Wiejskim Życiu – Jak zapisać i przenieść postęp

Zmiana urządzenia w Wiejskim Życiu nie musi oznaczać utraty całego postępu. Kluczowy warunek jest jeden – musisz wcześniej połączyć swoje konto z usługą zapisu w chmurze. Bez tego gra po prostu nie ma skąd wziąć Twojej farmy na nowym sprzęcie.

iOS – przenoszenie przez Game Center

Na urządzeniach Apple podstawą jest Game Center. Zanim zmienisz telefon, upewnij się, że jesteś zalogowany do Game Center na swoim iPhonie lub iPadzie. Następnie wejdź do gry, otwórz ustawienia i znajdź sekcję konta – tam logujesz się przez Game Center i zapisujesz powiązanie z farmą.

Na nowym urządzeniu wystarczy zalogować się na to samo konto Apple, zainstalować grę i ją uruchomić. Postęp powinien wczytać się automatycznie.

Android – przenoszenie przez Google Play

Na Androidzie działa to niemal identycznie, tylko zamiast Apple używasz Google Play Games. Sprawdź, czy masz aktywne konto Google na telefonie, wejdź w ustawienia gry i połącz konto z Google Play.

Na nowym urządzeniu logujesz się tym samym kontem Google, instalujesz grę i odpalasz ją. Jeśli synchronizacja była poprawnie ustawiona, farma pojawi się od razu.

Zmiana systemu – iOS na Android lub odwrotnie

Jeśli przesiadasz się między różnymi systemami, samo Game Center ani Google Play nie wystarczą. W tym przypadku potrzebne jest konto Facebook jako łącznik między platformami.

Na starym urządzeniu podpinasz grę pod Facebooka w ustawieniach konta. Na nowym logujesz się tym samym kontem Facebook i dopiero wtedy system pobiera Twój zapis. To jedyna metoda przenoszenia farmy między iOS a Androidem.

Na co uważać?

Najczęstszy błąd to brak wcześniejszego połączenia konta – jeśli gra nie była zsynchronizowana przed zmianą urządzenia, nie ma czego odzyskać. Druga ważna rzecz to aktywne połączenie z internetem podczas pierwszego uruchomienia na nowym sprzęcie – bez sieci synchronizacja może się po prostu nie uruchomić.

Może Cię zainteresować

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *