Przeglądarkowa gra na nk Skalne Miasteczko przeniesie na w magiczny świat wypełniony jeszcze dinozaurami, jedni nazywają to epoką kamienia łupanego, ale ja wolę zamierzchłe czasy.

Na starcie dostaniemy zadanie, które będzie polegało na przegonieniu dzikich bestii, nie będzie jakiejś tam super walki, a po prostu klikamy na nie wymaganą ilość razy i znikają. Później musimy pomóc postawić resztkę drogi, a następnie stawiamy naszą pierwszą lepiankę. Po tym krótkim wprowadzeniu przywita nas Roksana, która jest pobliskim architektem. Oferuje ona nam pomoc w wybudowaniu naszego Skalnego Miasteczka.


Zaczniemy więc wykonywać jej zalecenia, w sumie są to zadania, które wprowadzą nas do całej mechaniki gry. Czynności będą proste, w sumie wiele elementów przypomina znane nam z gry na nk Leśna Przygoda, a i tutaj musimy oczyszczać tereny z chwastów, tudzież kaktusów, plus odbudowywać stare, zniszczone budynki.

W grze Skalne Miasteczko musimy pamiętać podczas budowy o jednej, kluczowej sprawie, otóż aby móc ukończyć w pełni stawianie danego budynku to droga musi być wcześniej pod niego doprowadzona. Do budowy na pewno przyda nam się drewno, które pozyskamy z okolicznych drzewostanów, a także niekiedy potrzebny jest kamień, nie sposób zauważyć na mapie źródeł tychże surowców.

skalne miasteczko na nk 001


Podobnie jak w Leśna Przygoda tak i w grze Skalne Miasteczko podczas wycinki drzew, czy usuwania kamieni, chwastów pojawiają się losowo dinozaury i aby kontynuuować w tym miejscu naszą pracę musimy je przegonić. Podczas prac zdobywamy oprócz doświadczenia i surowców losowe przedmioty, krople wody czy też liście, no i oczywiście złoto.

skalne miasteczko na nk 002

No dobra, ale jakby nie patrzeć do gra na nk Skalne Miasteczko jest grą farmerską, gdzie zarówno będziemy mieli okazję sadzić przeróżnego rodzaju rośliny, które niekiedy zaskoczą nas swoją odmienością jak i będziemy hodować zwierzęta, wyglądają troszkę dziwnie, ale dalej są to zwykłe kury, krowy i inne hodowlane zwierzaki. Choć troszkę dziwnie patrzeć na świnie co mają kły jak chociażby guziec. W sumie zawsze to jakieś urozmaicenie jak wprowadzi się troszkę humoru to zwykłej gry. Klimat sam jest utrzymany w dość ciekawy sposób, ale nie liczcie na to, że w grze Skalne Miasteczko znajdziecie nowe funkcje czy rozszerzenia, bo gra jest jak każda inna, a nawet posunę się do stwierdzenia, że to klon Leśnej Przygody w oprawie z kamienia łupanego.


Wszystkie nasiona jak i zwierzęta czy też budynki zakupimy w sklepie gry, w miarę wykonanych zadań, nowych poziomów dostaniemy dostęp do nowych budynków, ziarenek czy też prehistorycznych zwierząt. Choć aż mi się nasuwa pytanie, po kiego grzyba wpychać Wrocławski Ratusz, w tą epokę, znajdziecie go w specjalnych przedmiotach, dziwne nie?

skalne miasteczko na nk 003

Każdy nas ruch w grze Skalne Miasteczko jest definiowany przez ilość posiadanej energii, jedna czynność kosztuje nas jeden punkt energii, gdy się na skończy to musimy czekać parę minut aż się odnowi. System ten wyraźnie wskazuje na fakt, że gra jest typowo casualowa. Nie pogramy w nią całymi dniami, więc no lify nie mają co tutaj szukać.

W schowku znajdziemy wszystkie przedmioty jakie kiedykolwiek znaleźliśmy, wszystkie wyhodowane rośliny itp. A także materiały budowlane jak drewno i kamień.

skalne miasteczko na nk 004

Cóż można więcej napisać o grze Skalne Miasteczko? Hmm, może teraz przejdźmy do elementów społecznościowej rozgrywki, możemy wysyłać naszym znajomym prezenty, a oni na pewno odwdzięczą się tym samym. Jeśli nie mamy żadnego znajomego w grze to warto kogoś zaprosić, ale nie spamujcie bo mało kto takie działania lubi. Innym aspektem typowo społecznościowym, znanym nam dobrze z podobnych gier, jest możliwość odwiedzania naszego znajomego. Pomagając komuś w codziennych praca dostaniemy nieco złota, plus będziemy mieli satysfakcje z niesionej pomocy.

Podsumowując, gra Skalne Miasteczko jest ciekawą propozycją dla wielbicieli gier farmerskich, co do tego nie mam wątpliwości, ale i świetny pomysł na oprawę graficzną ma szansę pozwolić jej odnieść sukces, którym pochwalić się może Leśna Przygoda. Zapraszam do wspólnej gry na naszej klasie.


Gry podobne