Wiele pytań pada na temat gry na Facebooku Megapolis, więc przygotowałem dla was listę najczęściej zadawanych pytań odnośnie owej aplikacji. Ważną walutą w grze są tzw. „Megabucks”, waluta premium, którą zdobywamy za każdy nowy poziom, za regularne odwiedziny w grze, albo kupujemy ją za realną kasę. Nie można wymienić ich na monety. Również ani monet, ani megabucks nie dostaniemy od znajomych, ani ich im nie wyślemy. Za to można kupić coś wartościowego w sklepie gry i przesłać to komuś w prezencie.

Ja zdobyć megabucks?

Zdobywamy je za każdym razem wchodząc na nowy poziom i dzięki temu, że wchodzimy do gry regularnie, minimum 5 dni pod rząd. Oczywiście możemy zakupić je za pomocą kredytów Facebooka.


Czy mogę przesłać „megabucks”, albo monety mojemu znajomemu?

Niestety nie ma takiej możliwości, ale możecie coś cennego zakupić i wysłać prezent znajomemu.

Mogę kupić „megabucks” za monety?

Niestety nie ma takiej opcji.

Jak zarządzać swoim miastem?

Aby rozbudowywać miasto potrzebujesz ludzi. Nowi obywatele przybywają do świeżo zbudowanych domów, ale również dekoracje przyciągają większą uwagę do naszego miasta. Każdy budynek mieszkalny przyciąga określoną z góry liczbę mieszkańców co pewien czas. Kiedy nadchodzą nowi obywatele to widać ikonkę nad danym budynkiem mieszkalnym.


Jak powiększyć miasto w Megapolis?

Można to zrobić za pomocą specjalnej ikony na dolnej części ekranu gry, do tego wykorzystamy „megabucks”, ale również można poszerzyć swój teren zapraszając nowych graczy do zabawy. Oczywiście zawsze można poprosić znajomych o odpowiedni item (rozszerzenie).

Dlaczego koszt powiększenia miasta jest różny na różnych poziomach?

W trakcie, gdy rośnie nasz poziom to wzrasta cena poszerzenia miasta, ale tylko tego najniższego bo im wyższy poziom poszerzenia tym cena mniejsza. Dostępność pewnym rozszerzeń jest limitowana.

Jak zebrać więcej doświadczenia i zdobyć nowych ludzi?

Doświadczenie otrzymujemy za każdą nową budowę, jak i za nowy poziom i tytuł, za zapraszanie znajomych, za zbieranie podatków i nowych mieszkańców miasta.
Aby przyciągnąć do nas więcej ludzi musimy budować nowe domy, rezydencje itp.


Po co są budynki mieszkalne?

Przyciągają nowych obywateli do naszego miasta.

Po co mi elektrownie (power plants)?

Produkują one energię elektryczną dla naszego miasta. Każdy nowy budynek potrzebuje pewnej ilości energii do sprawnego działania. Jeśli nie mamy wystarczającej ilości energii to nie będzie możliwe zbudowanie nowych budynków.

Nie mogę nic zbudować bo brakuje wody, albo energii w mieście, co robić?

Możemy porostu zbudować nowe wiatraki (wind turbine), elektrownie (power plant), albo wodną wieżę (water tower).

Chcę rozpocząć budowę obiektu. Gdzie mogę otrzymać potrzebne aktywa (assets)?

Wszystkie główne projekty budowlane – np. elektrownia wodna, plaża i tak dalej – wymagają specyficznych środków. Po zakończeniu tych projektów można znacząco podnieść swoją ilość populacji, a także zwiększyć moc (energię) i zasoby wodne. Wszystkie niezbędne aktywa można albo kupić za „Megabucks” lub uzyskać od przyjaciół (prezenty). Te nabyte aktywa powinny być stosowane w odpowiedniej budowie. Po wymaganej liczbie wystąpień wszystkich aktywów projekt albo osiąga końcowy etap albo otwiera kolejny – jeden z wielu. Aby sprawdzić, ile obiekt będzie kosztował, kliknij lewym przyciskiem myszy na okienko budowy. Jeśli wybrany obiekt nie jest jeszcze dostępny dla Ciebie, zobaczysz poziom, na którym będziesz mógł zbudować go.

Jak sprzedawać obiekty?

Nie można niczego sprzedać, ale jeśli usuniemy dany obiekt to odzyskamy 20% ceny jaką wcześniej za niego zapłaciliśmy (o ile płaciliśmy monetami). Wszystko co kupiliśmy za megabucks nie jest refundowane z powrotem, nawet te 20%.

Jak usunąć obiekt?

Aby coś usunąć należy kliknąć białą strzałkę w prawym pasku menu, wybrać opcję „Delete” i kliknąć następnie myszką na budynek, który chcemy usunąć.

Jak przesunąć budynki?

Menu w prawym rogu, biała strzałka, wybieramy tam opcję „Move/Rotate” i klikamy na to co chcemy przesunąć.

Jak mogę wykorzystać swoje zakłady produkcyjne?

Na mapie kliknij na fabrykę i kup w niej kontrakt. Kiedy się on zakończy musimy zebrać profity i potworzyć ową czynności tyle razy ile chcemy, czyli kupić kontrakt, poczekać, zebrać itd.

Kiedy umowa produkcyjna (kontrakt) wygasa?

Jeśli umowa trwa przykładowo 10 minut to na zebranie profitów mamy 15 min inaczej odzyskamy tylko połowę naszego wkładu w kontrakt.

Jakie jest przeznaczenie magazynu (warehouse)?

Wykorzystujemy magazyn do przechowywania obiektów i innych nie używanych rzeczy, których nie chcemy jeszcze definitywnie się pozbywać. Ale najpierw musimy kupić i zbudować magazyn, a później zatrudnić potrzebny personel. Jeśli to zrobimy to magazyn będzie otwarty, ale ma ograniczoną pojemność. Możemy dokupić dodatkowe miejsce za 1 megabuck.

Po co jest City Hall?

Ratusz umożliwia automatyzację pobierania podatku i rejestrację nowo przybyłych. Wymagać to będzie wynajęcie agenta podatkowego i pracownika od rejestracji osób. Ośrodek podatkowy będzie zbierać wszystkie należne podatki, nawet gdy jesteś offline. Rejestracja mieszkańców działa w ten sam sposób.

Dlaczego na zbudowanym budynku widzę napis ‘unavailable’?

Mamy ograniczenia co do liczby zakładów produkcyjnych, które gracze mogą budować w swoich miastach. Ograniczenie to nie zależy od naszej populacji. Fakt, że obiekty są oznakowane jako “niedostępne” oznacza po prostu, że już osiągnęliśmy ów limit. Jeśli chcesz kupić inną fabrykę, to wtedy musisz usunąć jeden z istniejących obiektów.

Czy mogę zacząć od nowa?

Nie możesz.

Jaki jest najwyższy poziom w Megapolis na Facebooku?

Nie ma ograniczeń co do poziomów, gramy do znudzenia.

Jak wiele prezentów mogę posiadać?

Maksymalnie zobaczymy 512 prezentów na naszym koncie.

Po co jest „tax office”?

Tak jak w prawdziwym życiu „Urząd skarbowy” jest od poboru podatków, a także ustawia limit populacji. Jeśli Twoje miasto posiada dobrze zrównoważony wzrost, możesz ustawić tu suwak na zero. Jeśli brakuje nam infrastruktury, przesuń suwak w lewo, aby zmniejszyć poziom podatków, a tym samym zwiększając swoje zdolności populacji. Jeśli masz wystarczająco dużo ludzi, przesuń suwak w prawo, aby podnieść stawkę podatku, co zmniejsza zdolność populacji.

Czym jest Act of Territorial Expansion?

Jest to dokument, który zdobywamy jako prezent od naszych znajomych. Składowane są w magazynie o ile zaakceptujemy prezent i jeśli uzbieramy ich wystarczającą ilość to będziemy mogli za ich pomocą kupić rozszerzenie do miasta (powiększyć miasto/tereny). Można także sprzedać je za monety, jeden kosztuje około 100 monet.
Jeśli wyskoczy Wam komunikat “you need more documents” to znaczy, że potrzebujesz więcej tych aktów, o których tutaj mowa.

Jak zmienić język w grze?

W górnym prawym rogi mamy button to zmiany języka, niedaleko tego oznaczonego jako Help.

Jak umieścić budynki w magazynie?

  • Wybierz ikonkę buldożera.
  • Wybierz budynek, który chcesz usunąć.
  • Wybierz ikonkę paczuszki.

Ikony służące przesuwaniu budynków do magazynu.

Budynki będące w trakcie budowy bądź rozbudowy nie mogą być umieszczone w magazynie. Samego magazynu również nie usuniemy. Budynki produkcyjne będące w magazynie nie produkują niczego jak i nie mogą być wykorzystywane. Nie postawimy również budynków produkcyjnych z magazynu jeśli w naszym mieście znajduje się już ich maksymalna liczba albo nie pozwala nam na to obecny poziom populacji. Podobnie nie można umieszczać tam budynków, które sklasyfikowano jako unikalne, ale nie jest to regułą.

Jak dodać slot do magazynu?

Wejdźmy do menu kontekstowego magazynu, a następnie przesuwamy widok slotów maksymalnie w prawo dopóki nie pojawią nam się te zablokowane. Klikamy w zablokowany slot i płacąc 1 Megabuck możemy go odblokować.

odblokowanie slotu w magazynie

 


Gry podobne