Jednym z najczęściej zadawanych pytań o grę Game of Thrones: Winter is Coming jakie słyszę jest: „mój Lord został schwytany, co mam zrobić?” Odpowiedź na to pytanie nie jest całkiem prosta z wielu powodów. Przeczytaj resztę tego poradnika, aby zobaczyć, która z opcji Cię dotyczy, a następnie podejmij właściwą do sytuacji decyzję.

Jak schwytać Lorda?

Schwytanie władcy jest bardzo proste, istnieje tylko kilka zasad:


  • Musisz odblokować i zbudować Loch.
  • Musisz zaatakować przeciwnika, jego zamek lub płytkę z zasobami.
  • Gracz, którego atakujesz, musi mieć poziom zamku 10 lub wyższy.
  • Musisz pokonać (zranić lub zabić) wszystkie jego wojska, nie pozostawiając w ogóle żadnych ocalałych.
  • Jego Lord musi zajmować obszar, który zaatakowałeś.
  • Jego Lord nie może być chroniony.

Jeśli spełnisz wszystkie te warunki to zawsze schwytasz lorda swojej ofiary. Nie ma tu żadnych wyjątków.

Korzyści z schwytania lorda

Władcy poniżej 17 poziomu zamku


Szczerze mówiąc, żadnych nie ma. Możesz ustawić okup, ale są szanse, że coś otrzymasz nie będzie duża od graczy z niższego poziomu, a wszystko, co robisz, to powstrzymywanie rozwoju tej osoby. Podstawowa zasada, po prostu pozwól Lordowi odejść. Słabo rozwiniętych graczy nie będzie stać na okup!

Zamek na 17 poziomie i wyższym

Jeśli nie masz Sali Masek (Hall of Faces), patrz wyżej. Jeśli masz Salę Masek, możesz zabić schwytanych władców w zamian za premie do ataku, do całkowitego zdrowia, całkowitego ataku, całkowitej obrony i prędkości marszu. Premia zależy od poziomu twojej Sali Masek i obowiązuje przez 24 godziny. Bonusy nie kumulują się, jeśli wykonasz egzekucję na więcej niż jednym władcy, czas premii jest wydłużony.


Mój Lord został schwytany

Po schwytaniu twojego Lorda tracisz dostęp do jego umiejętności, premii za sprzęt i premii od talentów. Może to poważnie zaszkodzić twojej zdolności do postępu, dlatego powinieneś zawsze starać się chronić swojego pana. Poniżej znajdują się opcje, które masz, jeśli twój pan zostanie schwytany.

Aby zobaczyć, kto schwytał twojego pana, kliknij go w lewym górnym rogu ekranu. To pokaże ci porywacza i okup jeśli został ustawiony.

Twój poziom zamku jest poniżej 17

  • Zapytaj swojego porywacza ładnie o powrót twojego pana. Nie bądź wulgarny, nie obrażaj, po prostu ładnie zapytaj. Szczerze mówiąc, większość ludzi zwróci twojego pana, kiedy to zrobisz.
  • Jeśli ustawiono okup, zapłać. To naprawdę nie jest dobre rozwiązanie, ponieważ wielu graczy wróci, aby spróbować ponownie porwać Lorda, jeśli będą wiedzieć, że zapłacisz okup.
  • Możesz ustawić nagrodę. W ten sposób płacisz nagrodę, jeśli ktoś inny zaatakuje twojego porywacza i pokona go, a twój Lord zostanie wypuszczony. Ta osoba otrzyma nagrodę, którą ustawisz.
  • Czekać. Lordowie są uwalniani przez grę automatycznie po 36 godzinach. To najlepsza opcja, jeśli opcja pierwsza nie zadziała.

Twój poziom zamku jest powyżej 17

Wszystkie powyższe opcje w Game of Thrones: Winter is Coming nadal obowiązują z następującym zastrzeżeniem. Różnica polega na tym, że jeśli twój porywacz ma Salę Masek, może zabić twojego pana i zyskać dla siebie wzmocnienie ataku.

Jeśli twój pan zostanie stracony, masz 2 opcje, odczekaj 48 godzin, a twój lord ożywi się za darmo lub kup przedmiot Przywołanie Ojca w sklepie z diamentami za 1000 niebieskich diamentów lub w sklepie sojuszu za 60 000 monet sojuszu, aby go natychmiast ożywić . Niezależnie od wyboru, twój lord jest zawsze ożywiany w tym samym stanie, w jakim został stracony. Za wykonanie kary nie ma kary poziomu ani ekwipunku.

Istnieje również przedmiot Łzy Lysa, który można kupić za czarne diamenty. Ten przedmiot pozwala zatruć władcę, usuwając zdolność porywaczy do wykonania i wzmocnienia premii do ataku. Może to ma strategiczne zalety w czasie wojny, ale wydaje mi się niepotrzebne.

Jak chronić swojego Lorda?

Najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić, aby się o to nie martwić, jest ochrona swojego Lorda. W większości przypadków jest to dość łatwe przy użyciu następujących zasad.

Nie wysyłaj swojego Lorda na misje związane z gromadzeniem zasobów (nie wysyłaj żadnych dowódców, zgodnie z ogólną zasadą).

Kiedy zamierzasz być offline przez dłuższy czas, schowaj swojego pana w schronieniu.

W trybie online i gromadzeniu zasobów zawsze zostawiaj co najmniej 1 oddział w mieście, aby w razie ataku schować swojego Lorda. Nie możesz schronić tylko swojego Lorda, musisz mieć przy sobie co najmniej jeden oddział.

Jeśli jesteś atakowany, użyj rozejmu.

Sala Masek, czym tak naprawdę jest?

Sala Masek (Hall of Faces) to budynek w mieście wewnętrznym, który odblokowuje się, gdy twój Loch osiągnie poziom 17. Pozwala zabić schwytanego władcę z zamku o poziomu minimum 17 lub wyższym i ofiarować go Bogu o Wielu Twarzach.

Zabijając schwytanego władcę, otrzymasz premię w zależności od poziomu twojej Sali Masek, która trwa 24 godziny.

Uwaga: Premie nie kumulują się, wykonanie więcej niż jednego władcy wydłuża jednak czas ich trwania.

Nie możesz natychmiast zabić schwytanego władcy, istnieje licznik czasu (ilość czasu), podczas trwania którego musisz zatrzymać władcę przed jego egzekucją. Następnie krótki czas na wykonanie egzekucji, zanim władca zostanie automatycznie zwolniony przez grę.

Kliknięcie na Salę Masek pokazuje tylko twoją obecną premię, wszystkie funkcje zwolnienia Lorda, ustawienia okupu i egzekucji są wykonywane w Twoim Lochu.

Bonusy Sali Masek

LvLZdrowieAtakObronaPrędkość marszu
10%0%1%0%
20%1%1%0%
31%1%1%0%
41%1%2%0%
51%2%2%1%
62%2%2%2%
72%2%3%3%
82%3%3%4%
93%3%3%5%
103%3%6%6%
113%6%6%7%
126%6%6%8%
136%6%10%9%
146%10%10%10%
1510%10%10%11%
1610%10%15%12%
1710%15%15%13%
1815%15%15%14%
1915%15%21%15%
2015%221%21%16%
2121%21%21%17%
2221%21%28%18%
2321%28%28%19%
2428%28%28%20%
2538%38%38%21%

Gry podobne