Outfit7 Limited, studio które stworzyło grę Talking Tom, właśnie wydało kolejną grę na urządzenia mobilne Mars Pop. Jest to pierwsza gra logiczno-zręcznościowa, którą stworzyło wspomniane studio i dziś opisywaną grę można określić jako bubble shooter, którego akcja toczy się w przestrzeni kosmicznej.

W Mars Pop gracze uczestniczą w walkach 1vs1 przeciwko innym, prawdziwym graczom z całego świata. W każdej takiej potyczce obie strony grają na identycznej planszy, na której panuje takie samo ułożenie elementów i zarówno gracz A jak i B musi jak najszybciej oczyścić widoczne elementy. Co więcej, im szybciej oczyszczamy ogromne ilości elementów tym więcej dodatkowych kulek pojawi się na ekranie gry przeciwnika. Gra kończy się, gdy linia kulek jednego z graczy dotnie najniższego miejsca na planszy gry.


W trakcie gry widzimy aktualny stan planszy przeciwnika w górnym rogu ekranu gry. Gdy wygramy walkę zdobywamy medale i ich skumulowana ilość wpływa na naszą pozycję w rankingu światowym czy też turniejowym. Ostateczny wyniki medali w turnieju decyduje o wielkości nagrody w postaci waluty premium.

Mars Pop - Bubble Shooter

Każda gra kosztuje nas kilka punktów energii, która odnawia się wraz z upływem czasu, albo może być dokupiona za walutę premium. Co więcej możemy połączyć grę z Facebookiem i dodatkowo mierzyć się ze znajomymi, a nie tylko z losowymi graczami z całego świata. Dodatkowo możemy czatować z innymi podczas gry używając popularnych zwrotów czy emoji.


Wiem, gier takich jak Mars Pop jest wiele, zwłaszcza na Facebooku, choć na urządzeniach mobilnych może to być strzał w dziesiątkę. Gra jest niezwykle wciągająca, a dodatkowym atutem jest rywalizacja w czasie rzeczywistym. Jeśli jednak oczekujecie po nowej apce podobnej zabawy jak w Talking Tom to możecie się mocno zawieść. Oczywiście jeśli jesteście fanami gier logicznych, lubicie postrzelać do kulek to powinniście zajrzeć już dziś na iTunes bądź na Google Play. Gra dostępna jest także na Windows Phone.


Gry podobne