Siła, inaczej moc twojej cywilizacji w Rise of Kingdoms może zostać zwiększona poprzez cztery różne działania. Są to kolejno budowa, badanie nowych technologii, szkolenie oddziałów, czy też rekrutacja nowych dowódców, a także ich ulepszanie – dotyczy to zarówno poziomów, gwiazdek czy umiejętności.

Moc budynku jest zwiększana poprzez rozwój nowych budynków i ulepszanie istniejących. Siła technologiczna jest zwiększana poprzez badanie technologii wojskowej lub technologii ekonomicznej. Siła oddziałów jest zwiększana przez szkolenie oddziałów. Siła dowódcy jest zwiększana poprzez zdobywanie nowych dowódców oraz podnoszenie poziomów i talentów dowódcy.


Jak szybko zwiększyć siłę?

W przypadku Cywilizacji z poziomem ratusza poniżej 16, najlepiej jest skupić się najpierw na rozbudowie ratusza do poziomu 16. Buduj i ulepszaj tylko te budynki, które są wymagane do ulepszenia ratusza do poziomu 16. Po osiągnięciu 16 poziomu ratusza, ulepsz wszystkie swoje budynki do poziomu 16, aby twoja gospodarka również nie utknęła w martwym punkcie. Będziesz miał trudności z ulepszaniem innych budynków i innych aspektów swojego miasta, jeśli będziesz skupiał się na ulepszaniu ratusza powyżej poziomu 16. Poza tym musisz mieć zrównoważoną produkcję surowców, więc ważne jest również, aby ulepszać swoje budynki produkujące surowce tak bardzo, jak to możliwe.

Na wczesnych poziomach Ratusza lub na poziomach poniżej 16 możesz spróbować zbadać dowolną dostępną technologię w kategorii Ekonomicznej lub Wojskowej, aby szybko wbić siłę. Prawdopodobnie możesz najpierw przejść na technologię Ekonomiczną, aby poprawić produkcję i zbieranie surowców. Po osiągnięciu wymaganego poziomu Akademii, aby odblokować oddziały wyższego poziomu, skup się na badaniu technologii, która odblokowuje oddziały wyższych poziomów.


Nie skupiaj się wyłącznie na badaniu technologii wojskowej. Upewnij się, że opracowujesz wystarczającą ilość Technologii Ekonomicznej, która poprawi produkcję i prędkość zbierania surowców. W końcu zasoby są bardzo ważne w zwiększaniu twojej mocy w Rise of Kingdoms.

Jak najwięcej szkól żołnierzy

Nie pozwól, aby twoje obozy treningowe pozostały bezczynne przez kilka godzin. Upewnij się, że włączyłeś powiadomienia, abyś wiedział, kiedy ponownie rozpocząć szkolenie żołnierzy. Po odblokowaniu oddziałów wyższych poziomów skup się na ulepszaniu istniejących oddziałów niższych poziomów. Zajmuje mniej czasu i mniej zasobów. W ten sposób możesz zwiększyć moc w Rise of Kingdoms, jednocześnie maksymalizując czas i zasoby na trening.

Moc dowódcy to jedyny sposób na zwiększenie swojej mocy w Rise of Kingdoms bez konieczności wydawania zasobów. O dowódcach pisaliśmy we wcześniejszym artykule. Musisz tylko odblokować, awansować, ulepszać poziom gwiazdy, odblokowywać umiejętności i odblokować talenty swoich dowódców. Odblokowywanie dowódców odbywa się za pomocą kluczy i skrzyń. Możesz także dołączyć do wydarzeń, takich jak Najpotężniejszy Gubernator, aby zdobyć rzeźby dowódców. Ilość mocy, jaką otrzymasz podczas odblokowania dowódcy, zależy od rzadkości odblokowanego dowódcy: zaawansowanego, elitarnego, epickiego i legendarnego.


Odblokowanie legendarnych dowódców daje największą moc, a odblokowywanie zaawansowanych dowódców najmniej. To samo dotyczy zdobywania kolejnych poziomów, podnoszenia poziomu gwiazdek oraz odblokowywania umiejętności i talentów.

Poświęć trochę czasu, aby ocenić, co powinieneś zrobić jako pierwsze: zwiększanie Mocy Budynków lub Zwiększanie Mocy Technologicznej. Możesz zobaczyć, ile możesz zwiększyć mocy i ile czasu zajmuje budowa, ulepszanie lub badania. Sprawdzenie, ile siły możesz uzyskać w odniesieniu do łącznej liczby minut potrzebnych na ukończenie budynku lub badania, jest idealne. Daje ci znacznie lepszą perspektywę, na której możesz się najpierw skupić, biorąc pod uwagę liczbę posiadanych zasobów.

Najpierw ustal te, które mają najlepszą szybkość wzrostu mocy na minutę. Możesz to łatwo zrobić, dzieląc całkowitą moc, którą możesz uzyskać, przez łączną liczbę minut potrzebną do ukończenia budynku, ulepszenia lub badań. Gdy już masz odpowiednie liczby, uszereguj je. W ten sposób będziesz wiedział, które z nich wybrać jako pierwsze, a które jako ostatnie.

Używaj przyspieszeń tak często, jak to możliwe

Ponieważ najlepszym sposobem na zwiększenie mocy są budynki lub badania, które zapewniają najlepszą szybkość zasilania przez łączną liczbę minut, które to zajmuje, możemy jeszcze bardziej poprawić tę szybkość używając przyśpieszeń. Istnieją 4 rodzaje przyśpieszeń, których możesz użyć, aby zwiększyć moc w Rise Of Kingdoms: przyspieszenia budowania, badania, treningu i leczenia.

Używanie przyspieszeń do badań w Akademii

Nie powstrzymuj się od korzystania z przyspieszania budynków, zwłaszcza jeśli masz niski poziom ratusza. Użyj go, aby przyspieszyć swój ratusz do co najmniej poziomu 16. Stamtąd możesz pospiesznie ulepszać inne budynki do poziomu ratusza.

Używaj przyspieszeń badań tylko w badaniach wojskowych. Pospiesz się z odblokowywaniem oddziałów wyższego poziomu, korzystając z przyśpieszeń w badaniach wojskowych. Korzystaj z przyspieszeń badań w badaniach ekonomicznych tylko wtedy, gdy wykonałeś wszystkie działania militarne.

Przyspieszenia treningu i leczenia są bardzo przydatne podczas wojen. Nie są tak skuteczne w zwiększaniu mocy w Rise of Kingdoms.

Wydarzenia przyspieszające również pojawiają się od czasu do czasu, więc powinieneś przynajmniej zaoszczędzić trochę przyspieszenia budowy, badań i treningu, ale na wszelki wypadek możesz również użyć ogólnych przyspieszenia.


Gry podobne