Gra przeglądarkowa Ikariam jest bez wątpienia jedną z najlepszych gier strategicznych w jakie udało mi się zagrać na początkach mojej kariery w darmowych grach online, choć nie ukrywam, że pierwszą grą na przeglądarkę jaka podbiła moje nałogowe serce gracza było kultowe Ogame.

No ale powróćmy do tematu gry via www Ikariam, które fabułę osadzono w czasach antycznych, iście greckich, gdy z Olimpu spoglądali na nad nie zawsze przychylni bogowie.


Opis gry Ikariam

Gracz tutaj zaczyna swoją przygodę z bardzo niepozornym, w sumie w ogóle nie rozbudowanym miastem i to w naszej kwestii będzie powolne jego rozbudowywanie, piszę powolne bo na pewno nic na szybko tutaj nie da się osiągnąć, a na pewno nie bez wydawania realnych pieniędzy. Należy jednak wspomnieć, iż Ikariam jako gra nie tylko podbiła serca naszych rodzimych graczy, ale od wielu lat żyje zakorzeniona w sercach wielu narodowości.

ikariam 1

Nasze miasto położone jest na jednej z wielu wysp na ogromnej mapie świata Ikariam, jednak nie jesteśmy na swojej wyspie sami, znajdują się także tutaj inni graczy, którzy mogą być nam przychylni, albo wręcz przeciwnie, mogą stać się naszymi największymi rywalami, to wszystko zależy od naszej dyplomacji i zaangażowania. Oprócz miast na wyspie znajduję się jakże cenne złoża surowców, do nich głównie należą wino, kryształ, marmur i siarka. Jednak najczęściej spotykane będzie drewno, które jest podstawą do budowy wszystkiego. Oczywiście rozbudowa miasta będzie następowała progresywnie, czyli to co możemy budować zależy już od tego co posiadamy, na jakim budynki obecne są poziomie, a także kluczową rolę odgrywają badania.


Gracze w Ikariam mogą nastawić się zarówno na rozbudowę infrastruktury i wydobycie surowców, albo na rozbudowę budynków militarnych i ładowanie wszelkich dostępnych surowców na wielką armię, ale trzeba ją później umieć utrzymać. Jednak w tym całym interesie nie musimy pozostawać osamotnieni, gdyż przeglądarkowa gra o wojnie Ikariam nie tylko wspiera konflikty, ale także zająć się możemy tutaj szeroką pojętą dyplomacją, handlem czy nawet spiskowaniem przeciwko innym uczestnikom zabawy.

ikariam 2

Warto także nadmienić, że wszystko co dzieje się w Ikariam rozgrywane jest w czasie rzeczywistym, co oznacza nie nic innego niż fakt, że każda nasza czynność pozostaje na stałe i odgrywa bezpośrednią rolę na dalszy tok i poczynania w rozgrywce. Jednak nie musimy siedzieć przed monitorem bo wystarczy ustawić kolejkę budowania, włączyć dane badania i iść zająć się problemami dnia codziennego.


Dlatego Ikariam jest idealny zarówno dla graczy hardcorowych jak i casualowych. Oczywiście liczne dodatki premium przyśpieszą nasz rozwój, albo go znacznie ułatwią, ale jak wiecie to zawsze była zmora tego typu gier strategicznych i musimy się z taką sytuacją pogodzić, przecież wydawcy muszą z czegoś żyć i utrzymywać serwery.

ikariam 3

Podsumowując, gra przeglądarkowa Ikariam nie da nam dynamicznych walk, a zwykłe połączenie pokazów zdjęć z tekstem, więc nie oczekujcie jakiś wybitnych animacji. Grę można porównać do sławnych Plemion, choć tutaj realia sięgają aż czasów antycznych, co znacząco zmienia grupę docelową graczy, którzy wolą starożytną Grecję od średniowiecznych reali.


Gry podobne