Zdobycie Ksiąg Przymierza jest rzadkością w Rise of Kingdoms, zwłaszcza gdy musisz ulepszyć swój Zamek do poziomu 25. Ulepszanie Zamku to żmudny i czasochłonny proces, dlatego stworzyłem poradnik odnośnie zdobywania Ksiąg Przymierza dla początkujących.

Celem tego przewodnika jest pomoc początkującym, takim jak ty, w nauce skutecznego zdobywania Ksiąg Przymierza, aby zaoszczędzić czas i przyspieszyć ulepszanie Zamku bez konieczności czekania.


Wykonanie tego procesu będzie wymagało przynajmniej codziennej aktywności. Tak więc, bez zbędnych ceregieli, oto jak ulepszyć swój Zamek do poziomu 25 poprzez farmienie Ksiąg Przymierza.

Jak ulepszyć swój Zamek do poziomu 25?

Na początku gry w Rise of Kingdoms rozwijanie Zamku do poziomu 25 nie jest głównym celem. Chociaż w miarę postępów w późnej fazie gry ulepszenie Zamku do poziomu 25 staje się priorytetem.

Nie możesz jednak ulepszyć swojej Akademii bez Zamku na poziomie 25. Oznacza to, że musisz podnieść wszystkie swoje budynki do poziomu 25 zanim będziesz mógł dalej badać technologie w Akademii.


Wskazówka dla ciebie: nie wydawaj swoich przyspieszeń na badania, gdy zbliżasz się do żołnierzy 5 poziomu. Skoncentruj się na ulepszeniu zamku do poziomu 25, a następnie możesz zainwestować w przyspieszenia badania jednostek poziomu 5. Chodzi o to, że jeśli już dobijesz do 25 poziomu Zamku to możesz rozwinąć Akademie zyskując pokaźny bonus do szybkości badań, a tym samym szybciej wykonać czasochłonne badania wydając przy tym mniej przyśpieszeń.

Łatwo popełnić błąd. Ale jest on całkowicie do uniknięcia, jeśli podejmiesz inicjatywę, aby zdobyć Księgi Przymierza i nadać priorytet tej czynności.

Jak zdobyć Księgę Przymierza?

Najskuteczniejszym sposobem na zdobycie Księgi Przymierza jest zniszczenie jak największej liczby barbarzyńskich fortec. Musisz zdobyć 5000 Ksiąg Przymierzy, aby podnieść poziom swojego Zamku z 24 na 25.


W przeciwnym razie możesz kupić więcej podczas wydarzenia „Więcej niż klejnoty”. Jeśli jednak zamierzasz grać jako gracz Free-to-Play, będziesz chciał trzymać się farmienia barbarzyńskich fortec i kupowania książek podczas wydarzenia za zbędne klejnoty.

Oto kilka sposobów na zdobycie większej ilości Księgi Przymierza:

 • Złote skrzynie VIP: Bardzo drogie, im wyższy poziom VIP, ale łatwy sposób na zdobycie ich w sporych ilościach.
 • Wydajesz klejnoty podczas wydarzenia „Więcej niż klejnoty”.
 • Skrzynie Sojuszu zawierają 10 Ksiąg Przymierza, niezła nagroda za każdym razem, gdy ktoś z Twojego sojuszu kupi skrzynię w grze.
 • Niszczenie fortów barbarzyńców zapewnia Księgę Przymierza, zalecamy posiadanie minikonta rolniczego i polecanych dowódców, takich jak Keira, Lohar lub Aethelflaed.

Załóżmy, że planujesz samodzielnie zdobywać Księgi Przymierza, korzystając z konta podstawowego i minikonta rolniczego. Następnie wykonaj wymienione kroki, aby w łatwy sposób niszczyć barbarzyńskie foty w pojedynkę (dotyczy królestwa domowego nie LK):

 • Trzymaj się z dala od swojego sojuszu.
 • Twórz samotnie rajdy na forty barbarzyńców na poziomach 1, 2 i 3.
 • Atakuj forty barbarzyńców poziomu 3 na swoim głównym koncie i dołącz do mobilizacji, korzystając z konta farmy.
 • Atakuj forty barbarzyńców poziomu 2 na swoim koncie farmy i przyłącz się, korzystając z konta głównego.
 • Powtarzaj czynność, a otrzymasz 5 Ksiąg Przymierza za każdą zwycięską bitwę w znacznie szybszym tempie.

Przewodnik po kosztach rozbudowy Zamku

Koszt ulepszenia zamku nie jest aż tak drogi w porównaniu z ulepszeniem kamieniołomu lub kopalni złota pod względem zasobów. Chociaż musisz wziąć pod uwagę cenę punktów akcji, klejnotów i Księgi Przymierza, okazuje się, że jest to najdroższa struktura w Rise of Kingdoms.

Nie potrzebujesz „Szkicu mistrza”, aby ulepszyć swój Zamek do poziomu 25. Ale musisz zdobyć co najmniej 5000 Ksiąg Przymierzy, aby to zrobić. Oto lista, na której możesz zobaczyć całkowity koszt ulepszeń Zamku.

Poziom Zamku Księgi Przymierza Koszt w klejnotach
Poziom 1 0 0
Poziom 2 2 20
Poziom 3 5 50
Poziom 4 8 80
Poziom 5 15 150
Poziom 6 20 200
Poziom 7 30 300
Poziom 8 40 400
Poziom 9 50 500
Poziom 10 70 700
Poziom 11 80 800
Poziom 12 100 1,000
Poziom 13 125 1,250
Poziom 14 150 1,500
Poziom 15 300 3,000
Poziom 16 500 5,000
Poziom 17 700 7,000
Poziom 18 900 9,000
Poziom 19 1,200 12,000
Poziom 20 1,500 15,000
Poziom 21 1,800 18,000
Poziom 22 2,000 20,000
Poziom 23 2,500 25,000
Poziom 24 3,000 30,000
Poziom 25 5,000 50,000

Wskazówki, jak zdobyć więcej Księgi Przymierzy

Doprowadzenie Zamku do poziomu 25 to z pewnością wspaniałe uczucie. Ale jak powiedziałem wcześniej, niezwykle łatwo jest popełnić błędy, jeśli nie planujesz gry z wyprzedzeniem. Prosty błąd w alokacji zasobów może cofnąć cię o wiele dni, zanim będziesz mógł przejść do następnego poziomu.

Gdy Twój ratusz osiągnie poziom 25, Twoim priorytetem będzie skupienie się na podniesieniu poziomu Zamku do poziomu 25 – co jest pierwszym zadaniem.

Następnie możesz skupić się na ulepszaniu innych budynków, takich jak Akademia, aby badać zaawansowaną technologię.

Oszczędzaj wszystkie przyspieszenia, ponieważ będziesz potrzebować ich dużo, aby skrócić czas budowy. Poproś sojusz o pomoc, kiedy tylko możesz. Farm forty barbarzyńców, aby przyspieszyć postęp, jeśli możesz, używając metody łańcuchowej.

Podsumowując, oto wskazówki, które możesz zrobić, aby uniknąć tych łatwych do popełnienia błędów:

 • Skoncentruj się najpierw na rozwinięciu Zamku do poziomu 25, zanim ulepszysz inne budynki.
 • Oszczędzaj wiele przyspieszeń, używaj ich dopiero po wyczerpaniu pomocy sojuszu.
 • Farm barbarzyńców, aby uzyskać przyspieszenia, które pomogą jeszcze bardziej skrócić czas budowy.
 • Nie wydawajcie przyspieszeń na badania prowadzące do oddziałów 5 poziomu.

Czas ma kluczowe znaczenie na ostatnim poziomie Twojego Zamku. Dlatego pamiętaj, aby przygotować się z wyprzedzeniem.

Jak widać, koszt ulepszenia Zamku do poziomu 25 jest wygórowany. Ten przewodnik ma na celu pomóc ci poznać kilka opcji, które możesz zrobić, aby zdobyć Księgi Przymierzy.

Trudnym sposobem na obejście się bez wydawania pieniędzy jest niszczenie Fortec Barbarzyńców i zbieranie Skrzyń Sojuszu. Jeśli chcesz iść na łatwiznę, przygotuj się na wydanie trochę pieniędzy na VIP Shop Chests.

Pojedyncza Księga Przymierza jest warta 10 klejnotów. Kiedy więc zsumujesz wszystkie książki potrzebne do ulepszenia Zamku z poziomu 1 do 25, jest to 20 095 książek, co odpowiada 200 950 klejnotom w grze. Oznacza to, że będziesz musiał zniszczyć co najmniej 4017 fortec, aby móc w pełni ulepszyć bez wydawania pieniędzy.

Oto, co możesz zrobić, aby zmaksymalizować swoje szanse na zdobycie większej liczby Książek:

 • Dołącz do najlepszych sojuszy
 • Utwórz konto mini-farmy
 • Nie popełniaj tych wczesnych błędów
 • Dowiedz się, jak farmić 1000 klejnotów dziennie

Następnym razem, gdy będziesz szukać sposobów na zdobycie większej ilości Ksiąg Przymierza, przekonasz się, że możesz przyspieszyć postępy w grze i zyskać przewagę nad innymi gubernatorami w grze Rise of Kingdoms.

To wszystko! Mam nadzieję, że mój przewodnik dotyczący zdobywania Ksiąg Przymierza okazał się pomocny i praktyczny. Daj nam znać, jeśli masz jakieś pytania lub sugerujesz zmiany w poradniku, komentując w sekcji komentarzy poniżej.

Miłego ulepszania Zamku do 25!


Gry podobne