Juice Cubes to jedna z najnowszych gier logicznych od Rovio Stars, w której będziemy łączyć tytułowe, owocowe kostki ze sobą, aby tworzyć wybuchowe owoce. Jednak jeśli chcecie dowiedzieć się więcej na temat gry to odsyłam was do recenzji, którą sporządzili dla was nasi redaktorzy. Jednak recenzja nie pomoże wam łatwiej przejść przez grę i z poziomu na poziom staje się ona coraz bardziej wymagająca. Tym samym pomyślałem, aby stworzyć mini poradnik, taki zestaw w stylu Tips & Tricks do Juice Cubes na Facebooku.

Na początek zaznaczę, że gra jest dostępna całkowicie za darmo, więc nie musicie się martwić o jakiekolwiek ukryte koszta. Grając na Facebooku (a jest wersja także na Androida) mamy o tyle lepiej, że porównując wyniki w grze z tymi jakie zdobywają znajomi, możemy poniekąd z nimi rywalizować i dźgać ich w oczy na ich facebookowej ścianie tym, że pobiliśmy ich obecne rekordy.


A teraz o tym jak grać?

Zaczynając grę przed naszymi oczami ukaże się plansza z rozłożonymi, różnokolorowymi żelkami. Siatka gry składa się z wielu wierszy i kolumn, ale na starcie to i tak bardzo mało.

Gdy tylko na planszy znajdziemy możliwość dopasowania co najmniej trzech identycznych kostek, czy to w pionie czy poziomie, a nawet w ukosie to musimy szybko zaznaczyć je jedną, nieprzerywaną linią, a po tym procesie wszystkie tak złączone elementy po prostu znikają. Im dłuższa taka linia, im więcej w niej elementów tym więcej zdobywamy punktów. Czynność powtarzamy do czasu, aż zakończą nam się ruchy – ich ilość znajdziecie z lewej strony, u dołu ekranu gry.

juicecubes


Po zakończeniu ruchów runda się kończy i zobaczymy ekran, na którym prezentowany jest nasz wynik i informacja o tym ile udało nam się uzyskać gwiazdek, a następnie możemy zobaczyć jak nasz wynik prezentuje się na tle dokonań naszych znajomych. Możemy również na ścianie Facebooka opublikować nasze dokonania – ale to nie jest konieczna czynność.

Jeśli na końcu gry nie zdobędziemy nawet jednej gwiazdy to przeniesiemy się do ekranu gry, gdzie mamy wybór, aby zakończyć rundę niepowodzeniem, albo grać dalej opłacając to realną kasą. Oczywiście w każdej chwili można powtórzyć próbę dopóki mamy dostępne życia.

Aby przejść daną rundę w Juicy Cubes musimy spełnić stawiane nam wymagania. Po pierwsze, zawsze trzeba mieć co najmniej jedną gwiazdę (więc zdobyć trzeba odpowiednią ilość punktów). Ponadto trzeba spełnić wymagania poboczne, a są to między innymi czynności takie jak oczyszczenie odpowiednich pól z piasku itp.


Specjalne owoce i bomby

Co jakiś czas podczas gry napotkamy różnego rodzaju owoce posiadające specjalne właściwości. Możemy ich użyć zyskując w grze dodatkową przewagę i ukończyć poziom szybciej niż normalnie. Jednym z tych specjalnych owoców jest dynamit (owoc). Jeśli dopasujemy taki element to automatycznie wybuchnie i zniszczy całą kolumnę, na której się znajduje.

juicecubes 003

Wykorzystując podobne wspomagacze możemy zdobyć masę dodatkowych punktów, które przydadzą się na końcu podczas zbierania gwiazdek.

Kolejnym specjalnym owocem jest bomba. Detonuje się przy dopasowaniu i niszczy otaczające ją elementy.

Bomby mogą być łączone z innymi bombami. Wystarczy, że połączymy sąsiadujące ze sobą bomby i wywołamy o wiele większą detonację. Różne ich kombinacje dają odmienne efekty jak zniszczenie kilku wierszy, albo kolumn.

Gratulacje, przeżyłeś krótki poradnik

Właśnie ukończyłeś nasz poradnik i znasz już podstawowe zasady gry Juice Cubes. Jeśli masz jakieś pytania odnośnie gry zostaw je w komentarzy na dole strony – postaramy się odpowiedzieć na wszystkie pytania możliwie jak najszybciej.


Gry podobne