Studio Eva (Ruby Rush) właśnie wydało nową grę logiczną na Facebooku, która wyraźnie nawiązuje do zbliżających się świąt bożego narodzenia – Merry Christmas. Oczywiście jest to kolejna gra dopasuj 3 elementy, w której wraz ze Świętym Mikołajem zaczniemy grupować na kolejnych planszach kolorowe elementy, aby zdobywać tym samym maksymalnie dużo punktów. W dużej mierze gra nie różni się od innych, pod kątem samej mechaniki, więc nie oczekujcie jakiś fajerwerków.

Na każdym poziomie prezentowana nam jest zupełnie inna plansza jak i zestaw zadań, które musimy ukończyć, aby przejść poziom z sukcesem. Niekiedy możemy zostać poproszeni o zebranie jak największej ilości punktów, a innym razem może chodzić o pozbycie się określonych bloków z ekranu gry poprzez odpowiednie dopasowania symboli tuż przy nich. Jest także wiele innych misji, które niekiedy nie będą takie proste jak to się z pozoru mogłoby wydawać, a pamiętajmy że na każdym levelu mamy ograniczoną ilość ruchów, a i niekiedy płynący czas będzie nas zmuszał do szybszego działania.


Dopasuj elementy na planszy

Za każdym razem, w zależności od ilości zdobytych punktów, możemy zdobywać maksymalnie do trzech gwiazdek. Pamiętajmy, że oprócz zadań które musimy ukończyć należy zdobyć przynajmniej jedną gwiazdę, aby przejść dany poziom. Zawsze można poprawić swój wynik powracając do danego etapu w dowolnej chwili. Jeśli ukończymy zadania to pozostałe ruchy zamieniają się w punkty dając nam nadzieje, że dobijemy do tej wymarzonej trzeciej gwiazdy.
Jednak jeśli nie zdobędziemy ani jednej gwiazdy w Merry Christmas, a zadania również nie zostaną wykonane to stracimy jedno z posiadanych żyć. Życia jak zawsze odnawiają się samoczynnie po pewnym czasie, ale i możemy o nie poprosić znajomych z Facebooka, albo uzupełnić je korzystając z waluty premium.

mapa poziomów


Dodatkowo, w trakcie gry możemy tworzyć specjalne power-upy dopasowując ze sobą więcej niż trójelementowe grupy, albo tworząc je w kształcie litery T albo L. Owe bonusy mogą usunąć symbole z planszy w jednej linii pionowej bądź poziomej albo obie naraz. Są także takie, które usuwają z planszy symbole danego typu.

Oddzielne bonusy w Merry Christmas odblokowujemy po ukończeniu określonej ilości poziomów i możemy aktywować je manualnie w trakcie gry. Jednym z takich power-upów jest „snowball” pozwalający na usunięcie jednego symbolu z planszy, a „lighting bolt” oczyszcza wszystkie elementy z wybranej kolumny. Niektóre z nich dostaniemy za darmo, ale w większości wypadków trzeba będzie na nie wydać monety (za realne pieniądze).

Po ukończeniu każdego poziomu gracze mogą porównać swój wynik z tymi jakie zdobyli ich znajomy z Facebooka. Dodatkowo gracze mogą odblokować darmowe nagrody na mapie poziomów, o ile zdobędą określoną ilość gwiazdek na danym etapie.


Gra Merry Christmas dostępna jest za darmo na Facebooku.


Gry podobne