W Last Day on Earth: Survival zaczynasz jako ocalały w postapokaliptycznym świecie, który kompletnie nic na sobie nie ma. Zostajesz wrzucony do świata, w którym musisz biegać i szukać materiałów do budowy narzędzi, broni, a nawet ubrań. Będziesz potrzebował wszystkiego, co tylko znajdziesz, aby przetrwać i móc walczyć ze stworzeniami, które wędrują po mapie.

Opis gry Last Day on Earth

Na samym początku zaczynasz obok ciężarówki, w której znajdziesz kilka materiałów startowych, jakich możesz użyć na starcie zabawy. Jednym słowem, celem gry jest podróżowanie po świecie w poszukiwaniu kolejnych materiałów, toporów do wycinania drzew na drewno, kilofów do wydobywania materiałów ze skał czy włóczni do obrony. Strefa startowa pełna jest drzew i skał, z których można zbierać materiały, a także na ziemi leży tu mnóstwo przydatnych przedmiotów.


Poziomowanie jest tutaj bardzo ważne, ponieważ za każdy poziom otrzymujesz punkty, które możesz wydać na nowe plany rzemieślnicze. Są one kluczowe dla gry, ponieważ musisz znać plan, aby stworzyć przedmiot. Pierwsze kilka rzeczy, które powinieneś stworzyć to topór, kilof i ognisko. Topór i kilof przyda się do zdobywania materiałów, a ognisko do gotowania posiłków, których będziesz potrzebować, gdy twoja postać będzie głodna. Po wyczyszczeniu obszaru startowego możesz przejść do globalnej mapy. Aby przejść do innych obszarów, zużywasz energię, która będzie się z czasem odnawiać, ale potrzebujesz odpowiedniej ilości energii, aby dotrzeć do określonego obszaru. Każdy obszar oferuje coś innego pod względem wrogów i materiałów.

Także już wiesz, że w grze Last Day on Earth: Survival ważne jest zebranie materiałów jak i sama walka, dzięki której można zdobyć wyższe poziomy i budować bardziej zaawansowany ekwipunek. Im wyższy poziom, tym więcej planów możesz uzyskać dzięki zdobytym punktom.


Sterowanie jest łatwe w użyciu i bardzo intuicyjne w obsłudze, co sprawia, że gra jest bardzo przyjemna.

Krótki poradnik do gry

W Last Day on Earth możesz budować różnego rodzaju budynki dla twojej postaci, aby pomóc przetrwać jej dłużej. Ściany i dach domów wymagają własnych materiałów. Domy to małe budynki, w których możesz przechowywać przedmioty, które tworzysz. Oprócz budynków i podstawowej rozgrywki, w grze znajdziesz postacie innych graczy. To sprawia, że ​​gra staje się niebezpieczna, ponieważ gracze mogą atakować siebie nawzajem. Jeśli pokonasz postać gracza, możesz zaatakować na koniec jego ciało, aby odebrać wszystko, co na nim znajdziesz. Z pewnością zabijanie innych graczy ma duże znaczenie dla przetrwania. Ale ciebie też ktoś może chcieć zabić, więc unikanie innych graczy również może być sprytne posunięciem, jeśli nie jesteś pewien, że możesz kogoś pokonać.


Survival to rozgrywka, która skupia się głównie na przetrwaniu. Po uzyskaniu podstawowych narzędzi powinieneś natychmiast przystąpić do projektu plecaka. Wszystko, co pozwala ci przenosić więcej przedmiotów i materiałów jest niezwykle przydatne. Im więcej możesz nosić, tym mniej musisz się martwić o zarządzanie zapasami i pozbycie się tego, co myślisz, że możesz wyrzucić lub czego nie potrzebujesz. Wszystkie materiały mają swoje przeznaczenie, nawet jeśli nie masz stosownego planu do ich użycia. Zatem budowanie Małego Pudełka to kolejny dobry pomysł. Zbuduj swój dom, a następnie umieść w nim Małe Pudełko i możesz przechowywać wszystkie rzeczy, których nie chcesz nosić. To największe wyzwanie tej gry, czyli zarządzanie zapasami. Ogrody pozwalają uprawiać rośliny, dzięki czemu mamy zapasy jedzenia, bo pamiętaj, gdy twoja postać staje się głodna lub straci zdrowie to umrze.


Gry podobne