Poniżej znajdziecie przepisy do gry Moja Kawiarnia na horchatę. Mam nadzieje, że lista przyda się wszystkim graczom My Cafe.

Horchata to napój pochodzący z Meksyku i krajów Ameryki Łacińskiej, który jest przygotowywany z mielonych orzechów, nasion lub ziaren, cukru i wody. W zależności od regionu, składniki mogą się nieco różnić, ale najczęściej używane są orzechy tigernut, ryż, migdały lub sezam.


Horchata jest przygotowywana poprzez namoczenie wybranych składników w wodzie, a następnie zblendowanie ich w celu uzyskania gładkiej masy. Masa ta jest następnie przefiltrowana przez sitko, aby pozbyć się większych kawałków i uzyskać jednolitą konsystencję. Do napoju dodaje się cukier lub syrop klonowy w celu dodania słodkiego smaku.

Horchata ma delikatny smak, który jest słodkawy i orzechowy, z nutą cynamonu i innych przypraw. Jest bardzo popularna w Meksyku, a także w innych krajach Ameryki Łacińskiej, takich jak Kolumbia, Kostaryka czy Salwador. W Meksyku często podawana jest jako napój orzeźwiający i towarzyszy wielu tradycyjnym daniom, takim jak tacos czy burritos.

Horchata jest bogata w składniki odżywcze, takie jak błonnik, witaminy i minerały. Orzechy i nasiona używane do przygotowania napoju są źródłem białka, tłuszczów i węglowodanów, a także witaminy E, magnezu i potasu.


Podsumowując, horchata to tradycyjny napój pochodzący z Meksyku i innych krajów Ameryki Łacińskiej, przygotowywany z mielonych orzechów, nasion lub ziaren, cukru i wody. Ma delikatny smak orzechowy i jest bogata w składniki odżywcze.

Zwykłe przepisy na Horchata

Orzechowa Horchata z wanilią
Skład: (Horchata, orzechy, wanilia)

HorchataSyrop waniliowyOrzechy laskowe


Kokosowa Horchata z piankami
Skład: (Horchata, wiórki kokosowe, pianki)

HorchataWiórki kokosowePianki

Cytrynowa Horchata z lodem i miodem
Skład: (Horchata, cytryna, lód, miód)

HorchataCytrynaLódMiód

Specjalne przepisy na Horchata

Miętowa Horchata z wanilią, różą i szafranem
Skład: (Horchata, mięta, syrop waniliowy, róża, szafran)

HorchataMiętaSyrop waniliowyPłatki różySzafran

Kawowa Horchata z wanilią i tapioką
Skład: (Horchata, espresso, syrop waniliowy, tapioka)

HorchataEspressoSyrop waniliowyTapioka

Karmelowa Horchata z cynamonem, anyżem gwiaździstym i kardamonem
Skład: (Horchata, cynamon, syrop karmelowy, anyż gwiaździsty, kardamon)

HorchataSyrop karmelowyKardamonAnyż gwiaździsty

Wyposażenie kawiarni – Nalewak do Horchaty

Nalewak do Horchaty staje się dostępny od 20 poziomu. Aktualnie dzięki niej można wykonać trzy normalne przepisy i trzy przepisy specjalne. Ich wykaz znajdziecie powyżej. Dodatkowo koszt takiej maszyny to 474 000 w wersji prostej i 550 000 w wersji stylowej.


Gry podobne