Shoplife (Świat Mody) jest to gra przeglądarkowa udostępniona na portalu Nasza Klasa. Już po pierwszym wejściu dowiadujemy się, że dzięki naszemu szczęściu dostaliśmy ostatnie miejsce na nasz sklep. Oczywiście uruchamia się także tutorial i prowadząca obok butik Sylwia pomoże nam jeśli nie będziemy czegoś wiedzieć. Na sam początek musimy dostosować wygląd naszej postaci, a opcji jest dość sporo bo oprócz samej płci możemy zmienić praktycznie wszystko w naszym wyglądzie. Jednak nasz sklep nie jest jeszcze otwarty musimy zakupić potrzebny sprzęt, zrobić malowanie i inne remonty oraz wszystko co potrzebne na huczne otwarcie. Oczywiście jest tu także spory bałagan po wszystkich przygotowaniach więc trzeba szybko posprzątać i możemy już nazwać nasz butik.

Tak więc jak już kupiliśmy nasze pierwsze lady czy stojaki na ubrania to musimy szybko zamówić towar klikając na katalog, jednak po zamówieniu trzeba troszkę odczekać aż będzie dostępna dana rzecz w magazynie. Oczywiście co najważniejsze trzeba patrzeć na koszt ubrań w katalogu i zysk jaki z nich uzyskamy. Jak każdy wie im większe urozmaicenie w naszym asortymencie to większy ruch i sprzedamy więcej. A jako dobry sprzedawca wiesz, że im więcej klientów tym więcej zarobimy. To co może nas zaskoczyć to fakt, że zarówno nasza postać jak i postać samej sprzedawczyni po pewnym czasie głodnieje i musimy nakarmić ja zdobytymi hamburgerami, które przyrastają nam co kilka minut.


W grze Shoplife sprzedając jakiś towar czy układając nowy na lady zdobywamy doświadczenie, a ono tutaj jest ważne bo wraz z nim zdobywamy nowe poziomy. Dzięki levelowaniu naszej postaci odblokowujemy nowy asortyment do naszego sklepu, zarówno nowe wieszaki i lady etc., ale także nowe ubrania w katalogu czy też jakieś gadżety.  Jeśli boisz się, że na początku mało zarabiasz i nie dasz sobie rady to najlepiej wykonywać początkowe zadania, których jest mnóstwo i nie będziemy przy okazji się nudzić, a troszkę zarobimy i podexpimy naszą postać.

Skoro Shoplife jest grą społecznościową to nie może zabraknąć elementów gry wiążących się z tym tematem, ale tutaj nie ma nic zaskakującego i tradycyjnie możemy odwiedzać naszych znajomych (oczywiście ich sklepy) i pomagać im w układaniu ubrań czy sprzątaniu. Za każdą taką czynność otrzymamy doświadczenie, kasę i serduszka. No to dodatkowo nie mogę zapomnieć napisać o wysyłaniu prezentów znajomych na nk, ale to chyba jest oczywiste.

Za wadę w grze i to dość dużą uważam system energetyczny, mimo, że energia odnawia się co parę minut to i tak przy każdej wykonanej czynności jest ona nam zjadania i jeśli zabraknie to albo czekamy sobie, aż jakiś punkcik wpadnie i będziemy mogli coś zrobić, albo wyłączamy grę w nerwach i zapominamy o niej. Zawsze twierdziłem, że gry oparte na tym systemie nie mają przyszłości.Gry podobne