Odznaki Game of Thrones Winter is Comming są bardzo popularnym elementem gry, zwłaszcza odgrywają ogromną rolę w zaawansowanej fazie gry, gdzie bardziej skupiamy się na aspekcie bitewnym aniżeli rozwojowym. Odznaki pozwalają nam zwiększać atak jak i obronę jednostek, gdy tylko umieścimy je w wolnych slotach ekwipunku naszego lorda. Jednak prócz samych jednostek potrafią one skutecznie wzmocnić nasze fortyfikację czy obronę muru.

Na obecną chwilę w każdym elemencie ekwipunku możemy umieścić maksymalnie do trzech odznak różnego rodzaju. No właśnie, to kluczowe, np. w zbroi czy w innej części ekwipunku nie da się umieścić dwóch identycznych odznak, tzn. dwóch dających identyczny bonus.


W grze Game of Thrones mamy obecnie sześć różnych elementów ekwipunku, co pozwala nam wykorzystać do 18 odznak jednocześnie. To prosta matematyka. Jeśli ulepszymy Kuźnie do poziomu 17-ego to dostaniemy kolejny slot na akcesoria, co daje nam 21 odznak. Po rozbudowaniu kuźni na poziom 25 otwiera się ostatni slot na akcesoria i możemy użyć do 24 odznak.

odblokowywanie slotów na akcesoria w kuźni

Podsumowując, możemy obecnie używać maksymalnie 24 odznaki i być może w przyszłości ich liczba zwiększy się do 32, ale to już tylko domniemania.


Lista dostępnych odznaczeń:

Ikona Odznaczenie Bonus
Odznaczenie za łuczniczą celność (atak) Odznaczenie za łuczniczą celność (atak) 2% / 3.75% / 7.5% / 15% / 25%
Odznaczenie za determinację piechoty (obrona) Odznaczenie za determinację piechoty (obrona) 2% / 3.75% / 7.5% / 15% / 25%
Odznaczenie za determinację włóczników (obrona) Odznaczenie za determinację włóczników (obrona) 2% / 3.75% / 7.5% / 15% / 25%
Odznaczenie za szturm piechoty (atak) Odznaczenie za szturm piechoty (atak) 2% / 3.75% / 7.5% / 15% / 25%
Odznaczenie za rajd kawaleryjski (atak) Odznaczenie za rajd kawaleryjski (atak) 2% / 3.75% / 7.5% / 15% / 25%
Odznaczenie za determinacje kawalerii (obrona) Odznaczenie za determinacje kawalerii (obrona) 2% / 3.75% / 7.5% / 15% / 25%
atak włóczników Atak włóczników 2% / 3.75% / 7.5% / 15% / 25%
Atak fortyfikacji Atak fortyfikacji 2% / 3.75% / 7.5% / 15% / 25%
Obrona fortyfikacji Obrona fortyfikacji 2% / 3.75% / 7.5% / 15% / 25%
Obrona muru Obrona muru 2% / 3.75% / 7.5% / 15% / 25%

Jak widzicie odznaczenia mają także podział jeśli chodzi o jakość. Począwszy od normalnej jakości dających najniższe bonusy, po jakość legendarną, gdzie bonusy już są naprawdę znaczące.

Korzystanie z odznak

Zgodnie z ogólną zasadą dana osoba będzie korzystać z zestawu specjalnego sprzętu o unikalnym dla niej stylu gry, w zależności od żołnierzy, którymi lubi grać.

Ci ludzie zwykle bawią się dwoma rodzajami żołnierzy, z których jeden działa jak czołg, a drugi zadaje jak najwięcej obrażeń.


Mając to na uwadze i mając do dyspozycji 3 miejsca na odznaki na każdą część wyposażenia, zaleca się umieszczenie 1 odznaki ataku dla każdego oddziału jaki wykorzystujemy i ostatniej odznaki dającej bonus do obrony dla jednostki, zwanej czołgiem.

wolne sloty na odznaczenia w broni

Pamięta: Można nosić tylko jedną odznakę tego samego typu na sprzęt.

Taka strategia daje 16 odznak w ataku i 8 w obronie, a oto przykład statystyk, które możesz w ten sposób uzyskać:

– Obliczenia dla 8 odznak: 16% / 30% / 60% / 120% / 200%

Pozwala to nam uzyskać do 200% więcej ataku dla piechoty, 200% więcej ataku dla kawalerii i 200% więcej obrony dla piechoty.

umieszczanie odznaczeń w ekwpinku

Odznaki są bardzo ważne w zaawansowanej części gry, ponieważ badania są ograniczone i długo trwają, więc to odznaki będą dawać nam szybko realne bonusy do wykorzystania w akcji.

Łączenie odznaczeń i ich wyższa jakość

Aby ulepszyć odznaki musimy mieć 4 sztuki identycznej odznaki o identycznej jakości. Następnie należy wejść do Kuźni, później do zakładki Kuźnia. W kolejnym oknie wybieramy Ekwipunek, a tam zakładkę Odznaczenia. Aby móc łączyć identyczne (zmontować) odznaki musimy wszystkie gotowe do połączenia wyciągnąć z kolejnych części Ekwipunku. Wtedy pojawią się w tej zakładce i będziemy mogli je połączyć w odznakę wyższej jakości.

Montowanie i demontowanie odznaczeń

Jeśli już posiadamy odznakę wyższej jakości to w tym samym miejscu możemy ją rozmontować. Po rozmontowaniu dostaniemy 4 odznaki niższej jakości. Czasami to się opłaca jeśli mamy dużo miejsca w ekwipunku lorda na odznaczenia. Bo sumarycznie 4 odznaki niższej jakości dają nam większy bonus niż jednak odznaka wyższej jakości. Łączenie odznaczeń ma sens, gdy już nie mamy gdzie wkładać nowych odznaczeń i wtedy łącząc posiadane odznaczenia zyskujemy wyższy bonus jak i dodatkowe miejsce w ekwipunku.


Gry podobne