowych przyjaciół, którzy podzielają twoje zainteresowania i porozmawiać z nimi na specjalnym czacie! Po dołączeniu do związku otrzymasz nową wyspę, położoną blisko ciebie.

Jak dołączyć do związku?

Dołączenie do związku jest automatyczne po osiągnięciu poziomu 9. Możesz jednak również dołączyć do związku ręcznie. Najpierw znajdź przycisk w lewym górnym rogu ekranu z ikoną wiadomości tekstowej.

Funkcja została stworzona, aby chronić aktywne związki przed nieaktywnymi graczami, którzy mogą utrudnić sukces całej Unii. Ale dotyczy to tylko związków serwerowych. W związku prywatnym możesz zostać usunięty tylko przez lidera, serwer nie może Cię wykluczyć.
Po naciśnięciu zobaczysz okno czatu swojego przyszłego związku. Naciśnij przycisk Dołącz teraz, a zostaniesz automatycznie przypisany do jednego z sojuszy właścicieli wyspy. Jeśli nie grasz online przez dłuższy czas, zostaniesz automatycznie przeniesiony do innego związku.

Jak mogę zmienić związek, w którym jestem?

Możesz być częścią tylko jednego związku na raz. Jesteś automatycznie przypisany do pierwszego związku. Istnieje jednak sposób na przejście od jednego związku do drugiego. Otwórz główne okno związku, wybierając wyspę na mapie i naciśnij przycisk z ikoną koła zębatego.

W poniższym menu naciśnij przycisk „Change Union”. Pojawi się okno, w którym możesz wybrać jedną z sugerowanych społeczności, dołączyć do losowego związku lub wyszukać związek według jego nazwy. Kiedy wybierzesz odpowiedni związek, naciśnij przycisk z ikoną korony i przejdź do okna przeglądania związków. Zielony przycisk „Dołącz teraz” oznacza, że możesz dołączyć do wybranego związku natychmiast. Aby dołączyć do niektórych związków, musisz osiągnąć pewien poziom, który zostanie pokazany przez ikonę poziomu na przycisku.

Pamiętaj, że wszystkie punkty zdobyte w poprzednim związku zostaną zresetowane po dołączeniu do innego związku!

Jak mogę zobaczyć związek innego gracza?

Jeśli chcesz zobaczyć związek swojego przyjaciela, wybierz jego awatar w panelu znajomych. W następnym oknie naciśnij ikonę korony. Możesz również zobaczyć związek innych graczy, nawet jeśli nie ma ich na twojej liście przyjaciół. W tym celu przejdź na Wyspę gracza i naciśnij ikonę korony na górnym panelu.

Jak mogę zobaczyć członków związku?

W głównym oknie unii naciśnij przycisk Union. W następnym oknie zobaczysz listę członków, ich punkty i miejsca w ocenach.

Zielony wskaźnik obok nazwiska gracza pomoże ci zrozumieć, którzy członkowie związku są obecnie online.

W jaki sposób jeden związek różni się od innych związków?

Kiedy tworzysz swój własny związek, automatycznie stajesz się jego liderem i możesz wybrać nazwę i emblemat. Przywódca ma również możliwość przyjmowania nowych członków lub usuwania starych. Możliwe jest stworzenie związku we wczesnych etapach gry, jak również po dołączeniu do innego związku. Jeśli nie jesteś w związku i chcesz go utworzyć, otwórz czat. Następnie naciśnij przycisk Utwórz swoją Unię w dolnej części panelu. Jeśli jesteś już członkiem związku, otwórz główne okno. Następnie otwórz menu ustawień i naciśnij przycisk Utwórz swoją Unię.

W oknie, które zostanie otwarte, wpisz nazwę swojego związku, wybierz kolor, emblemat i ramkę oraz zdefiniuj typ związku.

Pamiętaj, że wszystkie punkty zdobyte podczas przebywania w związku zostaną zresetowane po utworzeniu własnego związku!

Jak zaprosić przyjaciół do swojego związku?

Po utworzeniu związku zostaniesz poproszony o zaproszenie znajomych i poprzednich sojuszników. Zaznacz pola obok graczy, których chcesz zobaczyć jako członków twojego związku i naciśnij przycisk Zaproś. Możesz zaprosić przyjaciół i monitorować status graczy, których już zaprosiłeś, w specjalnym oknie. Wystarczy otworzyć menu ustawień i nacisnąć przycisk Zaproszenia.

W oknie, które zostanie otwarte, możesz zobaczyć liczbę aktywnych zaproszeń, które zostały wysłane. Może być maksymalnie 10.

Jeśli wysłałeś już maksymalną liczbę zaproszeń, ale chcesz mieć dodatkową osobę w swoim związku, musisz najpierw anulować jedno z pozostałych zaproszeń, naciskając przycisk X. Następnie naciśnij przycisk Zaproś i znajdź nazwę gracza, którego chcesz zaprosić.

Czym są zadania grupowe?

Zadania grupowe są przeznaczone dla wszystkich członków związku. Wypełnianie ich nie jest łatwe, ponieważ zostały zaprojektowane jako wyzwanie dla związku jako całości, ale nagrody są tego warte.

Każde zadanie grupowe wymaga związków, aby osiągnąć określony cel w ograniczonym czasie. Możesz zobaczyć, jaki jest cel w nazwie zadania, w notatkach pod paskiem postępu lub naciskając ikonę zadania i czytając pełną informację.

Jeśli zadanie zostanie ukończone na czas, zarówno związek, jak i jego członkowie otrzymają punkty i nagrody. Uczestnicy otrzymają punkty za wykonanie zadania i wykonanie pewnych czynności podczas zadania. Dokładną liczbę otrzymanych punktów można zobaczyć w notatkach.

Pamiętaj, że członkami związku, którzy dostają nagrody, są tylko ci, którzy uczestniczą w wykonaniu zadania! Aby otrzymać dobrą nagrodę, należy spełnić nie mniej niż 4% całkowitego zapotrzebowania, w przeciwnym razie otrzymasz skrzynię pocieszenia.

Zdecydowanie zaleca się połączenie z Internetem nie później niż 10 minut przed zakończeniem konkursu. W przeciwnym razie dane mogą nie dotrzeć do serwera, a Twoje wyniki nie zostaną dodane do oceny.

Czym są zadania solowe?

Zadania solo są zadaniami, które powinny być wykonywane przez poszczególnych członków związku. Każde zadanie ma cel, który musi zostać osiągnięty w ograniczonym czasie. Możesz zobaczyć, jaki jest cel w nazwie questu lub w notatkach pod paskiem postępu. Dodatkowe informacje na temat celu można znaleźć, naciskając ikonę misji.

Po wykonaniu zadania w odpowiednim czasie na panelu pojawi się przycisk do odebrania nagrody. Po zebraniu nagrody punkty związkowe wraz z innymi nagrodami zostaną natychmiast rozdane.


Czym jest nagroda pocieszenia?

Jeśli zrobiłeś wszystko, co w twojej mocy, aby pomóc związkowi ukończyć wspólne zadanie, ale z jakiegoś powodu nie udało się wnieść znaczącego wkładu, nie martw się. Twoje wysiłki zostaną należycie docenione, a otrzymasz nagrodę pocieszenia, małą, ale miłą nagrodę za udział.

Jak uzyskać punkty związkowe / sojuszu?

Istnieje kilka sposobów uzyskania punktów związkowych. Większość punktów przyznawana jest za wypełnianie zadań związkowych, zarówno wspólnych, jak i indywidualnych.

Możesz także zdobywać punkty, wykonując następujące czynności:

 • Codzienne odwiedzanie gry.
 • Pomaganie kolegom związkowcom na ich wyspach.
 • Dokonywanie pewnych zakupów w grze.
 • Zdobywanie określonych miejsc w konkursie, mini-grze, rankingach, Beach Battle, Snowball Fight i Rhee the Monkey.
 • Ukończenie niektórych świątecznych zadań i masowych projektów.

Jak rozdawane są punkty związkowe?

Punkty są przyznawane całej Unii i każdemu graczowi. Nawet jeśli zadanie grupowe nie zostanie ukończone pomyślnie, po jego zakończeniu nadal otrzymujesz punkty za każde zdarzenie, w którym byłeś w stanie utrzymać się w limicie czasu.

Zobaczysz powiadomienia o liczbie punktów zdobytych na czacie związkowym. Takie wiadomości są w kolorze niebieskim.

Ukończenie zadania w odpowiednim czasie da ci i twoim związkom dodatkowe punkty rankingowe, a także cenne nagrody. Punkty zostaną przekazane związkowi. Dodatkowo ta sama liczba punktów zostanie rozdzielona między członków związku zgodnie z ich wkładem.

Bitwy plażowe (Beach Battle)

Jak rozpocząć bitwę?

Aby wziąć udział w bitwach na plaży, musisz porozmawiać z turystą o nazwisku Rob Malibu. Zazwyczaj chodzi wzdłuż brzegu.

Dotknij na Rob Malibu, aby otworzyć interfejs „Bitwy plażowe”, gdzie możesz rozpocząć bitwę związkową lub losową bitwę. Możesz również przejść do ocen i Sandy Store, aby zobaczyć jego asortyment broni.

Aby rozpocząć walkę, musisz mieć wystarczająco dużo wody. Ilość wody jest wyświetlana w górnej części ekranu w interfejsie „Bitwy plażowe”. Możesz uzupełnić zapasy, naciskając znak plus obok paska lub poczekaj chwilę, aż automatycznie się uzupełni.

Jeśli masz wystarczającą ilość wody, naciśnij przycisk w sekcji „Bitwa losowa”. Znalezienie innych graczy dla zespołu może chwilę potrwać. Po znalezieniu wszystkich graczy bitwa rozpocznie się automatycznie.

Jak rozpocząć bitwę związkową?

Znajdź Roba Malibu na plaży i wybierz go – to on organizuje bitwy. Zobaczysz okno, w którym będziesz mógł dołączyć do losowej bitwy, utworzyć zespół z członków związku lub dołączyć do istniejącej walki.

Jeśli zdecydujesz się zostać kapitanem, upewnij się, że masz wystarczającą ilość wody, a następnie naciśnij przycisk wody w sekcji „Bitwa związkową”. Zobaczysz listę gotowych sojuszników, którzy czekają na udział w bitwie. Ogłoszenie o bitwie i przycisk do dołączenia do drużyny pojawią się na czacie w Unii.

Możesz przystąpić do bitwy, jeśli przynajmniej jeden sojusznik z Unii dołączy do drużyny. Nowi gracze zostaną dodani do listy, gdy tylko dołączą do zespołu. Twoje imię zostanie wyróżnione kolorem, a nad Twoim awatarem pojawi się korona. Jeśli co najmniej trzech graczy w twoim związku dołączy do drużyny, zostanie to uznane za „Bitwa związkową”.

Dwie drużyny po pięciu graczy biorą udział w bitwie. Jeśli aktualny kapitan zamknie okno oczekiwania, drugi gracz na liście zostanie mianowany nowym kapitanem.

Jak walczyć?

W każdej bitwie jest dziesięciu graczy, po pięciu po każdej stronie. Drużyny są tworzone losowo. Celem bitwy jest zredukowanie punktów zdrowia przeciwnika do zera.
Twój zespół jest zawsze w lewym dolnym rogu ekranu, a twoja postać jest podświetlona na zielono.
Na początku bitwy przeciwnik z drużyny przeciwnej zostanie losowo wybrany. Zobaczysz, kto jest twoim przeciwnikiem na panelu informacyjnym. Wróg zostanie także podświetlony. Możesz przełączyć się na innego przeciwnika, wybierając ich na polu bitwy.
Możesz zadać obrażenia bronią, naciskając jej ikonę po wybraniu przeciwnika. Ale nie zapominaj, że broń potrzebuje czasu, aby się ochłodzić / naładować.
Niektóre bronie nie zadają obrażeń, ale zamiast tego uzupełniają punkty życia. Te przedmioty mogą cię uleczyć, ale nie można ich użyć na innych członkach twojej drużyny.
Bitwy odbywają się w czasie rzeczywistym. Nie musisz czekać na atak wroga, zamiast tego lepiej zadać jak najwięcej obrażeń jak największej liczbie przeciwników. Nie zapomnij także o czasomierzu: każda bitwa trwa ograniczony czas, wyświetlany na zegarze.
Jeśli żadna z drużyn nie wygra w tym czasie, bitwa kończy się remisem.

Pamiętaj, że broń wymaga ponownego załadowania i jest niedostępna przez jakiś czas po użyciu. Możesz zobaczyć, ile czasu oczekiwania pozostało na ikonie broni. Możesz także zobaczyć pasek z bronią podczas bitwy. To jest combo. Użyj broni w pokazanej kolejności, aby uzyskać dodatkową nagrodę.

Gdzie mogę zdobyć broń? Jakie rodzaje broni są w grze?

Bronie są wymagane do każdej bitwy. Możesz je zdobyć w Sandy Store, naciskając przycisk w oknie Roba Malibu. Zostaniesz przekierowany do sklepu, w którym możesz kupić różne bronie.

Istnieje kilka rodzajów broni:
1. Bronie atakujące pojdynczy cel – zadają obrażenia jednemu przeciwnikowi i są oznaczone ikoną celu.
2. Bronie atakujące wiele celi – zadają obrażenia kilku przeciwnikom i są oznaczone ikoną potrójnego celu.
3. Przywracające zdrowie. Ten typ broni ma obok siebie symbol serca.
4. Przywracające zdrowie sojusznika. Ten typ broni ma serce z symbolem kapelusza.
5. Jednocześnie uzupełniające nasze zdrowie i zdrowie naszych kolegów z drużyny. Broń ta jest oznaczona trzema sercami.
6. Zwiększająca szanse na trafienie krytyczne lub leczenie. Ten typ broni ma gwiazdę obok.
7. Zmniejszająca otrzymywane obrażenia. Broń ta jest oznaczona tarczą.


Jak obliczane są nagrody za bitwy?

Za wygrane bitwy otrzymasz skrzynię, pieniądze, doświadczenie, punkty chwały, punkty związkowe i medale Sunshine. Wielkość nagrody zależy od twojego wkładu w zwycięstwo i twojego miejsca w rankingu.

Spróbuj wygrać, zanim skończy się czas lub gra zakończy się remisem i nie będzie zwycięzcy. Jeśli nie wygrasz na czas, nie rozpaczaj: wciąż otrzymujesz nagrodę pocieszenia za wszystkie zadane obrażenia.

Mimo to, jeśli zdobędziesz mniej niż 51 punktów, nie otrzymasz nawet nagrody pocieszenia.
Możesz zdobyć kapelusz plażowy jako nagrodę, jeśli podczas walki zadasz ostatni cios przeciwnikowi. Kapelusze plażowe są wymieniane na wspaniałe przedmioty z zakładki Exclusive w sklepie.

Czym są punkty chwały?

Otrzymujesz punkty chwały za udział w bitwach. Liczba tych punktów, które masz, wskazuje, jak duży sukces odniosłeś jako gracz. Aby zdobyć jak najwięcej punktów, ważne jest nie tylko wygranie, ale także zadawanie maksymalnych obrażeń wrogiej drużynie.

Czym są combo?

Możesz zacząć zdobywać punkty od początku walki. Aby to zrobić, po prostu użyj broni wskazanej na pasku combo we właściwej kolejności, zanim skończy się czas.

Pamiętaj, że jeśli użyjesz broni w niewłaściwej kolejności, musisz rozpocząć kombinację na nowo. Jeśli nie możesz zdobyć combo, zanim skończy się czas, otrzymasz nowy pasek combo.

Za każde zdobyte combo otrzymasz nagrodę. Im więcej punktów otrzymasz, tym więcej otrzymasz nagród! Naciśnij pasek combo, aby dowiedzieć się, jaką dokładną nagrodę otrzymasz za wykonanie, jakie efekty i przydatne przedmioty. Otrzymasz efekty (np. Uzupełnienie zdrowia sojuszników) natychmiast po zdobyciu combo. Aby odebrać nagrodę, musisz poczekać na zakończenie walki. Twoja nagroda zostanie wyświetlona w ostatnim oknie.

Walka na śnieżki

Jak rozpocząć walkę?

Aby wziąć udział w Walce na Śnieżki (Snowball Fights), musisz porozmawiać z turystą o imieniu John Frost. Zazwyczaj chodzi wzdłuż brzegu.

Wybierz Johna, aby otworzyć interfejs Walki na śnieżki, gdzie możesz rozpocząć bitwę związkową lub losową bitwę. Możesz również przejść do ocen czy do Winter Store, aby zobaczyć jego asortyment broni.

Aby rozpocząć walkę, musisz mieć wystarczająco dużo śnieżek. Ilość śniegu jest wyświetlana w górnej części ekranu w interfejsie Walki na śnieżki. Możesz uzupełnić zapasy, naciskając znak plus obok paska śniegu lub poczekaj chwilę, aż automatycznie się uzupełni.

Jeśli masz wystarczająco dużo śniegu, naciśnij przycisk w sekcji „Bitwa losowa”. Znalezienie innych graczy dla zespołu może chwilę potrwać. Po znalezieniu wszystkich graczy bitwa rozpocznie się automatycznie.

Sama bitwa, nagrody i inne elementy są tożsame z „Bitwami plażowymi”.

Rhee The Monkey

Jak znaleźć Rhee the Monkey?

Rhee próbuje ominąć dżunglę i zwykle wisi na plaży, niedaleko Sidney Meyer.

Wybierz małpę. W oknie, które zostanie otwarte, naciśnij przycisk Feed Rhee i poczekaj, aż zespół się uformuje. Gdy twoja drużyna ma wystarczającą liczbę graczy, możesz rozpocząć karmienie Rhee.

W tym czasie twoja drużyna zostanie utworzona losowo.

W tym samym oknie możesz zobaczyć rankingi i odwiedzić sklep ze słodyczami, gdzie sprzedawane są smaczne smakołyki. Możesz także dowiedzieć się o możliwych nagrodach i wybrać poziom trudności w tym oknie.

Jak karmić Rhee?

Tylko zespół czterech graczy może nakarmić Rhee. Zespoły są tworzone automatycznie. Celem każdego gracza jest pomoc w wypełnieniu miernika głodu małpy.
Gdy zaczniesz karmić Rhee, spójrz na pasek postępu nad nią. Pokazuje on jak bardzo jest głodna.
Wypełnij koszyk Rhee smakołykami, naciskając ich ikony. Należy pamiętać, że po karmieniu Rhee określonym deserem, ten szczególny przysmak potrzebuje trochę czasu, zanim będzie mógł być ponownie użyty.

Czasami nad Rhee pojawia się ikona z określonym życzeniem. Oznacza to, że chce tego deseru bardziej niż cokolwiek innego, a to zaspokoi bardziej jej głód.

Wypełniasz kosz małpy w czasie rzeczywistym. Postaraj się umieścić jak najwięcej deserów tak szybko, jak to możliwe i nie zapomnij o limicie czasu. Możesz zobaczyć ile czasu pozostało na zegarze.

Na ikonie deseru pojawi się timer. Jeśli czas się skończy, ale małpa nie jest całkowicie nakarmiona, uważa się to za porażkę.

Gdzie mogę znaleźć smakołyki dla Rhee?

Rhee the Monkey uwielbia banany i wszelkiego rodzaju desery bananowe. Wszystkie jej ulubione smakołyki można kupić w sklepie ze słodyczami.

Desery można również kupić bezpośrednio w trakcie karmienia małp, naciskając odpowiednią ikonę u dołu ekranu gry.

Możesz zobaczyć dokładną liczbę punktów głodu, które dany deser zapełni na ikonie obok deseru.

Jak wygrać?

Aby wygrać, musisz nakarmić małpę, dopóki miernik głodu nie będzie całkowicie pełny. Spróbuj użyć jak największej liczby deserów jednocześnie.

Kiedy Rhee jest najedzony, zacznie wypełniać skrzynię z nagrodami. To może zająć chwilę. Zegar pokaże, ile czasu pozostało do odebrania nagród. Nie możesz ponownie rozpocząć karmienia Rhee, gdy ona wypełnia skrzynię z nagrodami.

Jeśli chcesz natychmiast odebrać nagrodę, możesz przyspieszyć ten proces, wydając trochę kryształów. Kiedy małpa się skończy, możesz dostać smakołyki z okna Rhee.

Czym są monety i jak są używane?

Oprócz przydatnych przedmiotów i innych nagród, otrzymasz specjalne monety do wygrania: złoto, srebro i brąz.

Te rzadkie monety przydadzą się przy zakupie i ulepszaniu specjalnych budynków z sekcji Exclusive.

Jakie są poziomy trudności?

Możesz nakarmić Rhee na różnych poziomach trudności. Im wyższy poziom trudności, tym więcej smakołyków musisz użyć, aby małpa była najedzona, a i większa będzie twoja całkowita nagroda. Możesz wybrać poziom trudności z okna Rhee.

Poziomy trudności są stopniowo odblokowywane. Karmiąc Rhee na prostym poziomie trudności, zaczniesz odblokowywać następny poziom trudności. Po otwarciu wszystkich poziomów trudności będziesz mógł wybrać dowolny z nich.

Im wyższy poziom trudności, tym lepsza nagroda za wygraną.

Zwierzęta w kryształach

Jakie zwierzęta mogę uwolnić i dlaczego muszę to zrobić?

Na wyspie znajdują się kryształy ze zwierzętami zamkniętymi w środku. W kryształach znajdziesz Panther, Fennec Fox, Red Panda, Leopard i Lucky, kolejny Leopard. Zwierzęta nie powinny marnować się w niewoli! Uwolnij je i sprawią swoim pięknem, że Twoja Wyspa będzie jeszcze bardziej atrakcyjna.

Jak mogę uwolnić zwierzęta z kryształów?

Głównym warunkiem rozpoczęcia poszukiwania zwierząt jest to, że terytorium, na którym znajduje się kryształ, musi być twoje. Nad kryształem pojawi się wykrzyknik, kiedy możesz rozpocząć zadanie. Jeśli terytorium zostało odkupione na długo przed aktywacją zadania, kryształ może zostać umieszczony w Magazynie. Sprawdź magazyn, aby zobaczyć, czy kryształ ze zwierzęciem jest tam!
Pamiętaj, że tylko jedna misja może być aktywna. Po zakończeniu możesz przejść do następnego. Kolejność zadań jest następująca: Lucky the Leopard, Red Panda, Leopard, Fennec, Panther.

Jaką nagrodę otrzymam za uwolnienie zwierząt?

Jedyną wspaniałą nagrodą za uwolnienie zwierząt są same zwierzęta. Zawsze będą żyć na twojej wyspie i sprawią, że będzie jeszcze cudowniejsza! Z wyjątkiem Lucky the Leopard. Będzie regularnie dawał bonusy, ale potrzebuje opieki, więc nakarm go smaczną rybą. Możesz zdobyć ryby z minigry Search the Waves.

Dlaczego zasoby zebrane na misję nie są liczone?

Zasoby, które zbierasz za wykonywanie zadań (Grube Rękawice, Stary Klucz, Maski Ochronne i tym podobne) są liczone tylko wtedy, gdy dotkniesz specjalnego przycisku. Otwórz okno misji: pod ikoną wymaganego zasobu zobaczysz ikonę. Dotknij go, wybierz ile zasobów chcesz zainwestować w zadanie w wyświetlonym oknie, a następnie zostaną one zaliczone.

Jay’s Tent & Aurum’s Sanctuary

Czym jest namiot Jay’a?

Jay – ekonomista – mieszka w namiocie na twojej wyspie. Spędza czas na poznawaniu walorów różnych budynków w spokoju i samotności. Dokonał już kilku znaczących odkryć i chętnie podzieli się z tobą swoimi wnioskami. Postępuj zgodnie z jego radą, a będziesz w stanie zwiększyć zyski ze swoich budynków i wydarzeń nawet o 10%!

Jak uzyskać dostęp do namiotu Jay’a?

Na początek musisz kupić terytorium, na którym znajduje się namiot. Wtedy będziesz musiał znaleźć Jaya i zaprzyjaźnić się z nim. Zadania z ogromnego projektu podpowiedzą ci, jak to zrobić.

Uwaga: Jay jest bardzo zajęty, nikt nie wie na pewno, kiedy ma wolny czas i kiedy pojawia się na twojej wyspie. Bądź cierpliwy!

Co otrzymam za wykonanie zadań z Namiotu Jaya?

Każde zadanie składa się z pięciu etapów. Za każdym razem, gdy etap zostanie zakończony, zysk z budynku lub wydarzenia wzrośnie o pewien procent. Sprawdź informacje o budynku lub dotknij odpowiedniej ikony i dowiedz się, ile Twój zysk wzrośnie na każdym etapie. Jeśli chcesz poznać aktualny procent wzrostu zysku, stuknij ikonę informacji znajdującą się na pasku budynku. Maksymalny wzrost zysku po piątym etapie wynosi 10%.

Czym jest Aurum’s Sanctuary?

Aurum’s Sanctuary to starożytna świątynia położona za wschodnim grzbietem. Miejscowi znają wiele legend o tym tajemniczym miejscu, ale jedno jest pewne, świątynia posiada niezliczone skarby.

Aby tam uzyskać dostęp, zniszcz Wschodni Grzbiet. Aby to zrobić, kup sąsiednie terytorium.
Następnie wykonaj zadania Naomi. Kiedy ścieżka jest czysta, możesz kupić terytorium, na którym znajduje się świątynia.

Gdzie mogę znaleźć lampy naftowe? Czym jest kamienny idol, co on robi?

Lampy naftowe są trudne do znalezienia w dzisiejszych czasach, ale czasami można je znaleźć w Wondershop. Pojawiają się tam losowo, wszystko zależy od przypadku.

Oprócz monet, kryształów, totemów, zasobów i innych skarbów można znaleźć kamienne bożki w głębi świątyni. Te statuetki dawno zapomnianego bóstwa są tak cenne, że możesz je wymienić na coś naprawdę wyjątkowego!

Wondershop

Jak uzyskać dostęp do Wondershop?

Ukończ misje Naomi. Jedna z nich będzie wymagała zakupu nowego terytorium zawierającego Wondershop. Po zakupie terytorium pomóż Naomi skończyć budowę Wondershop. Dzięki Twojej pomocy zawsze będzie uważać Cię za swojego ulubionego klienta! Możesz kupić terytorium wcześniej, ale możesz zacząć budować Wondershop, gdy Naomi da ci zadanie.

Jakie rodzaje skrzynek można znaleźć w Wondershop?

Możesz codziennie kupować określoną liczbę skrzynek za monety lub kryształy. Każda skrzynia kosztuje więcej niż poprzednia. Skrzynki narzędzi zakupionych z kryształami zawierają bardziej dochodowe zestawy z większą ilością zasobów.

Jak często dostaję darmowe skrzynie narzędzi?

Każdego dnia możesz otworzyć 1 skrzynkę narzędzi za darmo. Zawiera te same przedmioty i zasoby, co skrzynie zakupione za monety. W dolnej części ekranu gry znajduje się zegar, który powie Ci czas pozostały do przybycia następnej wolnej skrzyni. Jak tylko pojawi się nowa darmowa skrzynka w Wondershopie, poinformuje Cię wskaźnik na karcie.


Gry podobne