No i proszę najpierw portal Nasza Klasa daje nam Shoplife (Świat Mody), później Kolorowe Butiki, a teraz mamy możliwość kolejny raz wcielić się w rolę sprzedawcy/właściciela własnego sklepu z ubraniami, typowego butiku w grze przeglądarkowej My Shop. Nie oczekujcie na jakiś przełom, po prostu to kolejna typowa gierka, nic więcej. Ale jak to przystało na porządnego recenzenta postaram się co nieco przybliżyć Wam grę My Shop. W wielkim centrum handlowym dostajemy własne miejsce, gdzie musimy założyć sklep. Mamy kilka ubrań na start i parę wieszaków/stolików no i co najważniejsze kasę, gdzie będą spływały nasze dochody. Zadaniem gracza będzie zakup nowego sprzętu, nowych wieszaków, a także sprowadzanie zupełnie nowego towaru, czy też tego, który najlepiej się sprzedaje, ale szczerze mówiąc nie ma tutaj żadnej strategii i nie trzeba śledzić co nam się sprzeda, a co nie bo nie zaimplementowano tutaj takiego systemu, a szkoda. Dałoby to pewien smaczek grze. Do czego zmierzam, a do tego, że każdy towar ma swój określony czas sprzedaży, wiec tak czy siak zniknie nam z półek i to tylko kwestia czasu, a nie strategii.


Na początku w grze na nk My Shop musimy oczyścić z brudów to co mamy, czyli klikamy tam, gdzie są śmieci i nasza postać od razu zabiera się do sprzątania. Chcąc nie chcąc musimy to zrobić bo inaczej na zaśmiecony stolik nie położymy nowych towarów, a co za tym idzie nic nie zarobimy. No to zaczynamy sprzątanie i już w trakcie tejże czynności zarabiamy nieco kasy i dostajemy małą ilość doświadczenia, a co najgorsze widzimy, że w grze My Shop jest system energii, oj kiepsko, więc musimy w tej chwili zaplanować ruchy, albo co pewien czas wracać do gry. Taki system sprawia, że gra jest czysto casualowa.

Dobra teraz pokazują nam się zadania, gdzie kupić należy kilka rzeczy, warto je wykonać, gdyż da nam to porządny zastrzyk gotówki, a przyda nam się ona na zakup towarów. Musimy także pamiętać, że oprócz stolików lepiej kupić ze dwa wieszaki, bo na początkowym stadium gry nie ma co kłaść na nie, a na stojaki więcej mamy dostępnego towaru.


my shop na nk 1

Dobra, zakładam, że towar rozwieszony i klienci dobijają się drzwiami i oknami, a zwrócić Wam muszę na jedną rzecz uwagę, jeśli jesteście zalogowani w grze to czasem nad postaciami klientów pokazują się obrazki ze znakiem zapytania i to jest dla Was możliwość zarobienia większej ilości gotówki i doświadczenia bo chodzi o to aby wtedy kliknąć na takiego delikwenta i nasza postać do niego podejdzie i doradzi co kupić. I w tym momencie mamy jakąś namiastkę prawdziwego sklepu z odzieżą, gdzie ekspedient musi doradzać co najlepiej kupić, a tym samym zwiększamy sprzedaż bo klient niepewny dostaje od nas wskazówkę.

Gra My Shop oczywiście wspiera kasy sklepowe i nasz dochód nie jest automatycznie dopisywany do konta, ale musimy go zebrać, możemy to zrobić co określoną ilość czasu (sprawdzić to można najeżdżając myszką na kasę), ale też możemy zrobić to w dowolnej chwili, tyle, że nie odbierzemy jeszcze pełnego utargu, a częściowy, opcja przydatna jeśli ktoś loguje się częściej niż raz dziennie, można tym samym szybciej uzupełniać towary. Zauważcie też inną rzecz, najeżdżając na postacie klientów pokazują nam się profile naszych znajomych, ale to nie oznacza, że są w tym czasie w grze i przychodzą do nas coś kupować. Po prostu zrobiono to pewnie ze względów estetycznych i aby zapełnić automatycznie imiona klientów.


gra my shop na nk 2

W grze My Shop nasz sklep możemy powiększać, dokupować dekoracje czy sprzęt różnego rodzaju, jak np. wróżbita, zwykły automat, który da nam dodatkowy dochód. Wszystko znajdziecie w sklepie gry, aczkolwiek niektóre elementy dostępne są za płatną walutę gry, ale za każdy zdobyty poziom i tak dostajemy jedną sztukę, ale polecam z rozumem i umiarkowaniem wydawać owo Złoto. Na początku inwestujcie normalną walutę jaką są dolary.

To co najciekawsze jest ukryte, więc oprócz sklepu możemy posiadać własne mieszkanie, które będziemy mogli dekorować i temu podobne czynności wykonywać. Dodatkowo po spełnieniu pewnych wymogów możemy również otworzyć własny klub/dyskotekę i z tego czerpać dodatkowe zarobki. Póki co opcja Dach jest niedostępna, więc nie mogę Wam jasno powiedzieć do czego będzie służyła. Ale to wszystko znajdziecie klikając na schody we własnym sklepie.

gra my shop na nk 3

Jak każda produkcja społecznościowa, tak samo gra My Shop wspiera interakcje między graczami, możemy odwiedzać zarówno okoliczne sklepu, pomagając innym w codziennych czynnościach, ale także możemy odwiedzać dowolne sklepy naszych znajomych, da nam to doświadczenie, kasę i satysfakcję z niesionej pomocy. Również zaimplementowano funkcję wysyłania i odbierania prezentów, ale jeśli graliście w inny gry na nk to nie muszę tłumaczyć jak to działa.

gra my shop na nk 4

Grafika w grze nie jest wyszukana i troszkę, że tak powiem po dziadowsku zrobiona, postacie z wielkimi oczami i tymi samymi fryzurami, jakieś tam animacje i tyle. Sama muzyka mnie przeraża bo jest po prostu usypiająca. To by było na tyle, miłej gry życzę.


Gry podobne