New Rock City to najnowsza i z tego co wiem jedyna gra ze stajni studia Picadilla, które tworzą de facto Nasi rodacy z Wrocławia. Bystre oko, głównie miłośników gier na Naszej Klasie, na pewno szybko zauważy, że jest to wersja Facebookowa popularnej gry Skalne Miasteczko, opisywanej już dość dawno na łamach Naszego portalu. Oczywiście i na Facebooku zabawimy się po polsku, chyba że logujecie się z innej lokalizacji to wtedy pewnie proponowanym językiem będzie angielski. Ale przecież o to chodzi, aby wychodzić z polskimi produkcjami na rynku zagraniczne.

W grze New Rock City Naszym zadaniem jest odbudowanie zniszczonego domu i przywrócenie dawanej świetności całemu miastu. Grafika prezentuje się o wiele lepiej niż w przypadku 90% gier z fejsa. Wkraczamy do świata rodem z epoki kamienia łupanego, wszystko co Nas otacza jest prymitywne. Obszerny samouczek nauczy każdego kto wejdzie do gry wszystkiego co musimy wiedzieć, aby dalej samemu móc dobrze się bawić. Jednak nie spodziewajcie się tutaj czegoś nowego, mechanika jest identyczna jak w większości podobnych gier, więc szału nie ma pod tym względem.


New Rock City 001

Podążając za zadaniami szybko zbudujemy większość budynków, nauczymy się zbierać surowce czy sadzić roślinki, karmić krowy itp. Większość akcji wymaga od Nas zużycia cennej energii, która co pewien czas odnawia się, ale za bezczynność przecież nie zdobędziemy na tyle doświadczenia, aby podbijać kolejne poziomu, a co za tym idzie odblokowywać nowe przedmioty, budynki, rośliny czy dekoracje.

W Naszym kamiennym miasteczku (Skalnym) zbieramy trzy podstawowe typy surowców, którymi są drewno, kamień i woda. Drewno zdobywamy poprzez ścinanie drzew, a kamienie z gór, pagórków czy rorzuconych po planszy gry głazów.


Możemy także, podczas odpoczynku od codziennych prac w mieście, odwiedzać swoich sąsiadów (znajomych z Facebooka, którzy również grają w New Rock City). Warto wykorzystać ich doświadczenie do budowy lepszych i o wiele lepiej prosperujących miast, które same zapracują na Nasze zyski. Jednak to nie jedyny powód, dla którego warto odwiedzać miasta znajomych. Pomagając im w codziennych pracach zdobywamy kolejne korzyści, ale niestety ceną jest tutaj znowu energia.

New Rock City 002

Energia dość szybko się kończy i jak to zwykle bywa na Facebooku, można ją dokupić dzięki prawdziwej kasie, wtedy automatycznie sama się uzupełni. Tańszym sposobem, w sumie darmowym, jest wysłanie prośby do znajomych o kilka sztuk darmowej energii, a mogą ją Nam przesyłać, bez żadnych strat, w formie prezentu.


Dla budowniczych, którzy uwielbiają kreować od podstaw własne miasta, gra New Rock City jest idealnym wyborem, a innowacyjny gameplay (w cudzysłowie) powinien Wam zapewnić rozrywkę na co najmniej kilka dni.


Gry podobne