Merge Dragons! jest grą na urządzenia mobilne z Androidem i iOS, która prznosi nad do magicznego świata smoków, mistycznych przedmiotów i złych potworów, które musimy pokonać, aby odzyskać kolejne tereny. Głównie zajmiemy się dopasowywaniem co najmniej 3 identycznych przedmiotów, a dopasować można praktycznie wszystko. To wspaniałe połączenie mechaniki match-3, puzzli i gry o budowaniu wiosek. Możesz kolekcjonować smoki, przedmioty, ulepszać wszystko jak i planować wygląd i ułożenie własnych ziem.
Rozgrywka jest całkiem prosta na pierwszy rzut oka, ale w tej prostocie łatwo zgubić najważniejsze aspekty, które decydują o tym czy odniesiemy sukces czy będzie to dla nas męką. W tym celu przygotowałem dla was kilka cenny rad, nazwijmy to trików, w formie niewielkiego poradnika, abyście od samego startu wiedzieli co w grze Merge Dragons jest najważniejsze.

Łącz wszystko co się da

W skrócie, w grze Merge Dragons wszystko można łączyć ze sobą poczynając od smoków poprzez monety, klejnoty po gwiazdy, które zdobywasz wykonując kolejne zadania na danym poziomie. Łączenie wiąże się z wyższymi wynikami punktowymi jak i cennymi nagrodami. Łącz więc na starcie wszystko co się da i sprawdź co możesz dzięki temu odkryć / zdobyć nowego.

Łącz 5 elementów zamiast 3

Łączenie pięciu sztuk przynosi znacznie lepsze efekty niż łaczenie 3 elementów. Dlaczego? Łączenie 5 sztuk podwaja efekt końcowy. Prosta matematyka, przykładowo łącząc 5 koniczynek dostaniesz 2 kwiaty życia, a gdybyś połączył jedynie 3 koniczyny to dostaniesz tylko 1 kwiat. Oszczędzasz jedną koniczynę, a masz dwa razy tyle kwiatów.

Tym samym lepiej zbierać elementy do łączenia tak aby było ich pięć, niż od razu korzystać z okazji na łączenie trójek. Więcej cierpliwości i większa nagroda.

Rozbijaj kamienie, zdobywaj cegły

Cegły (Bricks) to jedna z najczęściej wykorzystywanych walut w grze, dzięki którym kupisz skrzynie zawierające użyteczne przedmioty dla swojego obozu, jak i budynki, które pozwolą Ci trzymać więcej smoków. Monet też wam nie zabraknie. Aby szybko zebrać sporą ilość cegieł to drop smoki na każdym napotkanym kamieniu w grze.

Łączenie pięciu cegieł ze sobą może nam dać „brick stone”, a tapnięcie na tym cennym kamieni może uwolnić dla nas 25 000 cegieł.

Pamiętaj o drzewkach owocowych

Nie tylko na kamieniach możemy zarabiać spore ilości monet, ale harvestowanie drzewek owocowych także jest opłacalne. Monety będą Ci potrzebne do zakupu smoków i budynków. Gdy przeniesiesz smoka na drzewko owocowe otrzymasz owoc (gruszkę, banana, winogrono itp.).

WARTO ZOBACZYĆ  Dark Dragon: Jak zrobić go w Dragon City?

Łącząc pięć owoców otrzymasz losową ilość magicznych monet (każda warta 1 monetę) jak i monetę z bronzu (wartą 4 monety). Ponownie łacząc wymienione monety możemy zdobyć Magiczny Klejnot Życia (Magic Gem of Life) warty 25 000 monet.

Wydawaj na bieżąco nadmiar monet i cegieł

Gdy jesteś w swoim obozie, możesz przekroczyć próg posiadania dla monet i cegieł (na przykład, jeśli możesz przechowywać jedynie 300 cegieł i zdobędziesz 350 cegieł, nadmiar cegieł spadnie na kupkę gdzieś w twoim obozie, abyś mógł je odebrać później). Jednakże, jeśli jesteś poza obozem, na jednym z poziomów, żadne monety ani cegły dostępne w obozie nie mogą zostać zebrane i zasadniczo zostaną zmarnowane.

Gdy dojdziesz do wyższych poziomów w grze, łącząc i zbierając przedmioty, zaczniesz zdobywać wiele cegieł i monet. Nie marnuj ich mając przepełnione magazyny. Upewnij się, że kupisz jaja smoka, skrzynie lub budynki przed opuszczeniem obozu, abyś mógł maksymalnie zwiększyć swój potencjał na kolejnych poziomach!

Czy można zdobyć więcej monet / cegieł?

Więcej monet i cegieł możesz zdobywać grając na kolejnych poziomach pełnych owocowych drzew czy kamieni. Monety zdobędziesz także w Totem Shire 2, a kamienie w Quarry 8, jak i na innych poziomach.

Rozgrywaj poziomy ponowie dla większych nagród

Kiedyś powtarzając kilka razy jeden z poziomów zdobyłem dość pokaźne i cenne nagrody. Początkowe poziomy są dość proste i nie wymagają wiele staminy, a rozgrywając je raz za razem możemy zdobyć rzadkie nagrody jak gniazda z jajkiem nie wspominając o monetach czy cegłach jakie po drodze można zebrać.

Steruj zajęciami swoich smoków

Kiedy wasze smoki się budzą to samodzielnie zaczynają harvestowanie. Po prostu przesuncie smoka i wskaźcie mu dokładnie co chcecie zbierać, albo tapnijcie na niego aby przerwać jego aktualne zadanie. Nie pozwólcie smokom marnować swojej energii na coś co nie jest wam do szczęścia potrzebne.

Nie wydawaj diamentów na dyrdymały

Może was kusić, aby użyć klejnotów by zdobyć więcej staminy czy aby obudzić smoki. Jednak wstrzymajcie się i zachowajcie purpurowe diamenty na później. Przydadzą się na późniejszym etapie gry, więc je po prostu zbierajcie i nie wydawajcie. W przyszłości kupicie za nie wielkie Skrzynie Smoka, które zawierają rzadkie nagrody.

WARTO ZOBACZYĆ  Z Day: Hearts of Heroes - Medale i jak je zdobywać?

Zabieraj zdobyte gwiazdy do obozu

Na kolejnych poziomach zdobywając purpurowe Smocze Gwiazdy nie korzystajcie z nich, powstrzymajcie się przed bezmyślnym tapnięciem na zdobyte gwiazdy. Ukończ dany poziom i zabierz je do obozu, gdzie będzie można połączyć je z innymi gwiazdami, a łącząc 3-5 gwiazd ze sobą można zdobyć Magnificent Dragon Star, czyli gwiazdę na którą będzie można tapnąć 10-12 razy i zdobyć smocze klejnoty.

Sprzedawaj skrzynie za monety

Zdobyłeś skrzynie i kusi Cię, aby wydać diamenty na jej otworzenie? Nie rób tego, niekiedy, a nawet dość często się to nie opłaca i lepiej sprzedać je za monety. Mowa tu o skrzyniach Dragon Egg Chest, Radiant Egg Chest czy Dragon Nest Vault. Za spore ilości diamentów otworzysz je ale w zamian dostanie drobnostki jak smocze jaja i przedmioty, które i tak kupić można za monety czy cegły. Skrzynie sprzedaj za monety, można za nie dostać od 40 do 100 monet!

Szukaj Sekretnych Poziomów na mapie

Na mapie gry są ukryte poziomy i można je znaleźć poprzez losowe tapnięcia na mapie. Oczywiście możesz nieco oszukać szczęście i skorzystać z list miejscówek, w których znajdują się sekretne poziomy, ale znalezienie ich samemu daje większą frajdę.

Łącz tylko smoki, które w pełni wykorzystały staminę

Nie łącz smoków ze sobą zanim nie zrobią wszystkie co tylko mogą dla obozu. Gdy zaczynasz hodować smoki w obozie to zaczniesz być zasypywany komunikatami o możliwości ich łączenia jak tylko się wyklują z jajek. Nie rób tego, nie łącz ich od razu zanim nie wykorzystać ich staminy do cna. Łącz je jak już nie mają energii, a nowe smoki powstałe z łączenia będą miały odnowioną, maksymalną ilość staminy, a to oznacza że możesz ich ponownie użyć niemalże od razu.

Podsumowanie
Data publikacji
Artykuł
Merge Dragons: Poradnik, triki i cenne wskazówki dla początkujących
Ocena redakcji
51star1star1star1star1star