W grze Rise of Kingdoms możesz zwiększać liczbę żołnierzy jakich wysyłasz do walki na kilka sposobów. Jedne są dość proste i poznasz je na pierwszych etapach rozgrywki, a inne są już bardziej złożone i wymagają od gracza znacznie większej pracy i wzmożonego zaangażowania w rozgrywkę.

Zacznijmy od tego, że aby zwiększyć liczbę oddziałów prowadzonych do walki należy systematycznie ulepszać główny budynek, czyli Ratusz. Kolejnym sposobem jest podnoszenie poziomu naszych dowódców, a także zwiększymy rozmiary naszej armii dzięki ich umiejętnościom i talentom.


Wróćmy do pierwszej metody. Zasadniczo w Rise of Kingdoms wraz z nowym ulepszeniem – poziomem ratusza zyskujemy coraz większą pojemność naszych oddziałów. Dlatego to główny powód, dla którego musicie ulepszać ten budynek o ile to tylko możliwe.

Idąc dalej, z pewnością zauważyliście gwiazdki przy dowódcach. Im ich więcej mają tym większy jest bonus do ilości naszych żołnierzy. Na chwilę obecną każdy dowódca może uzyskać do sześciu gwiazdek, wszystko przez ograniczenie maksymalnego poziomu, które wynosi 60. Dzięki maksymalnie ulepszonemu dowódcy poprowadzimy do 50 000 żołnierzy.


Zwrócić należy uwagę na unikalne tzw. moce danego dowódcy i tu wyłania się Cezar czy Scypion, którzy mają znaczne bonusy do ilości jednostek. Oczywiście muszą także posiadać odpowiednią ilość gwiazdek, abyśmy cieszyli się większymi oddziałami u ich boku.


Jednak to co da potężnego boosta do pojemności naszej armii to umiejętności niektórych dowódców. Tu dobrym przykładem jest Osman ze skillem Sultan’s Glory, który powiększy pojemność wojska o 10%. Tu podczas kampanii, o ile możecie dodać drugiego dowódcę to pamiętajcie, aby wybierać tylko tych z tą unikalną umiejętnością.

To by było na tyle w temacie powiększania pojemności naszych armii w Rise of Kingdoms. Jeśli znacie inne metody to podzielcie się nimi w komentarzach pod tym artykułem.


Gry podobne