Ludność w grze Imperia Online spełnia wiele ról, bardzo istotnych funkcji z punktu widzenia funkcjonowania całego miasta. To właśnie ludność jest naszym źródłem dochodów z podatków, których stawki oczywiście określa gracz, ale bez mieszkańców którzy opłacają te stałe składki nie byłoby wielkiego Imperium? Tak czy nie?

Dodatkowo Ludność w grze pracuje w naszych kopalniach, kamieniołomach czy tartakach, a bez surowców także nie ma rozwoju.


Jeśli chcecie zbudować silną armię to bez ludzi, którzy mogą się do niej zaciągnąć nie będzie to możliwe.

Wracając do tematu zatrudnienia ludzi np. w kopalniach, to dzięki tej funkcji możemy regulować ich produkcję, a także liczbę ludności, którzy będą nam płacić daniny w formie podatków. O zatrunieniu możemy decydować w karcie Pracownicy, gdy jesteśmy w widoku Mapy Imperialnej, szukajcie z prawej strony.

Patrząc na powyższe nie można zaprzeczyć, że ludność spełnia w naszym imperium jedną z kluczowych ról, bez mieszkańców nie byłoby niczego, co nieco urealnia całą rozgrywkę i sprawia, że zaczynamy zadawać sobie pytania w stylu:


„Jak zwiększyć przyrost ludności?”

Standardowo przyrost ludności wyliczany jest wg wzoru:

(aktualna liczba ludności/1000)+50

Czyli podstawowy przyrost ludności to 50. Gdy uzyskamy pułap 1000 mieszkańców to przyrost wyniesie 51 ludzi/h. Druga kwestia, o której należy pamiętać, to limt mieszkańców, jak go osiągniemy to przestanie ludność napływać do naszego imperium, znaczy się będzie rosła, ale o 50% wolniej i ludność nadmiarowa, że tak to ujmę, będzie bezdomna, ale o tym w dalszej części poradnika. Limity można zwiększać poprzez budowę Domów, to one wraz z kolejnym poziomem zwiększają ów limit o kolejne 10%. Również manipulując Farmą można pokombinować z limitem ludności.


A teraz, przyrost ludności zwiększymy np. poprzez badania, przykładowo Medycyna na każdym poziomie zwiększa przyrost o 5%. Dodanie do konta premium zwiększa ów bonus z badania do 10%/poziom. Łatwiej będą mieli Imperianie, gdyż szybciej o 15% będą badać nowe technologię od Nomadów.

Wracając do bezdomnej ludności, o której wspomniałem już wcześniej. Taka ludność powstaje gdy limity w imperium są wykorzystane, wtedy ludność przyrasta o połowę wolniej niż normalnie i nie może być nigdzie zatrudniona, co najwyżej rekrutowana do armii. Gdy bezdomni będą liczyć sobie 200 000 to przyrost ludności zatrzyma się całkowicie. Zadbajcie więc o właściwy poziom Domków. Najlepiej rozbudowywać je systematycznie.


Gry podobne