Podczas gdy większość gier match 3 na Facebooku skupia gracza na zdobywaniu jak największej ilości punktów w określonym czasie, albo przy ograniczonej ilości ruchów to aplikacja Jewel Journey skupia nas bardziej na zbieraniu ukrytych skarbów. W każdym poziomie odkrywamy kolejne wskazówki, składamy je z kilku puzzli. Elementy układanki musimy sprowadzić na dół ekranu, coś jak ze zwierzętami w Pet Rescue Saga, gdzie musimy sprowadzić z wieży bloków uwięzione tam zwierzęta. Tu nie ma zwierząt, są puzzle.

Prosto będzie, ale tylko z początku bo dalej kształty zmieniają się jeśli mowa o samej planszy gry i wprowadzane są dodatkowe utrudnienia. Niekiedy na naszej drodze stają zablokowane elementy, które choćbyśmy się starali jak nie wiem co nie chcą się przesunąć i jedynym wtedy rozwiązaniem jest dopasowanie z nim co najmniej trzech identycznych elementów, wtedy blokada zostaje zdjęta, ale sam element, który wcześniej nią był obarczony pozostaje w gotowości do kolejnych dopasowań. Jeśli uda nam się stworzyć łańcuch więcej niż trzech takich samych elementów to wywołane zostają specjalne bonusy, niektóre z nich wymazują z planszy wszystkie klejnoty tego samego rodzaju, a niektóre oczyszczają nam pola wokół miejsca, gdzie położony został bonusowy element – coś jak bomba w Bejeweled Blitz. Ale bonusów jest o wiele więcej, a wymienione dwa traktujcie jak zwykły przykład.


[youtube id=”G46ao15dHCM” width=”673″ height=”356″]

Nie ma tradycyjnego systemu żyć ograniczającego nam zabawę w Jewel Journey. W zamian tego każdy poziom musimy ukończyć w określonym czasie, a w przypadku porażki możemy spróbować ponownie. Ułatwić sobie zabawę można również monetami, to taka waluta premium, dzięki której przetasujemy wszystkie elementy, albo zniszczymy kilka wskazanych, które uparcie stają nam na drodze do sukcesu. Owe monety można zdobywać za darmo, gdyż w miarę naszego postępu rozdawane są nam regularnie, ale oprócz tego za każdy ukończony poziom dostajemy punkty doświadczenia i dodatkowe nagrody. Można monety zdobywać również dzięki pewnym osiągnięciom, na przykład nieprzerwanie grając przez co najmniej 10 minut, ale to tylko przykład. Jeśli jednak zabraknie nam monet, a runda zakończy się niepowodzeniem możemy musieć czekać pewien czas, aż same się zregenerują. Ciekawe jest to, że w trakcie znikania wcześniejszych klejnotów z wytworzonego dopasowania Jewel Journey pozwala nam dalej dopasowywać kolejne tworząc przy okazji wielką reakcję łańcuchową, która daje naprawdę niesamowite efekty. Oprócz tego nie zmusza nas to do czekania na zakończenie wcześniejszych animacji i możemy swobodnie grać dalej, więc jeśli będziemy wystarczająco szybcy to runda nie musi trwać kilku minut, a tylko parę sekund.
Dodatkowo jeśli jesteście fanami przygód Indiany Jones’a to graficznie dopasowany do tego motyw gry da Wam jeszcze więcej powodów do uczestniczenia w tej intrygującej grze w diamenty. Możemy zagrać, podczas gry w tle będzie Wielki Kanion i wiele innych ciekawych miejsc, których żaden podróżnik nie powinien opuścić w swojej drodze ku przygodzie. Nawet muzyka w Jewel Journey jest idealnie dopasowana do przygód młodego Indiany. Jednym słowem jeśli szukacie dynamicznej rozgrywki w połączeniu z ciekawymi przygodami online to nie możecie przegapić dziś opisywanej aplikacji, zagrajcie choć przez chwilę, a dowiecie się o czym mówię.

Zdjęcia z Jewel Journey


Gry podobne